Skod
FTP klient napsaný v čistém Céčku, bez použití externích knihoven třetích stran. Umožňuje přehledně zvýraznit výstup, nabízí plnou podporu pro IPv6, příkazy jsou velmi podobné jako v Bashi. Jak sám autor projektu napsal na stránkách GitHubu, Skod se pokusí defaultně přihlásit jako anonymní uživatel, nicméně použitím -u nebo -p v řádku s příkazem lze předat uživatelské jméno a heslo konkrétního uživatele. Klient běží na Linuxu i OS X.
jOOQ
Projekt nabízený ve čtyřech variantách – z nich jedna je open source, zbytek je určen spíše pro komerční účely a především ve spolupráci s placenými prostředky pro práci s databázemi (Microsoft Access, Oracle Express, SQL Server Express, Amazon Redshift či SQL Azure). V případě bezplatné verze jde o CLI software implementovaný v Javě a navržený tak, aby byl schopen generovat Java zdrojový kód ve spojení s různými databázemi. Aplikace obsahuje API, které umožňuje sestavit typově bezpečné SQL dotazy. Pracuje s open source databázemi CUBRID, Apache Derby, Firebird, HSQLDB (HyperSQL DataBase), MySQL Community Edition, PostgreSQL, H2 a SQLite.
www.jooq.org/, 3.7.0
Goxel
Editor pro voxel grafiku založenou na volumetrických, tedy 3D pixelech. Prostředí aplikace obsahuje panel s nástroji (přidávání pixelů, přizpůsobení pohledu na grafický model, změna velikosti, nastavení tvaru, práce s vrstvami, výběr barev pomocí palety apod.). 3D model je v reálném čase vykreslován v hlavním okně. Hotové projekty je možné ukládat do souborů ve formátech PLY nebo OBJ. Aplikace je multiplatformní, lze ji spustit jak na Linuxu, tak Windows.
github.com/guillaumechereau/goxel, 0.1
BitShade
Utilitka s grafickým uživatelským rozhraním, předurčená k šifrování a dešifrování za pomoci standardu pokročilého šifrování AES. Stejně tak jde o pomocníka pro kódování a dekódování souborů s využitím metody Base64. Kódovat / dekódovat lze libovolné soubory, ať už textové nebo binární. Opět je k dispozici jak vydání pro linuxové systémy, tak pro Windows.
sourceforge.net/projects/bitshade/, 20151008
Blbinka
Pořídit na první pohled nenápadnou fotografii v interiérovém prostředí, a ještě tím pobavit internetovou komunitu, to chce nápad a pořádnou dávku inspirace. Některým jedincům ani jedno nechybí, a tak se vydali (ne)nakupovat do IKEA.