No je to docela hrozný na pohled. Účel to asi splní - zabránit úplnému rozpadu plastu, nicméně nevím jestli bych psal článek o tom, jak jsem trafopájkou natavil a připálil plasty k sobě. Zajímavější by bylo, a to bych si postup fakt rád přečetl - někteří borci umí sejmout texturu materiálu (vylejou si to nějakým silikonem), utvoří si pak formu s tou texturou, namíchají si plastickou hmotu a tu i s texturou přenesou na původní plast. Umí tím opravit i velké díry. Článek o tomhle bych si opravdu s chutí přečetl.
Na druhou stranu, doma jsem repasoval nefunkční Atari, včetně vybělení zažloutlých plastů (první pokus, tak to není 100%, ale lepší než původně, ještě to dodělávám). Pořád váhám, jestli o tom tady udělat pár článků do blogu, protože nevím, jestli to bude někoho zajímat a jestli mám na to udělat čtivý článek, ale když tu vidím stranu textu o natavování víka pomocí pájky, tak bych to snad mohl dát...
8. 9. 2020, 07:33 editováno autorem komentáře
Tak předpokládám, že tenhle pokus byt s tímhle NTB právě proto, že jeho cena je rovna odvozu do SD. Sám doma ještě mám podobné EEE (má také prasklé víko podobně jako tento), ale už to nepoužívám. I když tam dám SSD a maximum možné RAM, tak na Windows je to za trest, a ani ten Xubuntu tam není zrovna ultrarychlý (lepší než Windows, ale na tomhle in-order Atomu je to děs i tak, na starém C2D T500 mám Kubuntu a to je na tomhle stroji na SSD krásně svižné).
Opravovat plast na tom bych dělal jen z jednoho důvodu - abych si to na nečem vyzkoušel, a bylo mi jedno, jak to dopadne.
No taky mám několik NTB s Linuxem a C2D a když to praskne tak letí.
Problém C2D je podpora instrukcí a technologí. Ty první moc nedávají i některé fullHD video a na dedikovanou grafiku v tom zapomeňte.
Jak říkám plast křehne a bude to praskat jen jinde a vesele dál. To je věc proč třeba neokupovat Macbook White 13" s C2D za ty "super" ceny. Ten plast nebyl UV stálý a rozpadal se a křehnul a samo tedy i praskal..... Můžete to tak svařovat donekonečna.
Mám ThinkPad T500, plasty ani panty i po těžkém životě nejeví tendenci prasknout. Jen baterie je mrtvá, a nechce si mi investovat tisicovku do nové. Ta C2D je samozřejmě zastaralá, nicméně s Kubuntu, SSD a 4GB paměti je počítač dostatečně svižný a dá se použít i pro základní prohlížení webovek a seriálů na večer na dovolené, a pro backup denních fotografií. Doma ho používám jako SSH konzoli atp. S tím Atomovým střepem jsem tohle vzdal, i přes větší rozměry se s tím Thinkpadem dělá o mnoho lépe.
Pokud se ti válí někde jiná baterka (nebo ideálně víc baterek) z notebooku, mohlo by jít tu z thinkpadu s nepříliš velkým úsilím samodomo zrepasovat z vybraných dobrých článků. Dělal jsem to teda jen jednou, do EEE, nepodařilo se mi pak obal sesadit se 100% přesností, ale na dané užití a vzhledem k ceně (=prakticky zadarmo, jen za cenu stráveného času, vyváženou novou zajímavou zkušeností) si nebylo nač stěžovat. Články jsem teda pájel (některé měly z původní baterky ještě přibodované pásky), protože nebyla jiná možnost, ale zdá se, že bez většího negativního vlivu na funkčnost.