<quote>
Mezi techno-optimisty věřící v lepší zítřky díky umělé inteligenci (AI) se řadí i šéf asijské sekce Microsoft Research. Hon Hsiao-wuen tvrdí, že AI lze propojit s lidskou inteligencí k řešení problému. Zmiňuje to v kontextu toho, že lidskou kreativitu nelze (stroje) naučit, nelze ji systematizovat, ani nahradit nějakými algoritmy. AI může produkovat malby, ale půjde jen o aplikaci existujících technik, nikoli vlastní tvůrčí dílo. Jinými slovy AI funkce závisí na velkých datech (big data) a nevypadá to, že bychom se dočkali AI metod pracujících s malými objemy dat či žádnými vstupními daty. Na druhou stranu ale jako doplněk sloužit umí.
</quote>
To je ale preci uplne spatny odhad. Do AI se musi prave dostat algoritmy, ktere daji AI stejne, nebo vetsi moznosti nez ma clovek. To je to, na cem se pracuje. Ze to dnesni AI vubec nedakazou nesouvisi s tim, ze by to nebylo mozne, ale s tim, ze navrh AI je stale uplne nekde jinde nez je konstrukce lidskeho mozku. Pokud nasledujeme jen ruzne aspekty, uceni se objektu apod., tak to samozrejme nikam nepovede. Ackoli dnesni enginy podporuji strojovou konstrukci neuronu, tato konstrukce je stale velmi pozadu za realnou konstrukci neuronu v lidskem mozku. Dale take dnesni se dnesni enginy vubec nezabyvaji komplexni infrastrukturou v mozkum, ale omezuji se na sedou kuru...
Jako fakt bych cekal vice od sefa AI. Souhlasim, ze napojeni AI na cloveka je way to go, ale AI jednodho dne nutne predci cloveka, to uz mi je jasne, ale budeme muset zreplikovat a upravit veskere procesy lidske nervove soustavy, DNA programming apod.