Niekde som cital, ze Star64 by mal mat vykon porovnatelny s RK3566. Ak je to tak malo by to byt vykonovo niekde na urovni Raspberry Pi 3 B+. Plus fakt, ze to ma 2x gigabit port, PCIe slot a pri cene $70 za 4GB model z toho robi velmi slusnu alternativu Pi3 ktora sa este stale predava.
Zalezi aka bude dostupnost a aky okolo toho vznikne ekosystem. Ale ako platformu pre nejaky DYI router, AdGuard Home sluzba a podobne to vyzera byt pouzitelne.
Cortex-A55 je sice ARMv8.2-A, ale taky in-order, stejně jako Cortex-A53. Při stejném taktu je výkon v celých číslech u A55 jen asi o 20 % větší než u A53. Geekbench jen o 21 %.
https://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-A55
Neviem, ci to citam spravne, ale podla tohto by mali byt tie dva ethernety kazdy samostatny plny gigabit a USB ma svoju PCIe lane:
https://files.pine64.org/doc/star64/Star64_Schematic_V1.0_20220721.pdf
To je sen! Kam se na tohle hrabou maliny... Jen na to sehnat predkompilovany balicky muze byt trochu problem...
Celkem zajimave je, ze snad na kazde desce, kterou jsem videl, pokud jsou dva Ethernet porty, tak kazdy jede pres jiny typ PHY/MAC cipu... Tehle dichotomii moc nerozumim. Ze by vyrobci desek pocitali s tim, ze aspon jeden z tech cipu bude mit tak zprzneny kernel driver, ze kdyz daji dva ruzne, tak je trochu vetsi sance, ze aspon jeden bude k pouzivani? :)
U tady těch levných SoC bývá problém s nedostatkem pinů pouzdra :-) křemík má hromadu užitečného IP ale není všechno vyvedeno 1:1 ven, jde to přes pinmux a překrývá se to. Takže třeba jeden ethernet vytáhnu ven přes GRMII, které má sice náročnější EMC profil a horší integritu signálu (takže tam bude třeba vyšší loss, horší rychlost), ale uvolní se tím 10 pinů, na které si budu moct muxem vyvést něco pro mě důležitějšího, třeba PCIe.
12. 4. 2023, 13:09 editováno autorem komentáře