Názory k článku Slackware 10.0 - recenze

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 7. 2004 12:06

    llook (neregistrovaný)

    Úroven té recenze mi také nepřipadá nic moc, ale rozhodně bych si nestěžoval na délku. Naopak místní články bývají často delší než mě baví číst.

    A nakonec jsem se *rychle* dověděl vše co jsem potřeboval vědět: 10.0 je to samé jako 9.1, pouze s programy a knihovnami v novějších verzích, jádro pořád 2.4.x a SDL si případně musím stáhnout z netu.
    Ale je fakt, že kdyby to mělo být přínosné i pro neslackwaristy, tak by to chtělo ještě nějak stručně představit systém, takže znova ty samý plky co jsou v recenzích starších verzí, protože se toho až tak moc nezměnilo.

  • 12. 7. 2004 0:21

    Petr (neregistrovaný)

    Mam ze slacku 10.0 podobny dojem. Navic je to podle mne stejna situace jako byla s predeslymi verzemi. Patrick asi nulkove verze bere jako rc pro skvele finalni verze - xy.1 ;)

  • 12. 7. 2004 0:48

    qwe (neregistrovaný)

    nazvat tento clanek recenze je odvazne. cloveku, neznaleho slacka, to zhola nic nerekne. dulezite asi bylo zverejnit "Síťové skripty ala Zdeněk Stěpánek". no bida :(

  • 12. 7. 2004 0:57

    Marek Turnovec (neregistrovaný)

    Taky se mi ten článek nějak nezdá. Příjde mi to celé takové nekonzistentní. Nejdřív v perexu "óda na Slackware" a pak hned nadává, jak ta desítka stojí za prd. Nevím, ale já měl za to, že perex má být něco jako anotace, abstrakt... Prostě něco, co nějak ve stručnosti vyjadřuje, o čem to vlastně je, abych vědel, jestli na to kliknu, nebo ne. Ale když je tam takovýhle rozpor...
    Jinak souhlasím s ostatními, že autor toho o samotném Slacku moc nenapsal. Možná, že pro slackwaristy toho nová verze fakt moc nepřináší... Ale je to takové kraťoučké, nemastné, neslané... Možná se tam pokusit hodit třeba nějaký obrázek. Ja vím, někomu to může přijít zbytečné - ale třeba aspoň logo distribuce. Nebo když zmiňuju instalaci, co takhle zkusit dát nějaký screenshot té textové instalace? To snad není takový problém... A aspoň lehce nastínit, čím se Slack liší od jiných distribucí by taky snad šlo...
    Jinak ty tipy na síťové skripty se sice hodí, ale co to dělá v recenzi? Na samostatný článek by to sice nevydalo, ale bych to udělal třeba tak, že bych o tom někde u sebe udělal nějakou stručnou page a na tu sem hodil link... Nebo si dát tu práci a napsat o tom fakt něco víc a třeba by to vydalo na pořádný článek. :-)

  • 12. 7. 2004 2:39

    Littla (neregistrovaný)

    Mno slabe no, ale co uz, vsecko dulezite je v changelogu a release infu.
    Pro uzivatele myslim je hodnotna informace, ze slackware drzi svou filosofii a jeho funkce je skvela, slackware se velmi snadno instaluje.
    Az bude cas na nejake zmeny jiste se evoluce projevi, zatim forwardujeme s dobrym vetrem a bez strevnich potizi, slackujeme a hlavne nepotrebujeme dlouhe recenze o distribuci, ktera se proverila casem a drzi.

  • 12. 7. 2004 6:44

    JaCi (neregistrovaný)

    prosim, prosim redakci - mohl by si nekdo obcas precist jestli to co chteji "pustit ven" ma opravdu smysl ??
    ...a jinak scripty "ala Stepanek" bych pojmenoval spise ala debian - navic rc.route (pro vsechny routy) v kombinaci s odelenymi scripty up a down pro jednotlive karty je docela blbost. To uz me prijde lepsi (pro router) kompletni sitovou konfiguraci psat do jednoho souboru...:)

  • 12. 7. 2004 8:57

    Johanka (neregistrovaný)

    Ja to cetla a taky me to nevzalo, rikala jsem si, ze budou reci.
    Ale sama bych o Slackwaru nic moc napsat nemohla (kdyz jsem ho v zivote nevidela) a autor me presvedcoval, ze by nebylo o cem, tak co s tim, no.

  • 12. 7. 2004 7:26

    Tomas Matejicek (neregistrovaný)

    Ani me toto nepripada jako recenze. At first jsem se nedozvedel nic noveho, at second nevim jak na instalacnim CD, ale na FTP jsou i TGZ baliky pro kernel 2.6.7 vcetne alsa driveru atd...

    Zajimave mi taky prijde, kdyz autor ma slackware tak rad, ze se mu nelibi rc skripty ... vzdyt to je prave na slackware to nejlepsi :))))

    Autor vypada jakoby ocekaval grafickou instalaci,
    to mi prijde VELMI neslackwarovske :))

  • 12. 7. 2004 8:14

    Tux (neregistrovaný)

    No nevím ale mě XMMS a KDE jedou naprosto bezproblémů. Mám plugin aRTs Output 0.7.1 a jedu přes ALSu. Nechápu proč autor tak kritizuje to, co je v rc.d. Podle mě vrchol přehlednosti a konfigurovatelnosti, žádný "balast" POWERED BY MANDRAKE (Please no flame :) ).
    Proč není standartně nové jádro? Nevím, ale mě osobně se chová jádro 2.4.26 o dost lépe než 2.6.7 (například u obyčejného scrollování v Mozille se XMMS dost nechutně trhá zvuk a 2.4.26 to prostě nedělá). Celkově mi tato recenze nepřišla jako recenze, ale spíš jako ukázka schizofremie autora.

  • 12. 7. 2004 11:17

    Emo (neregistrovaný)

    Pouzivam kernel 2.6.7-r8 a xmms 1.2.10-r5 bez problemu. Pri scrollovani v mozille (firefox 0.8-r3) ani jinde se mi nic neseka. IBM ThinkPad PIII@700MHz, 384MB ram. Kernel ale neni vanilla, ma gentoo patchset. Podobny problem jsem mel kdysi u win, uz nevim jestli 9x nebo 2k, kdy se pri scrollovani sekal winapm.
    btw:
    Slack mam jen na fileserveru (Slackware 9.0.0) s kernelem 2.4.26 (ale opet gentoo). Jede na nem jen ftp, samba a ssh. Bez swapu to ma 63MB vcetne logu.

  • 12. 7. 2004 18:28

    Michal Kubeček (neregistrovaný)

    Podobnou věc (zejména v té Mozille) jsem pozoroval, když jsem zkoušel SuSE 9.0 s jádrem řady 2.6. V SuSE 9.1, kde je jádro 2.6 standardně, problémy zázračně ustaly. Zatím to vypadá, že problém je v tom, že v jádrech řady 2.6 je nová implementace POSIX threads. Pokud je glibc přeložena ještě pod starým jádrem, tak to sice funguje, ale výkonově nic moc.

  • 12. 7. 2004 8:31

    tune (neregistrovaný)

    Často čtu a slyším chválu na Slack, (používám Debian a Gentoo) ale ani po tomhle článku nechápu co na tom je tak good.

  • 12. 7. 2004 8:50

    rastos (neregistrovaný)

    To ze ma logiku. Nie je problem ho pochopit. Nppr. startovacie skripty mi propadaju podstatne jednoduchsie ako inde.(Hoci v poslednych verziach narastaju v komplexnosti.) Napr. donedavna sa vsetky nastavenia sietoveho HW robili v rc.inet1 a vsetky sietove sluzby v rc.inet2. Ked sa tam pozries, je ti hned jasne co sa tam deje. Aj v sucasnej verzii je to jasne, akurat komplexnejsie veci boli vybrate do inych suborov - ich mena tam ale najdes hned.

    Dalsou peknou vecou je to, ze je mensi ako ine distribucie, ale zriedka tam chyba nieco co naozaj potrebujes (vynimkou je napr. zmieneny SDLmixer). Baliky su spravidla take ako boli uvolnene ich vyvojarmi - nepatchovane. Teda pouzivaju sa stabilne verzie. Ku kazdemu baliku je popis ako bol zbuildovany z originalu - co mozes pouzit ako dobry startovaci bod ak chces nieco pridat/ubrat.

    Sprava balikov je tak jednoducha ako len moze byt. Keby tam neboli pkgtools tak ti staci tar, gunzip a less(na prezeranie logov)

  • 12. 7. 2004 10:08

    Ctirad (neregistrovaný)

    To jako že Gentoo a Debian nemají logiku ? To je mi teda novinka.

    Naopak jsem spíš přesvědčen, že rc skripty rozhodně nejsou od toho, aby je někdo editoval. Na proměnné jsou externí konfiguráky, který ty RC skripty mají pouze načítat.

    Jednoduchá správa balíčků ? To je vtip ? Vždyť je to tragédie. Když člověk potřebuje přinstalovat něco co má nějaké závislosti, tak stráví hodiny louskáním MANIFESTu, co kde jak a proč, následované ručním taháním balíků a jejich manuální instalace. Jasně, dneska už má i slackware utility jako swaret, které popravdě nedělají nic jiného, než se snaží ten "logický" systém přiblížit těm "ošklivým" systémům s nepřehlednými RC skripty ;)

    A vůbec, jakýkoliv systém, který musím (skoro) přeinstalovat pokaždé, když vyjde nová verze a pak hodiny a dny řešit problémy, které to přineslo , je systém špatný. Chápu, že jsou na tohle lidi zvyklí z windows, ale mě vyhovuje systém, co dynamicky "roste" se mnou a tím mi šetří hodiny a hodiny zbytečné práce.

  • 12. 7. 2004 12:00

    rastos (neregistrovaný)

    rc skripty. Vies s akymi parametrami sa spusta tvoj mail server/samba/dns/nfs/apache? Ked tam potrebujes prihodit parameter na debugovanie?
    Uz aj slack dava premenne do extra suborov. Ale nemam to problem najst. Ked je to rc.inet1.conf tak su tam tie premenne 2. Pouc ma ako to ma debian. Ako sa vola subor kde nastavis IP, gw a DNS? Je to ten isty subor co nastavuje trebars locale? Kolko tam ma tych premennych?

    Zavislosti: vtip je v tom, ze na slacku som *nikdy* nepotreboval riesit zavislosti co sa tyka kniznic, ktore prisli zo systemom.

    Swaret s rc skriptami nema ani makke f. Slack je o tom, ze vies co na systeme mas, preco, co nemas a preco. Ja to chcem vediet a slack mi to umoznuje.

    To preinstalovavani nanovo: ja som o nicom takom nepisal a nie je mi jasne z coho prameni tento tvoj nazor.

  • 12. 7. 2004 13:22

    tune (neregistrovaný)

    No treba v Gentoo to nastavení sítě je v souboru /etc/conf.d/net. Je tam co je brana , jestli ma brat IP z DHCP nebo jakou mam mit IP/masku prostě vše kolem sitoveho rozhrani. eth1 zapnu /etc/inid.d/net.eth1 start Taky vím co kde přesně mám a mám to precizně zdokumentováno na webu. Systém balíčů nemá snad ani smysl srovnávat. Ale netvrdím že Slack je špatnej jen myslím že není až tak vyjímečnej jak se někdy prezentuje.

  • 12. 7. 2004 13:38

    Ctirad (neregistrovaný)

    "rc skripty. Vies s akymi parametrami sa spusta tvoj mail server/samba/dns/nfs/apache? "

    Ano, vím.

    "Ked je to rc.inet1.conf tak su tam tie premenne 2. Pouc ma ako to ma debian. Ako sa vola subor kde nastavis IP, gw a DNS? Je to ten isty subor co nastavuje trebars locale? Kolko tam ma tych premennych? "

    Co třeba podívat se do dokumentace ?

    " Zavislosti: vtip je v tom, ze na slacku som *nikdy* nepotreboval riesit zavislosti co sa tyka kniznic, ktore prisli zo systemom."

    Jistě. Když člověk udělá "full install", který mu nacpe na disk pár GB balastu, tak s tím skutečně nějaou dobu vydrží a na problémy se závislostmi nenarazí. Tohle ale nepovažuju za správnou cestu, jak instalovat a spravovat systém.

    "Slack je o tom, ze vies co na systeme mas, preco, co nemas a preco. Ja to chcem vediet a slack mi to umoznuje."

    To je ovšem spíše zbožné přání než skutečnost. Doporučuju se někdy podívat na Gentoo, tam tohle opravdu 100% platí.

    "To preinstalovavani nanovo: ja som o nicom takom nepisal a nie je mi jasne z coho prameni tento tvoj nazor."

    Pramení z vlastní bohaté zkušenosti se Slackware a většinou ostatních dister. Na desktopu mám už skoro dva roky systém, který upgraduju průběžně, nikdy nebude potřeba přeinstalovat, nepotřebuju se v něm hrabat a tak jak jsem to jendou nastavil, to funguje. Ruku na srdce, dokážete tohle se Slackware ?

  • 12. 7. 2004 16:44

    ext3fs (neregistrovaný)

    Proč tady motáte pátý přes devátý? Dyť je jedno jaká distribuce komu vyhovuje,ne? Mně je z toho už někdy smutno. Jedni se hádají jestli používat windows/Linux, druzí jestli Gentoo/Slackware. Za chvilku se dočkáme toho že se budou lidé hádat jeký je lepší pozadí KDE, nebo jaký font.....

  • 12. 7. 2004 17:31

    Michi (neregistrovaný)

    Nezlobte se pane kolego, ale z Vašich odpovědích by se dalo s úspěchem pochybovat o Vašich bohatých zkušenostech se Slackware.

    plná instalace - nesmysl (tagy a pole REQUIRED, vím co instaluju)
    Gentoo umožňuje větší kontrolu nad systémem - mohl byste to rozvést ? (přehled o každém souboru, absolutní kontrola nad konfigurací - to vše Slack má)
    potřeba reinstalace - zase nesmysl (absolutně bez problémů od verze 8.0 po Slackware-current přes upgradepkg, lze i automaticky přes swaret, slapt-get ...)

    Za kvalitu distra mluví délka jeho existence, vysoká popularita(viz např. http://distrowatch.com) a relativní minimum bezp. chyb. Efektivitu některých trvalých vlastností, jako uspořádání /etc stromu nebo balíčkovací systém, opět osvědčila dlouholetá praxe.

  • 12. 7. 2004 22:51

    Michal Kubeček (neregistrovaný)

    To nic není. Já se bez reinstalace (a dokonce i bez upgradů/updatů) plynule propracoval od roku 1995 do 2002. Začínal jsem s jádrem 1.2.6 a libc5, končil s 2.4.15 a glibc 2.1. Dalo by se ovšem diskutovat o tom, jestli to na konci pořád ještě byl Slackware... :-)

  • 13. 7. 2004 10:13

    Ctirad (neregistrovaný)

    Ad gentoo. Nic rozvádět nebudu, zkuste a uvidíte.

    Ad potřeba reinstalace. Jistě, jakýkoliv Linux (i když třeba vůbec nemá žádný balíčkovací systém) jde v podstatě upgradovat bez nutnosti reinstalace (i když otázka je, jestli když si zazálohuju /etc a /home a zbytek překopu, je to ještě upgrade nebo už přeinstalace). Je to ale hlavně o námaze s tím spojené a především o následném hašení problémů, které takto vznikly. U dynamicky "rostoucího" systému právě tohle nevzniká, protože jsou tam ty skoky zcela minimální a v krajním případě není problém se vrátit ke starší verzi balíku, co způsobil problémy (nikdy jsem v praxi nepotřeboval).

    Ale opakuji, dnes má na tohle i slackware tooly (které paradoxně většina sklaních slackwaristů považuje za dílo ďáblovo ;) ), které v době, kdy jsem ho používal já, nebyly.

    Každopádně ten merit věci, proti kterému jsem se ohrazoval je ten hloupý postoj: "Slackware je nejlepší, protože má přehledné rc skripty a nekontroluje závislosti mezi balíčky".

  • 16. 7. 2004 1:47

    jard (neregistrovaný)

    za posledny rok som vyskusal dost vela distribucii (z majoritejsich asi nie iba pclinuxos) a ako najlepsie mi pripadaju slack, gentoo a debian. kazdy z nich ma svoje vychytavky a specialitky. zavisi na uzivatelovi ako si ich upravi na svoj obraz. nieco ako binarne balicky so zavislostami ma netrapi, vsak si skompilujem zo zdrojakov aj v slacku (a obcas aj v gentoo, ked nieco nedavaju dlho do unstable/experimental.. :) gentoo ma pre to lepsiu podporu. ale slack je zase distro, kde clovek zvlada precitat vsetky podstatne skripty a vie co sa kde deje. gentoo je plny skriptov ktore funguju perfektne, ale nevidno do toho. takze je to otazka co clovek uprednostnuje :)

  • 16. 7. 2004 1:51

    jard (neregistrovaný)

    preklep, malo tam na jednom mieste byt debian miesto gentoo :) daju sa tu nejak opravovat prispevky ?

  • 13. 7. 2004 18:40

    tony (neregistrovaný)

    Momentalne mam FC2 na obou pocitacich, ktere pouzivam pro praci, a jeste me ani nenapadlo, ze bych editoval startovaci skripty z /etc. Myslite, ze jsem jeste normalni? ;-))

  • 12. 7. 2004 14:27

    neologism (neregistrovaný)

    super na slackware je to ze pak o sobe muzes rikat ze ses brutalni guru, ze npotrebujes zadne graficke cosi, ze nepotrebujes balickovani a obecne... proste ze ses tezce namakanej borec

    (/sarcasm)

  • 13. 7. 2004 8:33

    Troton (neregistrovaný)

    Som myslel, ze to plati iba o tvojom FreeBSD .... ktorym si tak posadnuty a ktore ma k Slackwaru velmi blizko....

  • 12. 7. 2004 17:53

    eax (neregistrovaný)

    debian je matfyzacka picovina, nehorazny bordel, slackware ma ciste konfiguraky, tym ze si ich tam musim spustu dopisat aspon viem, ako to funguje

  • 12. 7. 2004 17:56

    eax (neregistrovaný)

    a jo zabudol som - nekontroluje zavislosti balickov, sice sa to da cez swaret ale to je shit

    takto ked dam nainstalovat sambu, nenainstaluje sa mi 60 MB zavislych kniznic ako v debilnom mandraku

  • 16. 7. 2004 1:54

    jard (neregistrovaný)

    mna to tesi a su ludia ktorych to tiez. a ked davam zo sourcov, tak su jedine zavislosti ktore vyzaduje ./configure a nie nejake .rpm

    inac si myslim ze vacsina balickovacich systemov je v podstate dobra, akurat su blbo narobene zavislosti medzi balikmi. to co je v slacku 1 balik je v debiane 4-5 niekedy (napr. samba). lenze ja nechcem trpiet tym ze niekto naprd narobil balicky, mam oci a ruky a spravim si sam :)

    jard

  • 14. 7. 2004 8:01

    Darkman (neregistrovaný)

    Ja na Slack presel asi pred mesicem (9.1), predtim jsem se hrabal v jednodisketovych distrech a potom SuSE 6.4 (sveho casu to bylo delo:-) - a musim rici, ze Slack se mi docela libi. Jak jiz nekdo zminoval, spoustu scriptu si musim napsat sam, ale nevim komu to vadi - aspon mam o vsem prehled a mohu si vse prizpusobit ku svemu obrazu :)) 10.0 jsem jeste nevidel, ale uz jsem jej stahl (2CD@64kbs), az budu delat novy server, rozhodne po tom sahnu...

  • 12. 7. 2004 8:31

    b0dYn (neregistrovaný)

    Je pravda ze rc skripty v slacku jsou temer dokonale. Ikdyz od verze mam dojem 8.1 je rc.inet1 tak trochu neprehledny. Pouzivam rc.inet1 z 8.0 a ten byl absolutne cisty.
    Jinak mineni o clanku jsem mel vyssi (fuckt nic moc:o).

  • 12. 7. 2004 8:42

    Martin 'Emdot' Krauskopf (neregistrovaný)

    IMHO jde o to, ze by si mel ted pouzivat pouze rc.inet1.conf a rc.inet1 pouze pri nejakem ladeni nebo specialnich pranich - treba tech 5 a vic sitovek :)

  • 12. 7. 2004 18:23

    Michal Kubeček (neregistrovaný)

    Už nějakou dobu ve Slackware ihned po instalaci vyčistím rc.inet1 dočista do čista a místo prehistorických ifconfigů (obsolete už pro jádra řady 2.2) to udělám pořádně pomocí 'ip'.

  • 12. 7. 2004 8:38

    Zdenek Stepanek (neregistrovaný)

    Zdravim

    Prosim prijmete moji omluvu, kdyz si to ted ctu po sobe po druhy, trochu se za to stydim, mel jsem to udelat urcite delsi.

    V perexu jsem chtel naznacit ze jsem novyho slacka hodne ocekaval, dal jsem pak napsal ze jsem se trochu zklamal. Jinak ja jsme zaryty slackwarista, takze textove-graficka instalace mi absolutne vyhovuje, myslel jsem ze by tam patrick mohl dodat jeste nejake featury, trebe lepe dostupnou volbu pro ulozeni/nahrani seznamu balicku k instalaci. ono to tam nejak jde, ale je to nejaky divny. RC skripty jsou na slacku asi to nejgenialnejsi, ale kdyz sitove skripty natvrdo pocitaj se sitovkama ethX a wlanX, tak je to nejake divne ne? Howgh.

    Zdenek

  • 16. 7. 2004 2:00

    jard (neregistrovaný)

    no a este ked clovek potrebuje zmenit mac adresu, tak to chce pekne hrabanie v skriptoch. v debiane to ide elegantne, len ta dokumentacia... je dobra ale kym to clovek najde. gentoo je zase bordel, ale clovek sa vynajde. a v slacku ma lubovolny textovy editor a za 15min to najde (ak vie zacat trasovat skript od /etc/inittab)

  • 12. 7. 2004 8:39

    Martin 'Emdot' Krauskopf (neregistrovaný)

    at XMMS) zadny problem jsem "bohuzel" nezaregistroval - cista instalace verze 10.0 (xmms-1.2.10, arts-1.2.3) - vse funguje perfektne. Takze zbytecna pomluva Slackwaru.

    at kernel-2.6.7) jak pise Tomas Matejicek - v testing jsou pripraveny i hotove balicky (neni treba kompilace a rucni instalace kernelu). na druhou stranu je fakt, ze clovek nema pri instalaci z bootovaciho CDcka 2.6.7 na vybranou, coz muze byt obcas problem (omylany SATA rozhrani :) )

    at useradd) adduser je script, kterej vse obstara a zajisti. pokud clovek chce pouzit "rucni" useradd, pak man useradd a "useradd -m -d /home/stepanek stepanek"

    at sitove scripty) mrkni se (autore) na rc.inet1.conf a rc.inet1. pouzival jsem 3 sitovky a vse jelo bez problemu. pri pouziti vice nez 4 sitovek, jde pouze o minimalni zasah do techo dvou scriptu. (sekce start v rc.inet1 a prikopirovani 4 radek do rc.inet1.conf - alespon z prvniho pohledu, nezkousel jsem, mam(mel jsem) jenom tri :) )

    Tak jako vetsine se mi zda, ze autor haze prilis mnoho spiny na Slackware 10.... snad to bude priste lepsi. Hodne stesti a Keep on slackin' :)

  • 13. 7. 2004 9:16

    Troton (neregistrovaný)

    K tomu adduser/useradd som to iste chcel napisat i ja. Uplne zbytocne "pomluvy" slackwaru. Teraz som nuteny podozrievat autora zo znacnej neznalosti systemu...

  • 13. 7. 2004 9:26

    Troton (neregistrovaný)

    K tomu adduser/useradd som to iste chcel napisat i ja. Uplne zbytocne "pomluvy" slackwaru. Teraz som nuteny podozrievat autora zo znacnej neznalosti systemu...

  • 12. 7. 2004 9:10

    minio (neregistrovaný)

    ...nevim, ale me 10 prijde stejne dobra jako 9.0 nebo 9.1 (starsi verze neznam). Porad se instaluje a nastavuje pomerne snadno, startuje rychle, beha rychle, funguje, a porad mi nekontroluje (nastesi) zavislosti (i kdyz behem instalace by mi to vubec nevadilo :o). Navic IMO obsahuje aktualni verze programu takze pohoda. Balicek pro 2.6.7 jadro je na druhem CD takze taky pohoda :o). Jedine co skutecne postradam primo na CD je fam. Takze v podstate porad to same co driv, ale o tom to je ne? :o) Myslim ze Slack odrazi dost presne v jakem stavu je linux, a protoze se v linuxu za tech 3/4 roku od 9.1 zadna revoluce nekonala, necekal bych ji ani ve Slackware :o)

  • 12. 7. 2004 9:32

    NEMO (neregistrovaný)

    je holt snadno konfigurovatelný pomocí textových souborů a scriptů.
    A někomu tahle jednoduchost nesedí a má raději nepřehlednost a složitost "klikoidních" administračních "Woken", ať jsou to "prográmy" v xwin nebo ve Win... :)))

    Osobně jsem Slackware zvolil po vyzkoušení SUSE, Mandrake a RedHat distribucí. Ten neuveřitelný chaos co tam vládne v konfiguracích... A snaha o co největší podobnost s Windows mi vadí... ;)
    Kdo nezkusil Slackware, nepochopí...

    Debian se mi taky líbí, ale je to moc CD, Slackware má 2CD a to je skousnutelné na stažení...

  • 12. 7. 2004 9:47

    Ferret (neregistrovaný)

    Na instalaci Debianu stačí první CD, balíky se potom daj tahat on-line z netu podle potřeby.

  • 12. 7. 2004 10:09

    bk (neregistrovaný)

    Navic jsou ty balicky serazeny na zaklade popularity-contest, takze kdyz instaluju Debian na desktop, tak se stejne asi 95% potrebnych balicku nachazi na prvnich dvou CD.

  • 12. 7. 2004 11:27

    i1 (neregistrovaný)

    ked pises nikolko programov, tak standard je:
    -spolocne pouzivane casti dam do zdielanej kniznice
    -konfiguraky oddelim od programov (t.zn. program sa nebude konfigurovat editaciou zdrojakov)

    presne tak je to u redhatu/fedory:
    -skripty /etc/init.d
    -kniznica spolocnych funkcii /etc/init.d/functions
    -konfiguraky - /etc/sysconfig

    neviem kde je tu "neuveritelny chaos". je lepsie konfigurovat priamo editaciou skriptu? preco potom aj slack zacina postupne oddelovat konfiguracne subory od skriptov (myslim rc.inet1.conf, alebo ako nsa to vola...)?

    casto je to tak, ze ludia nie su schopni pochopit tieto logicky postavene skripty u redhatu a spol., potom vyskusaju slack, kde je to vsetko chaoticky nahadzane na jednej kope a zacnu vsade vykrikovat, aky je ten slack prehladny...

    a co sa tyka klikoidnej administracie - co je toto za nezmysel? kto ta nuti pouzivat graficke nastroje na konfiguraciu?

  • 12. 7. 2004 14:36

    podlesh (neregistrovaný)

    Samozrejme, "velka trojka" RedHat, SUSE, Mandrake je neco uplne jineho. Kdyz uz porovnavat, tak ma vetsi smysl v "velke trojce" Slackware, Debian, Gentoo. Jenomze tam uz asi nejde dospet k tak supersloganovitemu zaveru.

  • 12. 7. 2004 10:06

    JaVa (neregistrovaný)

    Članek jsem četl, protože byl uvozen slovy "Slackware je nejlepší", z Linuxů. Vůbec jsem však v článku nenašel žádné vysvětlení takového tvrzení. Jako by byl Slackware jediným Linuxem, který autor potkal. Howgh v omluvě autora znamená, že už dál s námi nebude diskutovat?

  • 12. 7. 2004 10:13

    HonP (neregistrovaný)

    Dobry den preji,
    rad bych se tady zeptal, jaky mate zkusenosti s upgradovanim. Pri kazdem novem Slacku jsem vzdy zrusil stary a instaloval novy. Ted 9.1tku mam pekne vylazenou a tak se mi do toho moc nechce.Jak funguje upgrade? Odinstaluje se stary balicek(krome veci z /etc)a nainstaluje novy?Nejake rady a postrehy?
    diky

  • 12. 7. 2004 10:50

    www (neregistrovaný)

    ftp://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/slackware/slackware-10.0/UPGRADE.TXT
    'man upgradepkg' uz mate snad precteny, kdyz pracujete se slackem ...

  • 12. 7. 2004 13:23

    Zdenek Stepanek (neregistrovaný)

    Zdravim

    Nainstaluj si swaret, nakonfiguruj (spociva v odstraneni komentare na radku s vybranym ftp mirrorem) a spusteni swaret --update a swaret --upgrade.

    Ne ze bych nechtel komunikovat, ale uz mam zkusenjosti ze me pak komunita sezere az na kost a o to nemam zajem.

    Zdenek

  • 13. 7. 2004 12:26

    QWERTZ (neregistrovaný)

    nik ta nechce zozrat, len si proste napisal cosi, co ma od kvalitneho clanku dost daleko. v kazdom pripade sa nenechaj odradit a skus vylepsit odborne znalosti a skus znovu. "komunita" skor odpusti niekomu, kto bol na zaciatku horsi a potom sa zlepsoval ako naopak. nik nepadol mudri z neba (aj ked toto mala stopnut redakcia... -nic v zlom).

  • 16. 7. 2004 2:22

    jard (neregistrovaný)

    nevzdavaj to, nejaky obsah tam predsa len bol a vacsina ludi co skace podla mna nenapisala ani tolko :)))

    raz som pisal clanok o hardwari a skakali do mna ludia co nerozoznali pci od isa. ty mas aspon znalejsich posluchacov.

  • 12. 7. 2004 11:15

    Neuvadim (neregistrovaný)

    Dobry den,

    Me se clanek libil - clovek se slackware rekl jak vidi 10ku = nemusim ji sosat a pockam na 10.1. Me osobne se skripty slackware vubec nelibi - resp. ve slacku jsem si jich musel spoustu dopsat. Na druhou stranu to bylo rychlejsi, nez donutit jine distro aby bylo tak "rychle". Nezapominejme, ze se jedna jen o distribuci neceho, co je porad stejne = lze dosahnout obdobnych vysledku na jakemkoliv zaklade. To ze klikace nastroje je lepsi zatim odinstalovat/nepouzivat budiz vyhodou pro lidi, kteri znaji podstatu souboru v OS. Schvalne pisu OS, protoze to tak vseobecne plati.

  • 12. 7. 2004 12:02

    David Jez (neregistrovaný)

    Zdraim,

    co se tecenze tyce nebudu hodnotit, uz se tu docela vyradili jini. Nicmene:

    1) Druhe cedecko je rescue, nicmene je to 80MB initrd. To je fakt, se kterym se musi pocitat, napr. na pentiu 32MB serveru s tim nezachranis nic, musis pouzit rescue z 9.1 ktere bylo live. Zase ma ale vse podstatne a bezi rychle. Navic pokud mas hodne exoticka zarizeni hodi se i pro instalaci. Ja napriklad instaluji z rescue pac nahodi i moduly k sitovkam a pripadne dalsim vecem ktere nejsou dohromady v jednom jadre a pak se muzu chrootnout na prvni cedo spustis install pak chrootnout na system a vybuildovat jadro. Dost genialni, jinak jsem rescue pouzil i pro nejmenovaneho debilianisty ktery by ten svuj system na sata jinak nenainstaloval :-)))

    2) Co se tyce podpurnych SDL knihoven - daji se nainstalit pres chkinstall pripadne vybuildovat. Jinak konkretne zrovna sdl_mixer a sdl_net mam ve svem docela velkem stromu addons pro slacka jako SlackBuild, takze nove distro je pro me zalezitost par minut vybuildovat si pro nej potrebne balicky umistit na cedo a pak instalit na slacky treba gruba i SDL knihovny :-)

    3) Rc skripty ala Stepanek - fujtajbl co to je za humus? TO je z debilianu a redhatu vzite to nejhorsi z obou nebo co? Ve Slacku se konfiguruje trosku jinak. rc.route je uplne idiotsky napad, gw se konfiguri v rc.inet1.conf jako vse jine, tedy nema krome bordelareni distra zadny smysl, a v netdevice ma byt jen natahovani modulu a zadne volani nakych dalsich hovadin. Co je na tom, jak je to ve Slackware spatne? Kdyby to bylo pro Slackware-4 tak mozna dejme tomu po silne uprave a litru vodky, ale pro 10.0 jsou ty skripty fakt hruza a neopodstatnene :-).

    -djz

  • 12. 7. 2004 12:42

    PavelC (neregistrovaný)

    Dotyčný si nejspíš spletl pojem recenze s recesí. Nehledě na povrchní záběr se dopustil těchto fatálních chyb a nepřesností:

    chybí SDL_mixer - vždyť ho máte v základním balíčku spolu s SDL_net, SDL_image a SDL_ttf
    jádro 2.6.7 ze zdrojáků - není nutné, v testing je i v binární podobě
    useradd nevytvoří adresář - to není žádný bug. Dejte si laskavě man useradd a zaměřte se na volbu -m. Nebou používejte adduser.

    Ach jo ...

  • 12. 7. 2004 14:13

    Xor (neregistrovaný)

    Pane kolego, ze se tomu u Stepanka jeste divite.... No je primo ukazka nekompetentnosti, ktera mele o vsem, aniz by si zjistila byt jedinou fundovanou zakladni informaci :-))))

  • 12. 7. 2004 23:34

    Josef (neregistrovaný)

    Re: Nekompetentní autor ? - jen ho nechte...
    Taková pěkná sbírka příspěvků,
    každý přispěl trochu, to by se jeden člověk udřel (není to náhodou původní myšlenka open source a linuxu -každý přidá trochu ? ).
    Stačí si přečíst odezvy čtenářů a jsem v obraze.
    Děkuji i za ostatní "linuxové-greenhorny" pisatelům příspěvků za seriózní recenzi S.10.0

    I když stavět existenci root.cz jen na tomto modelu zřejmě nelze doporučit :-)
    S pozdravem
    Josef

  • 28. 7. 2004 14:34

    no (neregistrovaný)

    Ok ale ako upgradeovat system pomocou swaret ak xcem pouzit 2.6.7 kernel? PS: ak si stiahnem source z kernel.org vypisuje mi haluze pri make menuconfig.(debian je podstatne jednoduxsi, aspon co do packageovania)
    no

  • 12. 7. 2004 12:42

    jan hluštík (neregistrovaný)

    Joj, tady to hoří... :-)))

    Nicméně já jsem se z článku to podstatné dozvěděl: Jako nenáročný domácí uživatel nemám žádný závažný důvod 10.0 shánět a instalovat.

  • 12. 7. 2004 13:13

    Svaca (neregistrovaný)

    Nechapu co to tady placate za hovadiny .....

    1. Nebyla to recenze ale paskvil....
    2. 10 je vyborna, jeste jsem nenasel chybycku...
    3. adduser chnguje bez chyby...
    4. /etc adresar je takovy jaky s Slacka vzdy byl, tzn. DOKONALY
    5. XMMS je v poradku a Arts me nezajima, mame ALSU...
    6. Vse je stabilni a jelo na prvni pokus ....

    Slack je pro lidi, co si chteji s linuxem hrat a vsechno nastavit rucne, atd, jestli se to nekomu nelibi, at si nainstaluje WinXP, popripade MDK ...

    Ve slacku je jen ten nejdulezitejsi soft (diky za to), kompilovat si pod nim balicky je jedna radost ...

    A videt TAKOVOU recenzi na ROOT je UBOHE.

  • 12. 7. 2004 15:45

    Andilek (neregistrovaný)

    Mno, moje evoluce byla:
    Server: Slack-FreeBSD
    Stanice: Slack-FreeBSD-Gentoo
    Ted si nemohu pomoci, ale zpet ke slacku bych uz asi nesel. Jednou jsem to zkusil ze zvedavosti "co dela evoluce" ale prislo mi, ze prave ta evoluce trosku zaspala.

  • 12. 7. 2004 17:10

    h7 (neregistrovaný)

    Pane kolego ,jde videt ,ze jste nikdy poradne nevidel MDK,ten se da tez pekne nastavit ,jen se to musi umet a neni to nic sloziteho. Ano uznavam ,MDK ma graficka udelatka a taky spousty radkovych nastroju,co ulehcuji praci.
    h7

  • 12. 7. 2004 17:34

    Radek (neregistrovaný)

    Dobry den,

    protoze mam uz Slack 10.0 vypaleny a tesim se na upgrade, rad jsem se zacetl do recenze a chtel jsem pochytit nejake rady od tech, co tak jiz ucinili.

    Jsem lekar, pouzivam linux kde to jde, mam s nim mnohalete zkusenosti:
    - moje 1. distribuce, kterou jsem zakoupil a vyzkousel mela cislo tusim 3.2, nebo to bylo 2.3? uz nevim a hledat se mi to nechce. Pokud nekdo hodla namitnout, ze zminene distibuce neexistovaly, bude mit urcite pravdu, mohl jsem se splest a jsem liny to hledat. Pokud nekoho moje lenost zlobi ... sorry.
    - snazil jsem se maximalne popularizovat linux v oblastech, kde je osveta sveta SW mala (to jsem si dal)
    - muj prvni "operacni system" byl MS-DOS (zase neco malyho - urcite pred 5.0) a asi proto jsem vice orientovany na radku
    - sledoval jsem vyvoj spousty SW na linuxu, jeho lokalizace, zmeny standardu a mel jsem z toho hlavu v pejru
    - snazil jsem se v nemocnicich vysvetlovat vyhodu linuxu (uspora penez minimalne) a hodne jsem narazel na neochotu jit do neceho "noveho" (pritom posledni verze Windows tam maji jeste driv nez prijdou na trh a, pochopitelne, nacerno)
    - kluci na kolejich, kde jsem delal spravu site me nazyvali nastodontem, protoze muj neojblibenejsi editor je vi, a kdyz si chci pusti mptrosku, tak si v grafickem rozhrani spustim terminal a poustim si ji pres mpg321

    To vse jsem psal jen pro ilustraci a pochopeni jak dlouho se kolem toho motam, jakou cestou jsem sel atp.

    Muj zaver:
    1. hadate se o nicem (zadny nazor neni spravny, zadny neni spatny, je to uhel pohledu a nikomu nemuzete nutit ten svuj)

    2. Nelze vycitat sekretarce, ze neni linuxovy guru. Ta bude mit porad radsi sve windows, protoze je vse na jedno kliknuti. Nepremysli o tom, jak to funguje a zda je to lepsi, pro ni je PRVORADE, aby nemela praci navic (a kdyz uz neco umi, tak se odmita ucit nove)

    3. kazdemu vyhovuje neco jineho. Pokud by me nekdo nacpal ke stroji, kde se nemuzu alespon podivat na konfigurace, se kterym si nemuzu hrat, kde nemuzu sledovat chod ... prestane me to bavit (a i prace udelam mene) U nekoho to je obracene: dejte mu system, ktery musi prostudovat, misto klikani mu dejte editor a otravite ho. Pritom to nemusi byt idiot, lenoch, nebo clovek, ktery by nejradsi jen klikal. Me vzdy zajimalo to, co je na pozadi. Chtel jsem rozumnet podstate. Teprve kluci na koleji mi ukazali, ze moje znalosti jsou "normalnim" uzivatelum trochu na nic. Ucebnu jsem nechal nastavit je, protze se mnohem lepe orientovali v nastavovani uzivatelskeho rozhrani nez ja. Ja jsem pomalu ani nevedel jake GUI programy pro ty mptrosky exituji (nikdy jsem je nepotreboval). Je snad toto "uzitecne"?

    Secteno podtrzeno:Slack je takovy, jaky ho Patrik udelal. Komu to vyhovuje, ten at ho pouziva, komu to nevyhovuje, ten at pouziva to, co mu vyhovuje. Zcela urcite tady NEVYRESITE jaka distribuce je lepsi a jak horsi. Zadna neni lepsi a zadna neni horsi. Jen proste vyhovuji jinym okruhum lidi. Kdyby se dalo objektivne urcit ktera je lepsi, asi by ji nakonec pouzivali vsichni, ne?

    Radek

    P.S.: Omlouvam se za delku prispevku, ale porad to dohromady neni tolik, jako ta quanta mlaceni prazdne slamy, ktera jsem zde pred chvili precetl

  • 12. 7. 2004 18:02

    Michi (neregistrovaný)

    S nesmyslností "válek" mezi zastánci jednotlivých dister s Vámi naprosto souhlasím.
    Pokud ale někdo šíří nepravdy, ať už vědomě či z neznalosti, je vhodné, aby se někdo ozval a věci uvedl na pravou míru ;-)

  • 12. 7. 2004 19:33

    deda.jabko (neregistrovaný)

    jako ostatni se musim vyjadrit k tomu ze ta recenze stala za pikacu, ale protoze jsem pred tydnem upgradoval jeden pocitac a pred par chvilkama doupgradoval druhy pridam par svych zkusenosti:

    upgrade z 9.1 je silne v pohode - jedinou vyraznou zmenou je X servr (XFree86 nahradil X.org - na jednom pocitaci stacilo prokopirovat XFree86.conf u druheho bylo potreba nastavit nektere hodnoty z auto na absolutni)
    jinak nove configy, zadna novota a funguji i stare.
    mnohe potesi taky upgrade na KDE 3.1 na 3.2 nove koffice, gimp 2.0
    pribaleny kernel 2.6.7 se bezproblemu rozbehl - ikdyz na notebooku (na mojem s dost exotickym hardwarem) potreboval prekompilovat + nejaky ten patchik)
    vicemene se jedna o upgrade softwarovych blaiku, ale co jineho se dalo cekat.
    jedinou veci, tkera me zaskocila je docela male mnozstvi fontu...
    na desktopu bych urcite upgrade doporucil na servrech neni duvod..

  • 12. 7. 2004 20:16

    vasek (neregistrovaný)

    osobne jsem pouzival slackware od roku 1997 do ledna 2003. Byl jsem take fanaticky slackwarista ktery se posmival mandraku a povazoval se za machra. Po slackwaru jsem zkusil Gentoo a musim rict, ze kam se na neho ten slackware hrabe - mam ho na svych desktopech, notebooku a routerech.
    Ve firme kde delam je situace jina - spravuju celkem asi 60 serveru a chtel bych vas videt, jak byste v takovem poctu udrzeli v kupe tyhle vase "na kolene" dodelavane slackwary (po svych zkusenostech navic co kus, to original).... kdyz treba behem dne musite na vsech doinstalovat / pozmenit / reloadnout aplikaci atd. Navic mi ted pripada logictejsi startovaci skripty postupne pridavat a ne po instalaci vzit editor a promazavat z /etc/rc.d/* burty plny sracek - proboha a vy na tom dokonce vidite jeste neco prevratneho - vzdyt ty skripty jsou jen takovej autoexec.bat...
    Az firme jsem poznal, ze treba rpm, kteremu jsem se kdysi posmival, v praxi docela usetri cas a minimalni instalace treba toho mandraku neni o nic vetsi, nez slack. A to, ze pri instalaci dotahuje plno knihoven znameno jen a jen to ze ve slcku uz jsi je (mozna i zbytecne) uz mel.

  • 12. 7. 2004 20:28

    HaJek (neregistrovaný)

    tak tak - zarputilí slackwaristi bývají více než z 50% většinou studenti, kteří sice mají dobré znalosti, ale nedostali se dál než ke svému vytuningovanému linuxu na zaprděné koleji a možná pár melouchům. Praxe je naučí.

  • 13. 7. 2004 12:51

    QWERTZ (neregistrovaný)

    ako "zaprdeny" student na "zaprdenom" internate mam pod palcom tri firmy, kde im robim admina (a v jednej zaroven programatora). tieto "zaprdene" firmy som postupne prehovoril k migracii na linux nie len na servroch ale aj na pracovnych staniciach (dokopy cca 90 masin). a pracovne stanice som videl naposledy pred cca rokom, ked som prehadzoval sietovky aby som mal vsade podporu pre sietovy boot. prevadzkuje sa vo vsetkych firmach server(v dvoch su to servre dva, jeden by to uz neutiahol pretoze na nakup silnejsieho hw nemali peniaze, zato mali na sklade komponenty na vyskladanie druheho) odkial sa na pracovne stanice exportuje system. vsetci aj tak pouzivaju office balik, mail a browser.

    takze prax ma (na rozdiel od vas) naucila, ze nakonfigurujem raz, pouzivaju vsetci.

    nabuduce, ked budete nadavat na "zaprdenych" studentov si dajte pozor, aby sa niektory z nich nestal vasim buducim sefom a nevykopol vas velkym oblukom na urad prace, kde vam potom budu zrat bachorky o tom, ze aj tak musite vsetky stanice obchadzat a rucne ich "vytunigovavat".

  • 12. 7. 2004 22:03

    Sakura (neregistrovaný)

    .. jak byste v takovem poctu udrzeli v kupe tyhle vase "na kolene" dodelavane slackwary (po svych zkusenostech navic co kus, to original).... kdyz treba behem dne musite na vsech doinstalovat / pozmenit / reloadnout aplikaci

    Co je "na koleně" dodělávaný Slackware ?
    Můžete prosím _upřesnit_ v čem vám umožňuje Gentoo lépe spravovat větší počet serverů než třeba Slackware ?

    Předem děkuji

  • 12. 7. 2004 23:04

    Svaca (neregistrovaný)

    Nechapu to flame ????
    Proc se tu do Slacku navazite ?
    Pouzivejte si VASE distra.....

    Me se nelibila ta malinka recenze co nic nerekla ....
    Jak uz tu padlo tisickrat, kazdy strujce sveho stesti .... MDK je treba pro me tezkopadny mamut .... a bordel v /etc ....

    Gentoo, to je kapitola sama pro sebe, pro Slackwaristu...

    1. Gentoo je skvele...
    2. Skoro jako Slack...
    3. ALE kdyz uz ho mam hotove tak pak delam jen emerge a emerge a vsechno to krasne bezi a TO JE HROZNA NUDA !!!!

    Treba prave proto, jsou stale lidi co pouzivaji Slack ... Z www.distrowatch.com jsem zkousel prvnich 30 distro, stale mam Slacka ......... nechte Patrika zit.....

  • 13. 7. 2004 14:58

    Almad (neregistrovaný)

    3. ALE kdyz uz ho mam hotove tak pak delam jen emerge a emerge a vsechno to krasne bezi a TO JE HROZNA NUDA !!!!

    LOL...původně jsem nechtěl reagovat, ale nicméně děkuji za vysvětlení.

    Konečně jsem pochopil, co je na mě divného...mám rád, když mi to všechno krásně běží, i když mě to připraví o ty kouzelné noci strávené googlením nad tím, proč mi asi nefunguje tohle a tamto...

  • 15. 7. 2004 14:30

    vladimir (neregistrovaný)

    aha, emerge? to je asi neco jako swaret --install akorat to trva 10x dyl? (ja vim ve skutecnosti je to jako swaret --compile)
    puvodne byl ten thread o hromadne aktualizaci vice systemu v terenu (treba firemni sit), stale mi nejde do hlavy, proc je pro to gentoo vhodnejsi nez slack.

  • 21. 7. 2004 21:55

    Almad (neregistrovaný)

    Ano, presne ;o)

    Netvrdim, ze je vyhodnejsi gentoo, nez Slack - prilis toho o nem nevim, pricichl jsem, bavilo me to, ale po tydnu jsem porovnal pocet hodin odpracovanych ku poctu hodin, kdy jsme se venoval systemu :-]

    Me v podstate hlavne zajimalo, jestli muzu na slackware udelat totez, co na gentoo, tzn. zkompilovat si binarky (emerge -B), ty nakopirovat na nejaky sitovy portage tree a pak ve vsech compech instalovat z tech binarek (emerge -K)...?

  • 14. 7. 2004 15:41

    hkmaly (neregistrovaný)

    3a) Nudu ja rad. Znamena to, ze se v usetrenem case muzu venovat necemu jinemu, jako treba instalaci gentoo na jiny pocitac nebo psani scriptu pro paralelni pousteni dvou distribuci na jednom pocitaci ....

    3b) Ono to uplne vsechno krasne nebezi ...

  • 13. 7. 2004 14:54

    almad (neregistrovaný)

    Zeptal bych se na e-mail, který nemáte uveden ;o)

    V čem je výhoda RPM oproti kompilovaným balíkům? Konkrétně u gentoo - pokud vím, tak většina strojů takhle běží na jedné architektuře, takže stačí zkompilovat na jednom počítači, překopírovat binárku na partition, kterou si všichni síťově namountují a pak už jen mergnou binárky?

    To nemá být začátek flame, ale zajímá mě, v čem je problém a nebo výhoda rpm.

  • 12. 7. 2004 23:07

    Ghost (neregistrovaný)

    Zdravim vsechny pritomne...
    vim ze to sem asi urcite nepatri...
    Potrebuji sehnat nejakeho dobrodince, ktery by byl ochoten (treba za uplatu) nainstalovat router pro sit. (pozadavky: proxy, mail, ftp, web, QoS, omezovani rychlosti, pocitani dat a statistiky ovladane prez web...)
    piste na icq: 167160292...
    predem moc dekuju a omlouvam se ze tu otravuju

  • 13. 7. 2004 19:52

    Ghost (neregistrovaný)

    ne nestaci...
    protoze todle sou stranky ktery ctou lidi co s linuxem delaj...
    jestli ti to vadi, tak sorry

  • 13. 7. 2004 20:01

    Jakub Moc (neregistrovaný)

    Myslim, ze uz jsem ti jednou psal, at si na to zalozis nekde vlastni tema, nechapu proc to rves do diskuse ke clankum nebo do dotazu na kompilaci OpenOffice. Akorat vsechny nas*res. :-(((

  • 14. 7. 2004 7:53

    platYpus (neregistrovaný)

    Kdyz to do pr*ele neumis (a nehodlas se to naucit) tak proc si to neobjednas u nejake _komercni_ firmy ?

  • 14. 7. 2004 11:32

    Martyk (neregistrovaný)

    Ctěné dámy a pánové. Všimli jste si vůbec, že zde vedete flamewar o initu? Tím a balíčkovým systémem bez kontroly závislostí se Slack právě nejvíc liší od ostatních, u nás většinových, distribucí.
    Slack totiž používá BSD init, kdežto ostatní distribuce používají System V init. Ty jsou značně odlišné. Někde jsem četl, že SysV init je konfigurovatelnější. Praktické použití pro sebe jsem nenašel a BSD init je o mnoho jednodušší.
    V dnešní době je to ovšem všechno jedno, protože oba tyto nejrozšířenější inity nedokážou spouštět paralelně více úloh a tím zpomalují start systému. Koneckonců, někde na Rootu je o tom snad i článek.

  • 14. 7. 2004 18:36

    Rezza (neregistrovaný)

    Nejgenialnejsi je stejne ZipSlack, sice po drsnych upravach ale nad nej neni... Mam stary notas s malym diskem a obcas potrebuji i win a takhle je to parada...

  • 29. 7. 2004 10:27

    Martin (neregistrovaný)

    A mate vypalovacku? Jestli se dobre pamatuju, pro vypalovani na IDE mechanice je potreba modul ide-scsi. To by mohl byt duvod, proc se zavadi defaultne.

  • 10. 8. 2004 8:49

    N/A (neregistrovaný)

    Vypadá to, že hádky už vás přestaly bavit... vždycky mi připomenou, že uživatelé linuxu často vůbec nechápou, jaký má význam slovo "free".
    Je to free software, svobodný. To nemusí nic znamenat, ale může. Třeba to, že máte svobodnou volbu, kterou variantu (distribuci) svododného software budete používat.

    Linux je zároveň opensource, tj. software s přístupnými zdrojovými kódy. Když se vám nelíbí nějaká vlastnost nebo jste našli chybu, můžete ji opravit, nebo třeba nahlásit autorovi.

    Abych to moc nenatahoval - z obého dohromady plyne, že v případě nespokojenosti s distribucí linuxu můžete:
    - svobodně změnit distribuci na takovou, která vám vyhovuje (více)
    - podílet se na opravě chyby (např. identifikací chyby)

    Rozhodně to ale nezakládá důvod pro napadání uživatelů ostatních distribucí, tím spíše pro označení někoho "zaprděným studentem" (nebo jak to bylo), zvlášť když pro toto tvrzení neexistuje žádný důkaz (btw. nejsem studentem, ani autorem inkriminovaného příspěvku).

  • 21. 8. 2004 21:59

    CzechNeo (neregistrovaný)

    Chtel bych pouze podotknout ze jsem z mdk10 presel na slacka9.1 ktera podstatne vyhovuje a vse se mi zda jaksi logictejsi... ale tento clanek mi spise pripada nelogicky...
    Ja osobne muzu souhlasit jen s tvrzenim ze se take dost tesim na 10.1.
    Na druhou stranu tyhle recenze.. lepsi neco nezli nic :-)

  • 12. 9. 2004 2:11

    Roman Drab_k (neregistrovaný)

    M_ŘeÜ ty recenze ps_t s_m pokud se ti nel_b_ tak je ne_ti. Ty budeÜ asi n_jakej jeÜt_ nevyzr_lej chlape_ek vi_? Vid_l jsi Linux z ponorky a d_l_Ü tady chytrol_na.

  • 5. 10. 2004 23:27

    Windíkndík (neregistrovaný)

    Slack10 je jedna z nej! distribucí. Po "instalaci" a rebootu vypsalo PC:

    99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99

    Co na těch Linxech pořát máte? Po 4 dnech a nocích zkoumání 6ti nejrůznějších GNU Free funguje jen MDK10...

  • 25. 6. 2006 17:18

    TAPETOVNÍK (neregistrovaný)
    SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ SPADLO PRASE DO STROUHY, NEHLUBOKÝ NEDLOUHÝ
  • 29. 7. 2012 20:32

    TAPETOVNÍK (neregistrovaný)

    KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC! KRÁL LÁVRA MÁ DLOUHÉ SKEJTÍ UŠI, KRÁL LÁVRA JE STRUNATEC!

  • 23. 12. 2014 9:33

    TAPETOVNÍK (neregistrovaný)

    DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM!DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM! DVA ROKY JSEM ČEKALA, ROK JEŠTĚ POČKÁM, JESTLIŽE NEPŘIJDEŠ, HODÍM PÍČU KOČKÁM!