Zkoušel, ale pár let to už bude. Ten náběh byl tak pomalý, že to bylo použitelné jako "skoroIDE", ale ne na rychlou editaci třeba konfiguráku. Ale jestli si dobře vzpomínám, problém jsem měl i s konfigurací (zapnutí pluginů apod.) - prostě mi to nepřišlo moc intuitivní.
Mimochodem, nedávno tady někde v diskusi někdo zmiňoval LunarVim - tam jsem se dostal taky do úzkých - zobrazuje mi to nějaké čínské znaky namísto "ikonek" (přes všechnu snahu nastavid si "nerd font"), konfigurace pluginů mi taky nepřijde zrovna intuitivní. Zkrátka pořád snadnější si dát VS Code, kde všechno "skoro" funguje. Nebo naopak si postaru nakonfigurovat Vim a přidat pluginy pomocí Pathogenu.
me se Helix libi, ale tim, ze ho buildi oproti nejnovejsi verze glibc mam problemy s jeho nasazenim vsude tam, kde bych potreboval. To je trosku skoda, protoze zrovna Go/Rust se statickym linkovanim maji potencial mit jednu "prenositelnou" binarku (na jedne platfome a OS pochopitelne).
(naproti tomu Vim rozjedu klidne i v 16bitovem DOSu, kdyby to bylo jo zapotrebi :-)
https://github.com/helix-editor/helix/issues/1840 je bohuzel no-go. BTW zajimavy terminalovy editor bez foldingu a s klasickym ovladanim je micro-editor.github.io.
Folding to neumí, stejně jako taby. Ale kupovidu (a chápu, že každý má svůj seznam fíčur, bez kterých to nejde) mi to už nevadí - máme v naprosté většině případů funkce do 30 řádků a tak je víc nutné vědět, kdo a jak co volá, než se snažit ten kód nějak zakrýt - protože většinou jsou to stejně top-level funkce a/nebo metody, nic šíleně hierarchicky zanořeného.
Přesně tak. V neovimu jsou dobře podporovány v článku zmíněné tree-sitter i lsp. Tree-sitter: plugin nvim-treesitter/nvim-treesitter + případné další navazující jako nvim-treesitter/playground. Lsp: podpora přímo v nvimu, konfiguraci usnadní neovim/nvim-lspconfig, správu lsp serverů pak williamboman/mason.nvim.