Názor k článku Ubuntu Touch neuspělo. Kam dál, Canonicale? od Lael Ophir - Ad jde o to ze vsechny aplikace co...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 9. 2015 11:52

    Lael Ophir (neregistrovaný)

    Ad jde o to ze vsechny aplikace co lide pouzivali/pouzivaji na Windows jsou normalni neuniversalni aplikace - souhlas. Ovšem pokud chcete aplikaci používat v mobilním i desktopovém režimu, jinak to nepůjde. Osobně bych jako klíčovou výhodu viděl právě to, že stačí napsat jednu aplikaci pro desktop (+tablet a XBox One) i mobil (plus HoloLens). Na rozdíl od připojení externího monitoru k telefonu to totiž bude mít řádově vyšší využití.

    Ad i kdyby slo jen o 1%, v absolutnich cislech, ktre se porad tvarite ze nerozumite co znamena je i to dost zajimave - jak jsem už psal, možnost připojit externí monitor je v civilizovaném světě dost nuda. Telefon má málo výkonu, paměti i baterie, takže na něm moc klasické desktopové práce neuděláte. Navíc si i v ČR z průměrného platu koupíte hned několik desktopových počítačů. Orientovat se na pár linuxových adminů, kteří mají desktop nebo notebook v práci i doma, a na správu systému jim stačí xterm a browser (přitom obojí můžou mít dávno na telefonu i bez Ubuntu Touch), je předem mrtvá marketingová strategie. Aby se systém rozšířil, musí mířit na masy netechnických uživatelů. Na Západě trh smartphonů zpomaluje. Rozvojový svět má naopak velký potenciál, a možnost použít telefon s externím monitorem nebo TV tam může hrát jistou roli, pokud to bude mít dostatečný přínos i pro netechnické uživatele.

    Ad jestli neco pada jako zrale ovoce a je to beta => Windows 20let beta protoze pada(lo) jako zrale ovoce - i když odhlédneme od toho že Windows nepadají a nepadaly jako zralé ovoce, tak je vaše tvrzení nesmyslné. Podle vás 1. "LibreOffice Viewer je v betě" a 2. "LiberOffice padá" opravňuje tvrzení "Windows padají, z toho plyne že jsou v betě". Přitom je to přímá obdoba toho že 1. "pes štěká", 2. "pes má čtyři nohy" opravňuje tvrzení "kočka má čtyři nohy, z toho plyne že štěká". Je to o elementární logice: to že dvě věci mají společnou jednu vlastnost ještě neimplikuje, že mají společné i ostatní vlastnosti.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Association_fallacy

    Ad u closedsource je jaka svoboda? zadna? aha... lze sdilet zdrojaky, napady mezi sebou? nelze? aha... musi se odsouhlasit dementni podminky? musi - nápady můžete sdílet jak uznáte za vhodné, a své zdrojáky pochopitelně můžete sdílet jak je libo. "Dementní" podmínky má podle mě GPL, protože když nalinkuji ve své aplikaci GPL knihovnu nebo použiju pár řádek z projektu licencovaného pod GPL, musím pak uvolnit i svůj vlastní zdroják. To v praxi znamená, že svůj vlastní kód nemůžu prodávat, protože může být šířen zdarma. Chápu že existují jiné způsoby financování: například Google platí vývoj Androidu a Firefoxu penězi získanými sběrem a prodejem osobních dat uživatelů. Nicméně nemá každý takové možnosti, nehledě na to že na podobné praktiky nemá každý dostatečně silný žaludek.
    Jako uživatel pochopitelně uvítám nulovou pořizovací cenu, a pokud můžu k aplikaci dostat zdroják, tak je mi to jedno, ale rozhodně to nevadí. Co naopak velmi vadí je nekvalita SW, nevhodnost pro daný účel. A tím open source bohužel vyniká. Důvodem je nedostatek zpětné vazby (provázející komunitní vývoj) a nedostatečné financování (způsobené tím že uživatelé neplatí).

    Ad uzivatelu WindowsPhone par let? pocitate i ty verze co jste behem kratke doby prestali podporovat a vyfuckovali jste se na ty chudaky uzivatele? - hovořím o installed base, tedy používaných telefonech. Ty verze "co jste behem kratke doby prestali podporovat" byly podporované 4 roky, o čemž si například naprostá většina uživatelů Androidu může nechat dodnes leda zdát.