PyGoWave-Server
Mnoho lidí kolem mne teď zkouší Google Wave, případně někde shání pozvánku. Možná, ale netušíte, že Wave používá otevřený protokol, takže si můžete rozjet vlastní wave server (podobně jako si můžete rozjet vlastní SMTP server). Zdrojové kódy i návod jsou volně ke stažení.
code.google.com/p/pygowave-server/wiki/PyGoWaveServerInstallation,
0.1,
Critticall
Jsou tři možnosti jak psát optimální algoritmy. První možností je nastudovat Art of Computer Programming a nevynalézat znovu kolo. Druhou možností je nastudovat vyčíslitelnost a složitost a snažit se vymyslet ještě lepší kolo než to, co máme dosud. A poslední možností je použít program Critticall, aby vymyslel lepší program za vás. Critticall používá ve své podstatě genetické programování. Ale zajímavé je, že ho používá na programování samotné. Na začátku si popíšete váš problém a napíšete si suboptimální (a hlavně funkční) funkci, která daný problém řeší. Dále napíšete funkci, která „oznámkuje“ předchozí funkci na základě jejího výkonu – může být rychlost výpočtu nebo použití paměti nebo cokoliv jiného. Crittacall pak začne náhodně měnit váš kód a aplikuje na něj „známkovací“ funkci. Vždy si z provedených změn vybere tu funkci, která dostala lepší známku. Tento postup provede v několika generacích, takže výsledný kód se může od toho původního lišit velmi výrazně, ale také může být i velmi výrazně lepší. Autor má na stránce několik příkladů, včetně vylepšení známého Quicksortu.
www.critticall.com/index.html,
1.37,
Wview
Wview je aplikace, která ovládá podporované meteo stanice a získává z nich údaje o předchozím i současném stavu počasí. Wview je nenáročné, takže je možné provozovat například i na routerech s dd-wrt. V zadaných intervalech je možné generovat obrázky nebo reporty o stavu počasí a nahrát je na váš web, nebo je možné data odeslat na Wunderground nebo WeatherForYou. Jedinou nevýhodou pro mě zůstává, že jsem u nás nenarazil po zběžném hledání na obchod, kde by se ony podporované meteo stanice prodávaly. A na nejbližší obchod jsem narazil v Německu.
5.6.2,
Hot Copy
Hot Copy umí vytvořit snapshot libovolného blokového zařízení (tj. není závislé a ani nevyžaduje LVM). Snapshot je vytvořen okamžitě bez přerušování běhu aplikací a bez restartu. Změny – zapisované copy-on-write – jsou ukládané do volného místa na disku. Což je výhoda i nevýhoda oproti LVM. Sice nemusíte vytvářet nějaká další oddíly, ale na druhou stranu nemáte úplně pod kontrolou, kolik místa se pro snapshot může alokovat. To, že změny jsou ukládané do volného místa na disku, znamená, že Hot Copy musí rozumět souborovému systému na daném blokovém zařízení – podporovaný je Ext2/3 a ReiserFS 3. Ext4 se chystá. Od této poslední verze je možné vytvářet více snapshotů od jednoho blokového zařízení.
3.3.1 (Beta 2),
SmartGit
SmartGit je klikací rozhraní pro GIT. Takových nástrojů už jsme tady měli více, takže se pokusím vypíchnout rozdíly oproti existujícím (gitk, qgit …). Je to napsané v Javě. Má to přímou podporu pro GitHub. Je to překvapivě velmi použitelné, a jak řekl kolega: „na to, že to je klikací, to umí docela dost věcí“. Bohužel to ještě není úplně hotové, takže mi tam chybí zejména „blame“ a trochu je škoda, že tam ještě není interaktivní rebase, tomu by klikací prostředí slušelo. Trochu mi chybělo, že v hlavním okně není vidět vývojová větev. Alespoň kousek masteru by se hodil. Pro seznam commitů je extra okno (nazvané Log), které je velmi podobné normálnímu oknu z gitk, akorát diff je zobrazen jako stará a nová verze vedle sebe s vyznačením rozdílů ve stylu kdiff. Jinak hlavní okno SmartGitu je spíše takový průzkumník, kde se můžete dívat na diff pracovní verze oproti indexu a vidíte, co máte v indexu a co ne. A abych nezapomněl – z nějakého důvodu trvá na přítomnosti gitu ve verzi minimálně 1.6.
www.syntevo.com/…t/index.html,
1 milestone 6,