"Thunar je vyvíjen Benediktem Meurerem, je napsaný v jazyce Python a využívá knihovny GTK2."
Opravdu?
brk@bobek /tmp $ find /tmp/Thunar-1.2.3/ -name *c|wc -l
141
brk@bobek /tmp $ find /tmp/Thunar-1.2.3/ -name *py|wc -l
3
brk@bobek /tmp $ find /tmp/Thunar-1.2.3/ -name *py
/tmp/Thunar-1.2.3/examples/nautilus-bulk-rename.py
/tmp/Thunar-1.2.3/examples/xfce-file-manager.py
/tmp/Thunar-1.2.3/examples/thunar-file-manager.py
Neviem prečo, ale u mňa má na Ubuntu od verzie 11.04 Thunar strašne dlhý štart - rádovo desiatky sekúnd. V predošlých verziách Ubuntu štartoval vždy bleskovo. Počítač mám stále ten istý, bez zmeny. Vie niekto, kde môže byť chyba?
Prakticky preto som ho prestal používať. Jednou z výhod Thunaru je veľká rýchlosť načítania náhľadov obrázkov - oveľa rýchlejší ako Nautilus, nehovoriac o vlečúcom sa Dolphine.
"Osobně mi hodně nezvyklé přišlo ovládání. Pokud si chcete nějaký soubor prohlédnout není možné na něj jen tak poklepat myší nebo stisknout enter. Je třeba využít klávesové zkratky F3, pomocí které umí BSC zobrazit textový soubor, obrázek nebo třeba vypsat obsah zip archivu. Obyčejné otvírání souborů ale není přítomné."
To bude asi tim, ze ma nastaveno ovladani funkcnimi klavesami podle vkusu ostrilenych NC veteranu. Pro ty to vubec neni nic divneho a nezvykleho, ale je to naopak uplne normalni a jedine logicke ovladani. BSC v tom neni sam, viz treba Krusader nebo mc. Clovek, ktery na to je zvykly, dokaze urcite otevrit k nahlednuti a zavrit Esc klavesou vice souboru za jednotku casu, nez nekdo jiny, kdo se do nich trefuje mysi.