Titulek serveru je „Root.cz – informace nejen ze světa Linuxu“. Pokud je něco třeba pro jinou distribuci, než používáte, také to nespustíte.
A Zed je v plánu i pro Linux a Windows, takže pokud vás zaujal, můžete se na GitHubu přihlásit ke sledování příslušného issue. Aspoň budou mít autoři informaci, že je o to od uživatelů Linuxu zájem.
mozno je to mnou, no stale mi nie je jasne co robi ta aplikacia inak ako ked v nastaveni GNOME vypnem tie iste moznosti ktore ponuka ta aplikacia. Nerypem, naozaj ma zaujima aky v tom je rozdiel, nakolko ja tam ziadny nevidim... Z mojho pohladu ide o nainstalovanie 3rd party aplikacie ktora robi to iste, co uz je dostupne v danom systeme priamo "od vyrobcu"... preto mi to nedava zmysel... takze ak tam je nejaky rozdiel, zaujimalo by ma aky.
Stlačím Super/Win klávesu, napíšem "napájanie", otvorí to nastavenia presne s danou zvolenou kategóriou, už len kliknem na switch...
V prípade dedikovanej appky, stlačím Super/Win, napíšem "Stimulator", otvorí to okno s tými dvomi položkami, a kliknem na konkrétny switch...
Príde mi to v podstate stejne zložité. A tá dedikovaná appka skutočne nerieši nič. Navyše existuje GNOME extension, ktorý umožní presunúť tieto klikatelné veci rovno do lišty. Takže nevidím v čom toto má byť lepšie riešenie.
Hochu, o čem vlastně diskutuješ? Pokud to nikdo nechce, zřejmě to nikdo nenaprogramoval. Ale přitom se o tom bavíme, že? Takže to někdo nenjspíš naprogramoval. U softwaru, který někdo vytvořil tvrdit, že je k ničemu nemůže nikdo normální. Očividně se to minimálně jednomu člověku hodí. Chápeme, že to nejsi ty, ale je nám to dost jedno a tvůrci nejspíš taky.
V plnohodnotných OS to aplikace sama řekne OS (na Windows od verze 95). Na obranu Linuxu, po víc jak deseti letech vývoje Waylandu se vývojáře podařilo přesvědčit a přidali to do protokolu taky. Samozřejmě bude trvat, než tato část protokolu bude implementována pokaždé zas a znovu v každém DE odděleně.
U mě Firefox, když přehrává fullscreen videa třeba z Netflixu, nezabrání spuštění spořiče (Linux Mint 21.3 / Mate). Dříve se tak dělo, ale od nějakého okamžiku to přestalo fungovat a zatím jsem nezjistil, čím to nastavit zpět.
Musím to řešit tak, že dočasně vždy spořič vypnu a pak ho nesmím zapomenout zpět zapnout, což se někdy děje.
Než si to vyřeším, tak tato utilitka přijde vhod.
https://learnubuntumate.weebly.com/caffeine.html
Caffeine jsem na to kdysi používal. Možná už to není aktuální.
Brzy i na vašem ArchLinuxu
https://aur.archlinux.org/packages/zed-editor
…ale zatím je to ještě opravdu velmi ranná fáze vývoje.
Zed editor vypadá nadějně, ale zatím jen vypadá.
Už to tu bylo zmíněno, že funkční je zatím pouze verze pro mac.
Vtipné je, že existuje balíček pro arch linux, ale ten skončí chybou při instalaci.
Stálo mě to půl dne času hledáním co mám blbě, co mě chybí. A nakonec se ukázalo, že chyba je v https://github.com/zed-industries/zed/tree/main/crates/gpui. Prostě to neumí pracovat s grafikou, jen na macu to umí.
Tak snad se brzy dočkáme.