Softwarová sklizeň (7. 9. 2022): kontrola kvality hesel

7. 9. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Dnes si představíme nástroj pro zapamatování terminálových příkazů, necháme si vyhodnotit složitost hesel, budeme zálohovat lokální balíčky a dotfiles do Git repozitáře a nakonec si vyzkoušíme pomocníka pro deautorizaci sítí.

ehh

Co se dozvíte v článku
  1. ehh
  2. pwdsafety
  3. shallow-backup
  4. autodeauth
  5. Blbinka

ehh je nástroj pro zapamatování linuxových a terminálových příkazů. Podporuje využívání aliasů pro dlouhé příkazy, přidání popisů k jednotlivým příkazům, jednoduché zobrazení seznamu všech uložených příkazů, či filtrování seznamu příkazů pomocí jednoduchého dotazu. Poradí si také s vytvářením dynamickým příkazů s proměnnými.

github.com/lennardv2/ehh, 1.1.1

pwdsafety

pwdsafety je nástroj pro vyhodnocování složitosti hesel. Dokáže identifikovat, zda se jedná o dobře známé heslo, zkontrolovat některá základní pravidla vytváření hesel, vyhodnotit frekvenci použití jednotlivých znaků a vypočítat entropii. Na základě těchto ukazatelů zobrazí skóre.

github.com/edoardottt/pwdsafety, 0.3

shallow-backup

shallow-backup umožňuje vytvářet zálohy nainstalovaných balíčků, aplikací, fontů či dotfiles, a automaticky je pushovat do vzdáleného gitového repozitáře. Poradí si také s podmíněných zálohováním nebo reinstalací tak, aby bylo možné spravovat dotfiles na různých systémech.

github.com/alichtman/shallow-backup, 5.2

autodeauth

autodeauth je nástroj pro deautorizaci lokálních Wi-Fi sítí odesláním paketů deauth. Umožňuje nastavit výčet MAC adres nebo SSID názvů, kterými lze identifikovat sítě nezahrnuté do deautorizace, ale také určit dobu mezi odesláním jednotlivých paketů nebo umožnit nastavování náhodných MAC adres před deautorizací každé sítě.

bitcoin_skoleni

github.com/Drew-Alleman/autodeauth

Blbinka

Amazon má zjevně kapacity na nastolení pořádku v hodnocení svého velkolepého televizního projektu. Objektivitě se občas musí uměle pomoci.

Autor článku