1. Škoda, že v testu chybí nějaký "obyčejný" Athlon 64. Když jsem měl možnost si tento stroj (nejspíš přesně tentýž) vyzkoušet, vycházel mi na jeden procesor o něco pomalejší než počítač s Athlon 64 3500+ (zkoušel jsem testovat rychlost RSA pomocí openssl). Ten sice běží na 2.2 GHz, ale očekával bych, že Opteron rozdíl ve frekvenci dokáže vyrovnat - aspoň odborníci se tváří, že Opteron je lepší i v něčem jiném, než že je navržen pro víceprocesorové systémy a má větší cache.
2. U rozbalování jádra si nejsem úplně jistý, do jaké míry výsledky ovlivnila rychlost disků. Asi bych spíš dal přednost samotnému bzip2 souboru z cache do /dev/null. Jaké disky (a řadiče) byly v "konkurenčních" sestavách?
3. U překladu jádra bych asi nepoužil termín "porazil na celé čáře", s ohledem na to, co jsem psal v bodu 1, bych ten Opteron přirovnal k Athlonu 64 někde kolem 3200+, takže rychlost překladu víceméně odpovídá poměru ratingů.
4. Tento počítač je určen pro serverové nasazení (kdo ho slyšel v chodu, asi uzná, že jako pracovní stanice to nebude to pravé). Proto bych v článku očekával spíše testy, které by simulovaly takový typ zátěže, především situaci, kdy na počítači běží současně velké množství procesů nebo threadů. Takové testy jsem zkoušel (třívrstvá webová aplikace, 1000 klientů nepřetržitě) a řekl bych, že tam se síla této sestavy projeví nejvíce. Testy v článku bych označil spíš jako "domácí".