mozno je to mnou, no stale mi nie je jasne co robi ta aplikacia inak ako ked v nastaveni GNOME vypnem tie iste moznosti ktore ponuka ta aplikacia. Nerypem, naozaj ma zaujima aky v tom je rozdiel, nakolko ja tam ziadny nevidim... Z mojho pohladu ide o nainstalovanie 3rd party aplikacie ktora robi to iste, co uz je dostupne v danom systeme priamo "od vyrobcu"... preto mi to nedava zmysel... takze ak tam je nejaky rozdiel, zaujimalo by ma aky.
Stlačím Super/Win klávesu, napíšem "napájanie", otvorí to nastavenia presne s danou zvolenou kategóriou, už len kliknem na switch...
V prípade dedikovanej appky, stlačím Super/Win, napíšem "Stimulator", otvorí to okno s tými dvomi položkami, a kliknem na konkrétny switch...
Príde mi to v podstate stejne zložité. A tá dedikovaná appka skutočne nerieši nič. Navyše existuje GNOME extension, ktorý umožní presunúť tieto klikatelné veci rovno do lišty. Takže nevidím v čom toto má byť lepšie riešenie.
Hochu, o čem vlastně diskutuješ? Pokud to nikdo nechce, zřejmě to nikdo nenaprogramoval. Ale přitom se o tom bavíme, že? Takže to někdo nenjspíš naprogramoval. U softwaru, který někdo vytvořil tvrdit, že je k ničemu nemůže nikdo normální. Očividně se to minimálně jednomu člověku hodí. Chápeme, že to nejsi ty, ale je nám to dost jedno a tvůrci nejspíš taky.
V plnohodnotných OS to aplikace sama řekne OS (na Windows od verze 95). Na obranu Linuxu, po víc jak deseti letech vývoje Waylandu se vývojáře podařilo přesvědčit a přidali to do protokolu taky. Samozřejmě bude trvat, než tato část protokolu bude implementována pokaždé zas a znovu v každém DE odděleně.
U mě Firefox, když přehrává fullscreen videa třeba z Netflixu, nezabrání spuštění spořiče (Linux Mint 21.3 / Mate). Dříve se tak dělo, ale od nějakého okamžiku to přestalo fungovat a zatím jsem nezjistil, čím to nastavit zpět.
Musím to řešit tak, že dočasně vždy spořič vypnu a pak ho nesmím zapomenout zpět zapnout, což se někdy děje.
Než si to vyřeším, tak tato utilitka přijde vhod.
https://learnubuntumate.weebly.com/caffeine.html
Caffeine jsem na to kdysi používal. Možná už to není aktuální.