http://www.merriam-webster.com/dictionary/raring
Definition of RARING: full of enthusiasm or eagerness
Právě kvůli Nautilu 3.6 mi to do počítače nesmí. Je vidět, že autor si s tím moc nehrál, ale tohle je katastrofa. Zmizelo zobrazení v seznamu, nefunguje vyhledávání psaním, o úroveň výš už se nedostanete stlačením backspace. Manuální zapsání cesty už také není možné, totálně chybí stavový řádek, takže zjistit velikost souboru jde jedině přes "Vlastnosti". Ve světle těchto věcí je dvoupanelový pohled zrovna to co bych asi oželel.
Dobře, nic to neumí (dokonce i průzkumník Windows toho umí víc), tak snad opravili chyby z Nautila 3.4, houby. Občas to pořád odmítá provádět operace se soubory, jako by člověk neměl práva. Rozbitý systém asociací také není opraven, některé asociované programy prostě normální cestou neodeberete. Stabilita taky nebyla vylepšena, dokonce bych řekl, že Nautilus 3.6 padá ještě víc než 3.4
Nový Rhythmbox je taky o nervy, soubory mimo sbírku ho prostě nezajímají. Naimportovat si adresář s hudbou mimo sbírku je neřešitelný úkol. Vytvářené playlistů je tak intuitivní, že z toho člověk asi předčasně zešedivý.
U Empathy stejně jako ve 12.10 není přítomen modul pro ICQ (to vítám, ale hodně lidí to asi zmate). Bohužel stále nebyla opravena chyba s jeho automatickým spuštěním, to si prostě musíte zařídit ručně (příkaz pro skryté spuštění je empathy -h).
Compiz pořád způsobuje docela zajímavé situace zvláště u oken u kterých si myslí, že to nejsou okna. Chyby v GNOME kdy si to nepamatuje některé změněné klávesové zkratky nebo dokonale blbne indikace rozložení klávesnice, ty se s tím táhnou už od vydání 11.10
Viděl jsi vůbec Nautilus 3.6 jinde, než na obrázku? Vyhledávání psaním funguje (nebo nevím, co si pod tím mám představit), manuální zapsání cesty je stále možné (i v Nautilu 3.8.1, který používám teď), stavový řádek nechybí, zobrazuje se jen když je potřeba, takže velikost souboru normálně zobrazí, když na něj člověk klikne.
A co se dívám do ABRT, Nautilus mi nespadl ani jednou. Neříkám, že to je tvýma rukama, ale Nautilusem to asi nebude.
Přesně to samé jsem chtěl napsat také. Nautilus 3.6 mi ještě nespadl NIKDY a to jej používám někdy od prosince. Stejně tak nepozoruju většinu zmíněných problémů.
Autor má tedy rozbité něco přímo u sebe nebo to taky může být špatnou integrací GNOME do Ubuntu. Vzhledem k tomu, jaké ohromné množství vlastních patchů mají v GTK a jednotlivých komponentách GNOME, je jednoduše možné, že se to chová jinak.
Urcite sa bude dat nahradit niecim pouzitelnym.
Ja som ho vymenil za Nemo, je povodom z Mintu, takze pod Ubuntu urcite pobezi.
Inak Nautilus 3.6 je pre mna definitivnym dokazom toho, ze je jedinym cielom vyvojarov Gnome zbavit sa i tych poslednych par uboziakov, co nemali chut alebo schopnosti na zmenu DE. Potom to pravdepodobne zabalia, svoj neuspech zvalia na rozdrobenost distier a pojdu zmrvit nejaky iny projekt, pevne dufam ze uz hodne daleko od Linuxu.
Já vám rozumím, také mě asi čtvrt roku nový Nautilus štval. Dokonce jsem psal na G+ žádost o úpravu k původnímu Nautilu z Gnome 2.9. Bohužel jsem kapituloval. Kapituloval jsem tím, že jsem se byl nucen naučit nové ovládání a tudíž pak zvykem.
Štve mě to stále, že nový Nautilus si nepamatuje nastavení zobrazení okna souborů, že má sice ikony jak kráva což mi na desktopu neskutečně vadí, neboť to zabírá hodně místa, které by se dalo využít jinak a přenastavit to tak jednoduše nejde. Přitom jich je tam relativně málo. Adresářový řádek také zmizel a objevuje se tam jak chce (když ho tam nějakým záhadným způsobem přidám).
Nevím. Jsem prokročilejší BFU a nikdy jsem neměl problémy s Nautilusem z Gnome 2.9 problém, vlastně N z G 2.9 se mi zamlouval nejvíc a když přišel jeho novější bratr, tak jsem byl šokován rozhořčen a zklamán. Je mi jedno, že udělali mnoho práce na přepsání a pročištění kódu, ale k čemu mi je to platné, když se mi s Nautilus nepracuje tak dobře jako s předchozí 2.9 verzí?. Ano existují jiné programy, ale já jsem dlouhodobý uživatel Gnome a tak nějak se mi nechce měnit zažité zvyky používání pár desítek programů... Mám pocit, že na to vývojáři Gnome moc nemyslí a co mě nejvíc štve je to, že když jim člověk napíše na zeď v Gnome G+, kritiku nebo žádost o přidání vlastnosti programu zpět, kterou po přechodu na nové GTK3 vyhodili, tak se diví a skoro naštvaně se vám snaží vnutit dojem, že to co vytvořili, tak je přeci nejlepší a jednoduše používatelné. Ještě jednoduší než doposud. Ale to je jejich názor, který se nestotožňuje s mým a jediné po čem toužím je to, mít možnost si případně Nautilus nebo jiný program v Gnome upravit zpět tak, jak se dal ovládat a používat v Gnome 2.9...
Vidíte, to jsem nevěděl. Děkuji.
Jak jsem psal jsem BFU a ty moc klávesové zkratky nepoužívají, protože si to prostě nepamatují a ovládají programy spíš vizuálně.
Kdybych to býval věděl, tak si nestěžuji. Používal bych zkratku a bylo by mi to asi fuk.
Ano je možná moje chyba, že nečtu manuály programů, ale proč číst, když například ten adresový řádek v Nautilusu byl ve verzi 2.9 standartně a teď to takový standart není a chybí?
No nic nebudu to řešit, asi mi nezbývá než si pročíst manuály jak ovládat Nautilus, Gnome Shell, Rhythmbox, Totem, Prohlížeč obrázků, Prohlížeč dokumentů, Empathy, Evolution, Planner, WWW klávesovými zkratkami... :)
Ups, tady je velký obrázek: http://i.imgur.com/0b77eA7.jpg
No pokud budou dva display systémy a nad nimi stejná sada aplikací, tak se to nějak bude muset řešit. A obávám se, že podobným způsobem jako u zvukových systémů - emulací jednoho druhým, pluginy jednoho do druhého atd.
Každopádně to, že se lidi kolem Linuxu neumí domluvit a duplikují činnosti, nemůže vést k ničemu dobrému.
Nova verzia splnila moje ocakavania. Ocakaval som, ze mi to zasa rozm.da wifi a stalo sa. Cakal som, ze ovladac z realteku, ktory mi siel na 12.10 nepojde skompilovat alebo proste nepojde - a naozaj nesiel skompilovat. Cakal som, ze na strankach vyrobcu najdem makovy trt a nie novy ovladac a nebol tam. Cakal som, ze ked updatnem zdrojak ovladaca sam, nepojde to tak ci tak, a zasa som uhadol. Cakal som, ze ked pride manzelka domov, bude nadavat jak chora vrana, co s tym zas je, a ozaj:-)
Rozmyslal som nad tym a je to tym, ze vo mne drieme tuzba po vzruseni a dobrodruzstve. No a vzhladom na to, ze ide o domace PC, kde su najdolezitejsimi aplikaciami chromium a movie player sa nebojim tvarit sa ako drsan a proste tam novu verziu nahodit. A zvysuje mi sebavedomie, ked vidim, ze aj ini programatori su schopni 3x opravit a zas vlozit tu istu chybu. Nesklamali ma a mne to dalo pocit, ze som neni na svete sam. Jo a este preto, ze je mi to jedno lebo som sikovny a mam na disku verziu kernelu, kde to ide.
Mozno mas svoj prvy OS, tak sa ti zda cudne updatnut si system ale mne to pride celkom prirodzene. Mam skor pocit, ze to bude problem na strane vyvoja ked sa nevies spolahnut na to, aka stara chyba sa ti zas s novou verziou objavi.
Ale co uz, asi si ten ovladac od vyrobcu opravim sam. Tazko cakat, ze by to zvladli sami a spolahnut sa na to, co zas linuxaci po.ru v novom jadre sa mi tiez cakat neche.
Nie, ze by som precenoval hodnotu tejto milej a zabavnej konverzacie, alebo ze by som v nej (nedaj boze) nechcel pokracovat. Ale pre dalsi uspesny vyvoj inych konverzacii navrhujem bavit sa o tom istom.
Ja som si myslel, ze z tohoto ta opakovanost vyplyva:
>...su schopni 3x opravit a zas vlozit tu istu chybu. Nesklamali ma...
Ahoj.
Nechci Vám do toho moc rýpat, ale poslední verze Xfce je stále 4.10. Původně sice mělo vyjít 4.12 už 10. 3. 2013, ale datum vydání bylo odloženo na neurčito!
Nová verze Xubuntu konečně opravuje otravný bug, kdy se na ploše a nebo v Thunaru oběvovaly připojené disky dvakrát.
Škoda že od dob kdy zapli špehování uživatelů si už ty "příjemné novinky" vůbec neužívám...