Softwarová sklizeň (17. 7. 2024): umělá inteligence s otevřeným kódem

17. 7. 2024
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes si vyzkoušíme chatovací platformu s umělou inteligencí, vytvoříme si kartičky pro trénování paměti, uděláme si pořádek v projektech a úkolech a trochu si projdeme luxy, kandely a lumeny.

LibreChat

Chatovací platforma s umělou inteligencí s otevřeným zdrojovým kódem. Přes webové uživatelské rozhraní nabízí rozsáhlé možnosti přizpůsobení a podporuje mnoho poskytovatelů AI, služeb a integrací.

Obsluhuje všechny AI konverzace na jednom místě se známým rozhraním, inovativními vylepšeními, pro tolik uživatelů, kolik potřebujete.

www.librechat.ai, 0.7.3

Oboete

Linuxová aplikace pro vytváření kartiček flashcard. Tvorba flashkarty je velmi podobná tvorbě v jiných aplikacích, pouze zadáváte informace, které se na flashkartu dostanou, například otázky, a odpovědi na zadní straně.

Aplikace zobrazí flashkarty a na základě odpovědi můžete vybrat některou ze tří možností: BAD, OK a GOOD. Po projití série kartiček tak přesně víte, kde je co zlepšovat. Další skvělou funkcí je, že umožňuje uživatelům importovat flashkarty z jiných zdrojů.

github.com/mariinkys/oboete, 0.1.5

Vikunja

Aplikaci pro správu projektů a úkolů, která nabízí spoustu šikovných funkcí, včetně organizace úkolů a možnosti filtrování, možnosti importu a sdílení a dokonce i funkci pro spolupráci. Pokud chcete Vikunju hostovat sami, můžete aplikaci používat zcela zdarma, bez jakýchkoli závazků.

Pokud se však nechcete zabývat všemi nastaveními, která jsou nutná k tomu, aby byla hostována sama, můžete se rozhodnout pro měsíční předplatné.

vikunja.io,0.24.0

Photometry

Jednoduchá aplikace pro prohlížení fotometrických dat. Umožňuje prohlížení rozložení světla světelných zdrojů, jako jsou lampy a svítidla a má grafické rozhraní s dostatečnými možnostmi přizpůsobení. Nabízí grafické zobrazení křivek rozložení světla, možnost editovat zdrojový soubor v aplikaci, širokou škálu obecných informací a fotometrických vlastností. V neposlední řadě poskytuje uživatelům různé způsoby úpravy fotometrie a preferované jednotky měření.

ict ve školství 24

github.com/dlippok/photometric-viewer, 3.1.0

Blbinka

Moderní technologie přináší spoustu nových otázek. Například koho pokutovat, když autonomní auto vjede do jednosměrky.

Autor článku

Filip Zatloukal vystudoval automatizaci na Univerzitě Tomáše Bati a už od studií se zajímá o vše kolem svobodného softwaru. Vždycky ho zajímaly technologie a žurnalistika, tak se rozhodl tyto dvě vášně skloubit dohromady.