Bud mas velmi neobvykly HW, nebo by jsi to mel mozna zkusit, vypalit jedno liveCD + nabootovat snad neni tolik prace. Pak mozna pochopis co znamena v Ubuntu „just works“. (nerikam ze v Ubuntu funguje vse na co clovek sahne, ale proti holym windows nebo Win+crapware od prodejce je to na vhodnem HW dost velky rozdil v prospech Ubuntu).
Ale k puvodni otazce… windows klient k Ubuntu One jeste zatim neexistuje, ale je to jen otazka casu. Bud ho udela nekdo jiny v nasledujicich mesicich nebo mozna jiz tento rok zacne na nem Canonical pracovat, az doresi zakladni veci kolem samotneho poskytovani sluzby. Pak to podle mne bude otazka jen nekolika mesicu, nez nekdo udela plugin pro nejaky oblibeny player s podporou Ubuntu One music store. Takze myslim ze nejpozdeji koncem 2012 to bude i pro uzivatele Windows, a nebyl bych sokovan kdyby to bylo jiz tyto vanoce.
aha :D,
proto 80 % firem na světe používá na serverech „nefunkční systém“.
dokonce tento web běží na „nefunkčním systému“, proto zde můžete vkládat příspěvky, jelikož to „nefunguje“.
Doma mi běží počítač už 4 roky s „nefunkčním systémem“.
Nechci ten či onen OS pomlouvat či vyzdvihovat, ale každý den používám většinu OS (win vista,apple,linux(ubuntu,fedora)) a všechny tyto OS mají nějaké mouchy. Však je taky programovali lidé, ale nemůžete říct že něco funguje a něco ne.
Problém bude spíš akceptovat změny chování odlišních OS, tedy mezi židlí a klávesnicí. ;)
Jsem rád že jsem po několika letech používání linuxu od něho přešel zpět k widlím, v mém případě k Vistě. Nemusím najednou věčně zjišťovat proč po aktualizaci čehokoliv v linuxu najednou přestalo fungovat něco, co ještě před aktualizací funkční bylo. Nemusím si vybírat hw podle OS, ale klidně si koupím to o co mám zájem. A divím se do dneška tomu, proč jsem se na linux nevyprdnul o pár let dřív. Těch pár korun na licenci Windows není zase tak moc na to, aby to vynahrazoval linux zadarmo.
To nevíš, že i pro MS Windwows existují programy zadarmo a dokonce opensource?
Grafický editor – Paint.net, Gimp.....
Správce souborů – Unreal commander…
Ještě nějaká debilní poznámka?
Mimochodem, já právě včera po letech opět zase definitivně přešel na GNU/Linux. Jsem zvědav, jak dlouho mi to vydrží. Posledně to bylo něco kolem tří měsíců.
zalezi co sis tam dal, jestli Gentoo budes velmi rychle zpet :) Neboj linux je ted dost daleko, je stabilnejsi rychlejsi a hlavne kolizi balicku jen tak nenajdes.. Ono srovnavat linux, ktery sis ochutnal pred 5ti lety je stejne jako kdyby jsi ignoroval windowsXP jen kvuli tomu ze jsi mel zkusenost s w95tkama :)
No mam pocit ze si ten teepek co si potrebuje „zmerat“ aby ostanym ukazal ze ma „vacsi“. Doma pouzivam(e) NTB s Vistou(64) – lebo manzelka chce NTB pouzivat a nepotrebuje/nema cas skusit nieco ine ked jej Windows vyhovuje a ak nieco nefunguje povie mi aby som to opravil/nastavil. V praci pouzivam Kubuntu 9.10 ale koli par aplikaciam co so vyvynul pre Windows uzivatelov mam v nom Virtual Box s rozbehanymi XP, Vista(32), Vista(64), Seven(32), Seven(64)(XP na vyvoj ostatne na testovanie). Tak ako hromzim na Visty co mam doma, hromzim obcas aj na Kubuntu. Tak ako mi Google velakrat poradi ohladom Visty mi poradi aj ohladom Kubuntu. Takze oba systemy sa mi zdaju dost pouzitelne. Doma mam ThinkPad R500 v praci T500 s externym monitorom. Oba systemy som nainstaloval a pouzival; ziadne nefunkcne HW sucasti. Osobne sa mi ale viacej paci distribucny a licencny model Ubuntu. Ak ti vyhovuje Mac OS kup si iMAC a mas doma UNIX certified OS (Snow Leopard) a mozes sa tesit z iTunes. Ak ti vyhovuje Vista tak si ju kup a tes sa z nej a poziadaj Billa nech ti urobi nahradu za iTunes pre Windows ked si si zan zaplatil :o)
>>Jsem rád že jsem po několika letech používání linuxu od něho přešel zpět k widlím, v mém případě k Vistě. Nemusím najednou věčně zjišťovat proč po aktualizaci čehokoliv v linuxu najednou přestalo fungovat něco, co ještě před aktualizací funkční bylo.
Tak tohle se mi hodne dlouho nestalo, posledni vaznou chybu jsem zaregistroval kdyz jsem si sam svoji blbosti podelal synaptic, je to asi 2 roky
Nemusím si vybírat hw podle OS, ale klidně si koupím to o co mám zájem.
Tj. si koupis Visty a to nejnovejsi zelezo, aby jsi pak sel stejne s vykonem na polovinu. Ja se tomu Vasemu honu na hardware divim :))
A divím se do dneška tomu, proč jsem se na linux nevyprdnul o pár let dřív. Těch pár korun na licenci Windows není zase tak moc na to, aby to vynahrazoval linux zadarmo.
Jasne nic ti nebrani si koupit nejdrazsi zelezo a pak i nejdrazsi software jen kvuli bublinkach a jinym grafickym udelatkam ktery ti seberou vykon, mimo jine je muzes mit i v linuxu, jen je proste normalni clovek nepouziva, to je cely.
Ja s linuxem kraluju na nejhorsim hardware co jsem nasel ve 100mega za 7 tis.
A kupodivu jedu uplne stejne jako vy s Vistama…to je paradox co?.))
Ah, to jsou moudra.
Mám v PC i Windows a světe div se, aktualizace jsem raději vypnul, protože poslední aktualizace mi zrušila drivery pro síťovou kartu, tak před tím zase chtěla co chvíli restartovat PC (protože se nebyla schopná správně instalovat).
Zvažuji přesun na W7 kvůli novějším hrám ale brání mi v tom jeden starší kousek HW, který W7 nepodporuje (zvukovka – a nevidím důvod, proč kvůli OS kupovat novou, když stávající pořád funguje a má výborný zvuk).
Zajímavé, že v Debianu mi jde jak nový HW, tak i ten starší a dokonce i ten velice starý. Aktualizace mi žádné problémy nedělají a síť dokonce funguje daleko lépe než ve Windows.
Tak takovou hovadinu může říct snad jen totální ignorant. Windows už sleduji o verze 1 a používám od verze 3.1 ale označit Linux za vykradače to je opravdu silné kafe. Omezím li se jen na poslední křeče Windows tak v něm není nic co bych už neznal z Amiga Workbench, MacOS či právě Linux. Posmolené Aero je jen slabým odvarem Beryl. A takových příkladu i z jiných OS jsou tuny. Takže kdo komu vykrádá? Dohledejte si v historii soudní žaloby s Apple.
Vrací ale miliony uživatelů, kteří poptávkou popoženou vývoj daleko víc, než sebealtruističtější Debian. Navíc pochopitelně, pokud lidi od ubuntu udělají změnu v kódu, Debian si ji může použít.
Je vidět, že jste M$ fanatik.
Já taky používám na desktopu Windows, znám ty výhody a nevýhody, ale Linux potřebuje podporu.
Nemichejte, prosim, server a desktop do jednoho pytle. Proc?
- potrebujete v serveru funkcni 3D grafickou kartu? Jen pokud chcete pocitat narocne vypocty, treba nektere projekty Boinc. Vzhledem ke stavu 3D ovladacu v Linuxu na server nevhodne…
- potrebujete v serveru zvukovou kartu? Vetsinou ne, snad jen pokud na serveru bezi mpd.
- potrebujete mit na serveru aktualni verze kodeku, aby jste prehral multimedialni obsah z inernetu? Asi nepotrebujete…
- Potrebujete k serveru pripojit levnou tiskarnu pro SOHO pouziti?
- potrebujete k serveru pripojovat MP3 anebo PDA pro synchronizaci dat? Neocekavam.
- potrebujete v serveru vykonny CPU? Obcas,ale dulezitejsi nez vykon byva spolehlivost a energeticka vyhodnost. Ve firme nam 50000 faktur mesicne stale zpracovava system s 2GB pameti a 1GHz CPU. Na moderni desktop znacne nedostacujici konfigurace, ale protoze server bezi 24/7 a faktury nemusi byt hned, tak to nevadi. Pokud mate pomaly system na desktopu, brzdi to uzivatele
- aplikace; na serveru bezi jine aplikace nez na desktopu, na serveru typicky demoni bez GUI, na desktopu GUI aplikace, multimedialni aplikace, atd Hry, specialni kategorie aplikaci pro desktop…
- provoz 24/7 na serveru, narazova prace na desktopu, pripadne jeste problemy s usporou energie na notebocich.
Server a desktop, to jsou velmi odlisne svety a pokud 80% serveru je dnes na Linuxu, neznamena to, ze Linux musi byt super system i na Desktop… Desktop je narocnejsi. Souhlasim s tim, ze Linux ma na Desktopu stale vazne problemy a velky prostor pro zlepsovani.
Hm… to zní celkem jako výzva, rozchodit to i na „normálních“ OS. Teoreticky bys mohl do Windows nainstalovat andLinux, v něm si najít repositáře Rhytmboxu z Lucidu (případně doinstalovat do tamějšího Rhytmboxu jenom ten potřebný plugin), založit si Ubuntu One účet a jít vesele nakupovat… tedy, teoreticky.
Otázka ovšem je, jestli to skutečně stojí za tu námahu; tahle služba mi totiž nepřijde až tak bombovní: a) 7digital vypadá spíše jen jako průměrný obchod, b) hudba nabízená bez DRM je výhra, ale formát mp3 jde proti ubuntí filosofii (v defaultu by jej Ubuntu ani nemělo zvládnout přehrát!), c) synchronizace s Ubuntu One úložištěm je zajímavá, ale ony 2 GB nejsou zrovna moc místa na budování hudební kolekce.
Jako bonus pro Uživatele Ubuntu pěkné, ale není to zrovna „killer“ služba.
Mozna jednou prijde den a windows zacnou dohanet linux, ale zatim se jim to vubec nedari. Tim myslim i desktopy, ktere jiz Gnome i KDE davno predbehly, instaluji Ubuntu beznym lidem a ty si chvali ze je to pro ne uplne odladene a vse maji po ruce a nic nemusi slozite resit, napr. audio/video je v soucasnosti pod linuxem pro windows neprekonatelne, at se to nekomu libi nebo ne…
Moc nechapu, co ma znamenat prirazka £1.99 (narust ceny o temer 40%!)
viz:
http://www.7digital.com/artists/london-elektricity/billion-dollar-gravy/ za £6.99
vs
http://shop.hospitalrecords.com/product/nhs56 za £5.00
Skoda, chtel jsem nakupovat hudbu pres Ubuntu One Music Store, takhle zustanu na shop.hospitalrecords.com
Zbavování ochrany není košer pro žádný systém, ale velmi žádoucí pro uživatele, který nechce řešit, proč mu ta či ona nahrávka na tomkterém systému nejede. Takže pokud si nějakou hudbu koupím, tak si ji chci pouštět kdykoli, kdekoli a na čemkoli a pokud mi v tom chce někdo bránit, tak v mém případě má totální smůlu! Nenechám si od nikoho diktovat, co smím a nesmím s nahrávkou, kterou jsem zaplatil, dělat! Nevhodnost MP 3 si nenamlouvám, je to fakt, který pozná každý, kdo nemá sluch poškozený rámusem z diskoték a preferuje hudbu, produkovanou akustickými nástroji, čili, pro tazatele výš, vším, co hraje bez nutnosti zásobování elektřinou.
Nejen že to běží jedině na Linuxu, navíc ten linux musí být Ubuntu. Když teda mám Linux, ale není to Ubuntu, tak to stejně nemůžu používat. Takže kecy typu „taky bys měl ten linux vyzkoušet“ si nechte od cesty, Ubuntu není jediný linux, je to jenom jedna z mnoha distribucí.
Není to jenom snaha udržet lidi u Ubuntu jako u „jediného správného“ distra? Normálně se přece nedělají aplikace jenom pro jedno distro, ale obecně pro Linux.
Ježíši to jsem ale idiot. Mám Ubuntu a v něm používám Ktorrent a Krusader. To jsem ale vůl.
Je téměř uplně jedno co mate za distro. Zaleží na baličku a i ten se da v nouzi nejvyšší konvertovat.
Tolik žvástů kolem jednoho plku zofalého klikače z Widloust a pořádný text k tématu je tu zoufale v pozadí. Upřímně se divím. Také by jste si šli do železářství koupiot Jogurt na svačinu? Takže co serete Widlous do Libux? IMHO nejlepší odpovědí hlupákovi je ignorace.
Hele normálně jsem napsal že ubuntu-one neni udělaná pod KDE, tak nechápu proč se tady rozčiluješ…to je takovej problém? Víš někdo je třeba u Linuxu jen chvíli. Už chápu proč se Linuxácký komunitě říká, že to jsou nafoukaný hovada. Přesně kvuli takovejm lidem, který se hned rozčílej a sprdnou člověka vlastně kvůli úplný blbosti. Možná by stačilo napsat „To je jedno, můžeš to použít i v KDE…“
No já jsem vycházel z tohoto:
Requirements: Because we want to give everyone using Ubuntu One the very best experience, we require that you run Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope) or higher.
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala) and higher
Ubuntu One is pre-installed.
Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope)
Takže teda zdrojáky jsou, jinde to asi rozběhat půjde, jenom prostě na one.ubuntu.com nezmiňujou, že by to šlo nainstalovat i někde jinde.
https://launchpad.net/rhythmbox-ubuntuone-music-store
Takze zdrojaky jsou, nemel by byt problem to zkompilovat kdekoliv.
Nakupit hudbu cez ubuntu 10.04 sice mozem, ale cez co ju vypocujem, ked mi pod novym ubuntu nefunguje soundblaster X-fi USB zvukovka ? Pod starsim ubuntu 9.10 miz zvuk sice ide, ale staci trochu viac vytazit system nejakymi flashmi pod prehliadacom (je jedno akym), pravdepodobne flashplugin s nswrapper (najviac zatazuju CPU) sa postaraju o kvalitne praskajuci pripadne vypadavajuci zvuk.
Prohlížím aktuální text a něco mi nesedí.
„Ten na staženou hudbu neaplikuje žádné DRM, takže zakoupenou hudbu můžete poslouchat, kde chcete.“ Kde je uvedeno co je v diskusi vyčítáno že Itunes to uplatňuje?
„Ke skladbám je stejný přístup jako pro ostatní soubory v Ubuntu One, tedy i z webového rozhraní.“ On je k WEB přehráváni třeba linux?
„možnost přehrávat zakoupenou hudbu v telefonu, desktopu i notebooku“ Tohle mi říká že samotné přehrávání není vázané na Ubuntu 10.04 alias Lucid Lynx. Kolikpak mobilu asi má jako OS Ubuntu 10.04 ?
A takových otázek bych měl víc.
Misto těch keců co zde v diskusi jsou tohle nikoho nenapadlo?