Teoreticky máš pravdu. Ale která aplikace je pak důvěryhodná? Je důvěryhodný správce hesel? Cloudový správce hesel? (Ani náhodou!) Je důvěryhodný prohlížeč? Je důvěryhodný prohlížeč, do kterého si většina lidí přidá tunu doplňků?
Prošel jsem si zdrojáky (chválím - krátké a přehledné) a je tam jediná I/O komunikace - online kontrola hashe hesla, jestli někde neuniklo. Čistý neosolený hash hesla.
Za mě to je důvěryhodná aplikace, paranoik si to může sám zkompilovat a případně smazat http kontrolu hashe.
Jenže: kolik z nás tu kontrolu zdrojáku udělá, kolik z nás je natolik schopných mu porozumět? A kolik z těch, kdo to jsou schopni udělat (a udělají) skutečně potřebuje kontrolovat svá hesla?
Mnohem častěji se vyskytují uživatelé, kteří jsou schopni napsat své heslo kamkoliv, libovolné aplikaci, která si o to právě řekne. (Jenže ti si ta hesla stejně kontrolovat nebudou...)
Cloudový správce hesel je stejně bezpečný, jako necloudový.
Prohlížeč se hesla používaná na webu stejně dozví, takže jemu musíte důvěřovat už z principu. Doplňky v prohlížeči mají různá oprávnění, takže to, že máte v prohlížeči doplněk, automaticky neznamená, že se může dostat k heslům. Jinak ale souhlasím, také jsme vypozoroval, že spousta lidí chce vylepšit bezpečnost svého prohlížeče a řeší to tak, že nainstalují spoustu doplňků z pochybných zdrojů a udělí jim ta nejvyšší oprávnění.
Než tu aplikaci kontrolovat, kompilovat a zakazovat vzdálenou kontrolu hashe, připadá mi jednodušší tu aplikaci spustit v prostředí, ve kterém nemá žádnou možnost komunikovat po síti. V kontejneru bez síťového rozhraní, ve virtuálním stroji, nebo prostě při použití vytáhnout síťový kabel nebo vypnout WiFi.
Škoda, že tá aplikácia nie je online. Takto je potrebné mať go, make, etc ... Následne to sťahovať, kompilovať, nastavovať, riešiť chýbajúce knižnice. Ak by to bolo ako online služba, len tam uploadnem zoznam hesiel, pekne mi vypíše, ktoré sú problematické a hotovo. Škoda no ... alebo je to diera na trhu?
Ja predpokladam, ze jedine co ta aplikacia robi je, ze to heslo posle do https://haveibeenpwned.com/ (respktive prve 4 znaky jeho SHA1).
takze sa na nu moze clovek rovno vy... a pouzit haveibeenpwned priamo.