Názor k článku Stavíme ochranu paralelního portu od Yokotashi - Prectete si neco o protokolu USB a zauvazujte, jak...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 6. 2009 23:15

    Yokotashi (neregistrovaný)

    Prectete si neco o protokolu USB a zauvazujte, jak se to slucuje se tretim dilem serialu pro zacatecniky, z nihz mnozi nikdy nedrzeli pajecku v ruce.

    A to nebudu hovorit o tom, ze USB je naprosto priserna vec, kde nejde zvenku vyvolat interrupt, vsechno se musi pollovat a kvuli jednomu bitu se konstruuje urb a kamsi posila. Takze zatimco blikani LEDkou zabere asi tak 3 instrukce (+ contextswitch navic), tak udelat totez pro USB zabere nekolik tisic instrukci. O reakci na nejaky vnejsi podnet vubec nehovorim.

    Ostatne zkuste si koupit seriovy port pro usb (nejaky FTDI232), pripojit k nemu terminal (treba VT510 … nebo druhy pocitac se seriakem) a rict kernelu, ze to je jeho konzole. Hadejte, co uvidite 1. pri bootu 2. v pripade problemu s kernelem (idealni je RT linux + par RT procesu + nejaky bug, ale staci jenom nejake zatezove testy). Az si to vyzkousite, pochopite, proc je na spoustu veci hardwarovy seriak, paralel, ISA, nebo PS/2 __MNOHEM__ lepsi, nez prasecina jmenem USB.

    Na druhou stranu na bezne ovladani, kde nejde o presne casovani a vykonu pocitace je dost, USB dostacuje a casem se k nemu v tomto serialu dostanu.