- Nagstamon (Nagios plugin)
- Color Wrapper (shell)
- Sketsa SVG Editor (grafika)
- DoBeeDo (plánovač)
- Blbinka
Nagstamon
Nagstamon je klientský program komunikující s monitorovacím systémem Nagios. Sedí na desktopu v liště a zobrazuje stav sledovaného „železa“. Výhodou oproti klasickému webovému rozhraní je, že Nagstamon se umí připojit k libovolnému množství serverů. Potěší také vlastnosti spojené s tím, že máte lokálního klienta – například zvuková notifikace.
nagstamon.sourceforge.net, 0.9.4, GPLv2
Color Wrapper
Doba monochromatických terminálů je už dávno za námi, nicméně stále je minimum shellových nástrojů, které umí obarvit výstup. Na pomoc přichází Color Wrapper – neintruzivní „obarvovač“ bez hranic. Pomocí definic vzorů (wilcards) si nastavíte, co se má jak obarvit. Součástí balení je cca 50 předpřipravených definic pro nejčastější shellové nástroje. A jak že to vlastně funguje? Definice se skládá ze 2 částí – vzory a reálná cesta k programu. Definice potom přidáte jako první do proměnné PATH. Color Wrapper je celkem dobře konfigurovatelný – detaily najdete v souboru README. A co vy? Stojíte o obarvený výstup v terminálu, nebo vám to přijde zbytečné?
cwrapper.sourceforge.net, 1.0.16, GPL
Sketsa SVG Editor
Sketsa SVG Editor je nástroj pro tvorbu grafiky ve formátu SVG. K dispozici máte paletu nástrojů, editor vlastností a plochu samotnou. Pokud vám to nestačí, máte k dispozici XML editor s podporou zvýraznění syntaxe. Program je napsaný v Javě, vyzkoušet si jej můžete díky Java Web Start přimo z webového prohlížeče. Bohužel jsem se nedostal dál než k tracebacku, nepodařilo se mi tedy zjistit jaký je rozdíl mezi sharewarovou a placenou verzí. Pokud budete mít více štěstí, nezapomeňte se o detaily podělit v diskusi pod článkem!
www.kiyut.com/products/sketsa/index.html, 6.4, Shareware/placená verze
DoBeeDo
Pokud hledáte jednoduchý plánovač, koukněte na DoBeeDo. Každému úkolu lze přiřadit termín, prioritu a popisný text. Na úkoly lze poté nahlížet buď jako na seznam nebo kalendář. Díky malému množství pokročilých funkcí je velice intuitivní a přehledný. Na závěr jen dodám, že napsaný je pro desktopové prostředí KDE.
kde-apps.org/content/show.php/DoBeeDo?content=123338, 0.2.0, GPL
Blbinka
Je při použití znakové řeči rozdíl mezi geekem a gangsterem?