Když jsem chodil asi do 2. třídy na ZŠ, měl jsem doma: PMD-85 2A + SP-210 + XY4140 + „monitor“ PMD-60. Ovladač na plotter byl v BASIC modulu v podobě asi 2 přídavných ROM čipů. Po zapsání sekvence BASIC příkazů „ROM 0, COPYT, COPYG“ plotter tisknul to samé, co šlo na obrazovku vč. „grafiky“.
Pak byl program, na jehož název si už nevzpomínám, a který měl funkce v podstatě totožné s malováním ve Windows – samozřejmě jen v black-white barvách: kreslení čar, mnohoúhelníků, elips, vyplňování ploch vzorkem. Obrázky šlo ukládat na kazetu. Ovládání bylo nejlepší „joystickem“.
PMD jsem míval doma půjčené o prázdninách, u her jako Flappy jsem strávil hodně času. Někdy od roku 1993, když ve škole kde je měli koupili nějaká PCčka (někdy v té době sestava PC Commodore 386SX za tehdejších 50000 Kč), už jsem ho měl napořád (půjčený).
I když už začla PCčka, měl jsem PMD-85 rád, protože jsem docela uměl s tím BASICem, a v kombinaci s XY-4140 se s tím daly dělat zajímavé věci, třeba vykreslování různých spirál iterací přes goniometrické funkce.
Ještě dnes si tohle všechno občas vytáhnu ze sklepa, a zjistím, že to pořád funguje.
Jeste prihodim nejake obrazky (bohuzel focene jen mobilem. Kdyby nekdo chtel, muzu pripadne nascanovat dokumentaci, co k tomu je):
http://img690.imageshack.us/g/fotografie015p.jpg/
Neni zac. Skoda, ze nemam fotak, abych udelal kvalitnejsi obrazky. prihodim teda jeste nascanovanou technickou dokumentaci:
http://www.uloz.to/4728501/xy4150.pdf