Softwarová sklizeň (16. 11. 2022): zátěžové testování webových aplikací

16. 11. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro vizualizaci a ladění chování robotů, necháme si zobrazit informace o lokálním Git repozitáři, budeme ladit komunikaci přes sériový port a nakonec si představíme nástroj pro zátěžové testování.

Foxglove Studio

Co se dozvíte v článku
  1. Foxglove Studio
  2. Onefetch
  3. SerialTest
  4. Cassowary
  5. Blbinka

Foxglove Studio je vizualizační a ladící nástroj pro robotiku. Pomocí interaktivních vizualizací ve 3D scéně umožňuje analyzovat živá spojení a přednahraná data. Dokáže zobrazit obrázky z několika kamer, zobrazit hodnoty zpráv a řídit roboty odesíláním zpráv zpět do live stacku. Nabízí možnost streamování zaznamenaných dat přímo do Foxglove Studio a získání informací o chování robotů.

github.com/foxglove/studio, 1.31.1

Onefetch

Onefetch je offline nástroj v terminálu, který zobrazuje informace o projektu a statistiky zdrojového kódu pro lokální Git repozitář. Dokáže identifikovat hlavní větev, verzi, jazyky zdrojového kódu, počet závislostí, jednotlivé autory, počet commitů, počet řádků kódu, velikost souborů a licenci.

github.com/o2sh/onefetch, 2.13.2

SerialTest

SerialTest je ladící nástroj pro sériový port, Bluetooth SPP, Bluetooth LE, TCP (server/klient) a UDP. Slouží jako datový transceiver. Pomocí plotru umožňuje vykreslovat živá data. Program lze spustit na Linuxu, Windows i Androidu.

github.com/wh201906/SerialTest, 0.2.2

Cassowary

Cassowary je nástroj pro účely zátěžového testování. Podporuje předávání libovolné HTTP hlavičky. Umožňuje konfiguraci HTTP klienta. Pro volání služeb lze použít metody GET, POST, PUT a PATCH. Data v těle požadavku (vyjma GET) lze definovat prostřednictvím souboru. Po dokončení testu zobrazí přehled, ve kterém je uveden celkový počet požadavků, počet neúspěšných požadavků a počet požadavků za jednotku času.

bitcoin_skoleni

github.com/rogerwelin/cassowary, 0.16.0

Blbinka

Nová funkce v aplikaci WhatsApp neslouží osamělým lidem, ale můžete si s její pomocí vyzkoušet emojis nanečisto nebo uložit informace, ke kterým se snadno dostanete na ostatních zařízeních.