Draytek prodával VDSL2 modem s vectoringem, HW urychlením Firewallu, záložní Gigovou síťovkou a fůrou vychytávek v jedné jediné PCIe kartě.
http://www.draytek.co.uk/products/business/vigornic-132
Nikdo to nechtěl, takže je to EOL po dvou letech od uvedení na trh.
A sním vejce v celku, jestli by z toho nevylezl další polofunkční krám.
Dělat se to přestalo zejména proto, že o modemy přestal být zájem. Jeden z důvodů, proč přestal být zájem, je trochu podobný tomu, co píšete, jen tak nějak přesně naopak. Výrobci začali šetřit tím, že do HW dali jen nezbytné minimum a zbytek si řešili v SW. Říkalo se jim "softmodems", fungovalo to jen pod Windows a vyžíralo to systémové zdroje. Lidé to nechtěli kupovat, protože s tím byly jen problémy. A v té samé době začaly hodně zlevňovat ethernetové síťové karty, navíc se začaly objevovat integrované přímo na motherboardu. Díky tomu začalo mít ekonomický smysl mít modem jako samostatné zařízení a k němu se připojit ethernetem. Konečný hřebíček do rakve "modemů ve formě karet" pak byly levné routery s více porty a wifi.
Ono se toho sešlo víc: k tomu všemu se ještě masově rozšířilo USB, dále rovněž masově nastoupilo xDSL. Tím se modemy staly naprosto okrajovou záležitostí, určenou takřka výhradně pro fax (do Win 2003 serveru stačilo připojit modem, služby pro příjem i odesílání faxů byl součástí). Použití modemu pro přenos dat nahradil internet a mobilní sítě (pro detašovaná měřicí zařízení). No a fax je už taky velmi málo používaná záležitost - my ho ještě provozujeme a přijdou asi tak 4 do roka, z toho 3 až 4 jsou faxový spam.