Názor k článku Stavíme ochranu paralelního portu od JArda - Takže ti vadí vysoké SW zatížení procesoru při...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 6. 2009 0:11

    JArda (neregistrovaný)

    Takže ti vadí vysoké SW zatížení procesoru při obsluze SPP portu? Ale to nepopírá, že ten port naprosto správně funguje pro bytestream přenos (jen ne zcela optimálně, jak by se dnes očekávalo). Ostatně, máš-li zařízení, které „stíhá“ ECP, přepni to na ECP a máš po problému se zátěží. Pokud to zařízení nestíhá, je nutné přenášet „pomalu, s vysokou zátěží, ale jistě“…

    Ano, používám parport jako jednoduchý GPIO port. Má to 2 výhody:
     – až do nedávna (a občas ještě i dnes) byl paralelní port v počítači naprosto zadarmo
     – na jeho ovládání se za 20 let naprosto nic nezměnilo!!! Zkus použít nějakou obecnou GPIO kartu. Po 2 letech zjistíš, že její výrobce už neexistuje nebo že vyrábí jinou, „lepší“ kartu, která se ale taky jinak ovládá a tedy to musíš přeprogramovat…

    Když už jseš tak vysazený na vysokou zátěž systému, proč tě nerozčiluje, že ten supermoderní USB port nemá předávání událostí přes interrupty a systém je naprosto zbytečně zatěžován poolingem!!! Může mi někdo vysvětlit, proč v 21. století se musí systém 150-krát za vteřinu dotazovat na USB portu, zda nebylo připojeno nebo odpojeno USB zařízení, zda uživatel nestisknul klávesu na klávesnici nebo nepohnul myškou nebo provedl nějaký úkon na tabletu nebo digitiéru, zda nedošel papír v tiskárně, zda je v modemu připraven další znak k přečtení, atd. atd.?!?! Proč prostě systém v pohodě nespinká (nebo renderuje video) a nepočká, až mu port oznámí, že zařízení „klávesnice“ potřebuje předat stisknutou klávesu? Místo toho, aby počítač klidně celou noc renderoval, tak se za noc cca 5 milionkrát zeptá každého připojeného USB zařízení, jestli na něm nenastala nějaká událost. Tomu říkáš moderní zařízení??