Odpovídáte na názor k článku Trinity Desktop Environment (TDE) R14.1.13: závan starých časů o čtyři roky později. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.
Není to tak dlouho, co jsem TDE používal z hecu několik měsíců a největším problémem pro mne byl správce souborů, který se nedá ani omylem srovnat s dnešním Dolphinem. Jistě, člověk si v novějších verzích KDE/Plasma zvykl na vlastní kontextová menu, nové funkce KDE Apps, lepší vizuál a asi bychom dohromady dali řadu věcí a drobností, které z novějších verzí KDE/Plasmy dělá pohodlnější prostředí. Přesto se nebojím říct, že kromě Dolphina mi v TDE nic zásadního nechybělo a krom ksysguardu mě nic zásadně nevytáčelo (ne že by mi monitor systému z Plasmy 6 nevyráběl naběhlé žíly na čele - s láskou vzpomínám na ksysguard z Plasmy 5). Za mě ze všech "odlehčených" prostředí mi vlastně TDE asi sedělo nejvíce. Neskrývám, že jsem pravděpodobně čistokrevný KDEčkař, kterému GNOME, potažmo ostatní GTK DE nikdy moc nesedly a první DE ve kterém jsem si bydlel spokojeně v Linuxu bylo právě KDE 3.5.
Co je ale dobré říct, že v TDE takové ty věci, které považujeme řadu let za normální, fungují oproti KDE 3.5 normálně. Od USB udělátek, přes odladěný kwin po integraci různých věcí a aplikací do prostředí díky přechodu na Qt4, kde to již bylo lépe uzpůsoběno (vím že KDE4 moc lidí v lásce nemělo, ale já jo :P).
A souhlasím, že konqueror (web-browser) je a nebojím se říct vždy byl, zbytečnou aplikací, která stála vývojáře mnoho času a nikdy nefungoval pořádně. Mimochodem pitomosti kolem klávesových zkratek se objevily i v Plasmě 6, kdy klávese F10 dali nějakou fci by default, přičemž asi zapomněli, že v terminálu se s ní ukončuje řada aplikací... to jen tak aby se připomněly nějaké ty tradice ;)