Presne, cely Windows.
Navic jsem nikdy nepochopil (to nic neznamena), proc bych mel videt zatizeni jednotlivych jader CPU, vzdycky me zajima CELKOVEzatizeni CPU a je mi fakt jedno, jestli jede core6 a core12 na 100% a zbytek se flaka... zajima me, jestli mam jeste CPU vykon k dispozici nebo ne a kdyz ne, tak jak proces CPU zatezuje.
Protože informace celkové vytížení je ve většině případů k ničemu. Co když appka je napsaná na 2 jádra a ty jedou na 100%. A v tom Vašem nastavení mi to ukáže třeba 12.5% CPU vytíženo. K čemu mi to bude?
To zda máte výkon k diskozici snad uvidíte právě na těch jednotlivých jádrech. Navíc můžete třeba vidět obě informace zároveň.
A co když zámek výkonu bude jinde? Co potom? Budete se kochat, jak máte k dispozici výkon a ono nic? Je to složitá problematika.
19. 7. 2023, 12:50 editováno autorem komentáře
Ne, dvě jádra nejedou na 100% pokud se aplikace nerozhodne, že jedno vlákno pojede na jádru 3 a druhé na jádru 11. OS ty vlákna neustále háže jinam, ale dá se jim nastavit affinita. Je teda tuším nějaká tendence využívat přednostně "lepší" jádra. A task manager neslouží úplně k ladění výkonu multithreadové aplikace, to je dost složitá problematika a člověk si pak musí hrát s nějakým nástrojem a analyzovat, kdy a proč aplikace čeká, třeba do jisté míry napoví Intel VTune, možná to zvládne i jiný (a lepší) nástroj - docela rád se o takových dozvím.
20. 7. 2023, 18:07 editováno autorem komentáře
Co jsem četl, tak na x86 Windows háže úlohy od nejvýkonějších po nejméně výkonná jádra. macOS na Apple Silicon base M1/M2 zas drží na malých jádrech a v případě potřeby okamžitě přesune na velká jádra (přesun je okamžitý, protože komunikace mezi jádry je velmi rychlá a cache mají sdílenou). U M1/M2 Pro/Max/Ultra už často beží i ta velká jádra, protože vy stylu ARM SoC neumí zapínat jádra jednotlivě, malá 2 jádra na office work nestačí a víc malých mít nemohl, protože měl omezený počet jader, co dokáže rychle propojit a chtěl nabídnout u vyšších modelů i větší výkon CPU. Tady šel Intel opačnou cestou, malá jádra jsou připojena pomalu (čtveřice sdílí jedno připojení na sběrnici) a cílem je jen marketingový počet jader a výkon např v Cinebench benchmarku, kde je komunikace mezi jádry minimální.