- Google2ITN (GPS)
- JOpt.SDK (logistika)
- USB Network Daemon (síť)
- Libexplain (programování)
- Whohas (distribuce)
- blbinka (LCD)
Google2Itn
Google2Itn vám umožní zkonvertovat cestu naplánovanou na Google Maps do TomTom GPSky. Funguje tak, že vezme všechny průjezdní body z URL Goole Maps a převede je do ITN formátu, který je možné už rovnou nahrát do TomTomu.
sethdepot.org/site/bin/view/Main/Google2Itn, r316, GPL
JOpt.SDK
JOpt.SDL je Java komponenta, která řeší problém obchodního cestujícího v jeho různých variantách (CVRP, VRPTW) a s různými omezeními jako jsou nákladní kapacity, časová okna a předepsaný itinerář. Řešení samozřejmě není optimální (protože NP-úplný problém). Na řešení problému se používá genetický algoritmus. Nakolik se navrhovaná řešení blíží optimálnímu řešení, bohužel nedokážu posoudit. Program je zdarma pouze pro výukové účely a jako zkušební verze (na stránce je i demo aplet), jinak se jedná o placený program s netriviální cenou pohybující se od stovek až po tisíce dolarů (ceník je hodně strukturovaný a má osm stran).
JOpt.SDK
www.dna-evolutions.com/joptj2ee.html, 2.2.6, placené, zdarma pro školy
USB Network Daemon
USB Network Daemon umí exportovat USB zařízení přes síť. Na počítači, ke kterému je připojeno USB zařízení, běží démon, který všechny nové události z USB zařízení posílá asynchronně připojenému klientovi. Na požadavky od klienta (na data apod.) odpovídá synchronně. Na démona je nutné se připojovat přes programové API (vzorový kód přiložen). Pokud se těšíte, že vám program transparentně zpřístupní USB zařízení na vzdáleném klientovi jako /dev zařízení, tak to bohužel ne.
www.scaps.com/products/uscd.php, 0.2, GPL
Libexplain
Pokud nemáte rádi strohé hlášky standardní knihovny strerror, tak můžete zkusit libexplain. Ta sice (zatím) není úplná drop-in náhrada, ale velkou část funkcí implementuje. Místo suchého „ No such file or directory
“, tak můžete získat chybu: ‚ open("no-such-dir/some-file", O_RDONLY) failed, No such file or directory (2, ENOENT) because directory "no-such-dir" does not exist
‘.
libexplain.sourceforge.net/, 0.2, LGPL
Whohas
Whohas je jednoduchý příkaz, který prohledá repozitáře různých distribucí a podívá se, zda mají hledaný balík a kde je možné si ho stáhnout. Aktuálně jsou podorované Arch Linux (a AUR), Debian, openSUSE, Slackware (a linuxpackages.net), Source Mage Linux, Ubuntu, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Fink, and MacPorts repozitáře. Gentoo tam není, protože je pomalý a Fedora, protože autorovi nefungovala. Program je cílen pro tvůrce balíčků, aby se lehce mohli podívat, jak dělají konkrétní balík jinde. A samozřejmě ho můžete použít, abyste zjistili, které distribuce mají ten konkrétní program, který vás zajímá.
Whohas
www.philippwesche.org/200811/whohas/intro.html, 0.19, GPL
Blbinka
Tato žádost o US patent si patentuje proces, kdy společnost, která nic nevynalézá, si najde firmu, která něco vynalezla a místo toho aby si postup chránila patentem, tak ho chrání obchodním tajemstvím. První firma si pak patentuje dotyčnou technologii a patent použije proti firmě, která to skutečně vynalezla, aby z ní získala peníze. Jedná se tedy o patentování „patent troll“ a kdyby to nebylo myšleno vážně, tak je to opravdu velmi vtipné.