Ten limit je trochu složitější. Neznamená to (např. u toho pingu), že se odpovídá 5x za sekundu, ale že se najednou odpoví maximálně 5x a každou sekundu přibyde jedna možnost odpovědi do max. 5ti.
iptables -A INPUT -p icmp --icmp-type echo-request \
-m limit --limit 1/s --limit-burst 5 -j ACCEPT
Nekdy se nevyhody stavove filtrace nemusi ukazat jako zanedbatelne - mel jsem firewall s nekolika 100Mbitovymi porty, Celeron 266, cca 600+ pravidel, bez stavove filtrace mel 0% meritelne zateze, se stavovou filtraci naprosto nestihal routovat stavajici provoz, ktery ani zdaleka ty 100Mbitove porty nezaplnuje. Poridili jsme dual Athlon, cekam na vhodnou chvili k vyzkouseni stavove filtrace. Ale mam obavy, ze ani ted to nebude na takto velkem FW (nyni 2x 100Mbitu, 1x gigabit, 800+ pravidel) pouzitelne.
-Yenya
Nevite nahodou nekdo jestli uz na 2.4.x jadre funguje to co se delalo na 2.2.x jadrach pres ipmasqadm portfw pro talk/ntalk ? kdyz sem na firewallu nastavil portforwarding pro talk na server ktery byl tim firewallem maskaradovam pak se spojeni nedokazalo nikdy korektne navazat (i kdyz "echo" o spojeni se uzivateli zebrazilo..)..(nejdriv to bude tim ze je to UDP protokol :) Proste jenom bych chtel vedet jestli forwardovani portu v maskarade na 2.4.x jadrach pro talk uz chodi v pohode nebo je s tim porad problem. Dekuji.
Skvele clanky pro postaveni firewallu. Tak jsem to podle nich postavil. Jen mam trochu problem s tim, ze kdyz jsem nasadil jadro 2.4.16 nebo 2.4.17, tak se nemuzu dostat napr. na http://www.eurotel.cz, http://www.compaq.com a nektere dalsi. Pokud jsem se vratil k 2.2.20 (samozrejme s ipchains), tak to jede. Sel jsem po tom a zjistil jsem, ze ty servery nechteji prijmout SYN paket, pokud je na mem stroji jadro 2.4.16 nebo 17 . Nevite nahodou nekdo, cim to je a co nastavit, aby to jelo?
ja by som identd tak velmi nezvrhoval. Hlavne v pripade maskaradovych spojeni sa ho oplati vyuzivat napriklad na IRC napriklad preto aby v pripade problemov nedostala zakaz pristupu cela siet ale len dotycny vytrznik.
To iste plati o multiuser unix serveroch. Nakoniec, ak niekto identd nechce, nech si ho nenainstaluje a bude to fungovat rovnako. Davat ho explicitne do reject listu je imho hlupost.
Zkus CBQ, videl jsem ho v akci a nevypada spatne, na docela slaby masine 486/100 v poho 30 lidi.
Umi to sdilene i garantovane rychlosti, rychlosti zavysle na zatizeni linky s minimalni garantovanou rychlosti, apod...
nevim jak tady na Root ale na abclinuxu jsem otom neco cetl, byl to docela dobry tutorial.
Sam se to chystam teprve na svuj Slack hodit, tak vic ti ted nepovim...
Tento firewall (s drobnými úpravami) používám už déle. Po změně linky od poskytovatele jsem však zaznamenal vysoký packetloss hned za první skok. Usuzoval jsem na problém u poskytovatele, nakonec však byl na vině firewall. Nastavení 1/s je podle mé zkušenosti příliš restriktivní. Pravděpodobně kvůli kolísající rzchlosti linky + pár dalším ICMP paketům kromě mého testovacího PINGu jsem měl PL mezi 5 a 20% ! Po mírném navýšení limitu je PL 0%.
zdravim,
potrebuji pomoc s iptables jak presmerovat prichozi traffic, ktery jde na port 80 dal na port 443.
Diky moc, jsem z toho zmatenej, vsude se tu popisuje prerouting a postrouting v NATu, ale to ja nepotrebuju, nic nenatuju. Jen ciste presmerovat tok dat z portu 80 na port 443, kdyz na ten stroj dorazi pozadavek. Diky!
Radek