"Nutno poznamenat, že samotný CPU nestačí. Virtualizaci musí podporovat i BIOS a chipset. Ale v podstatě platí, že pokud jste si CPU a desku koupili dohromady a CPU podporuje plnou virtualizaci, pak s deskou nebudou také problémy."
No, v podstate to mozno plati, ale treba si na to dat sakra pozor. Napriklad IBM xServe 3200 s Xeonom (Core 2 duo) - CPU sice samozrejme ma podporu vmx, bios vsak nie. Smutne je, ze technicka podpora IBM (a aj HP) v SR a CR je na ubohej urovni. Nie su vam schopni povedat, ci ten ktory server ma podporu hardwarovej virtualizacie, dokonca ani to aky je chipset dosky, takze si to neviete zistit ani vo vlastnej rezii.
Jestli jsem to spravne pochopil, tak BIOS muze virtualizaci vypnout (a pak uz ji nelze zapnout bez resetu CPU). Takze podpora BIOSu znamena, ze ji nevypina :-)
Tím pádem BIOS bez podpory virtualizace ji podporuje? :-)
BTW. CPU jde taky resetovat bez vymazání paměti a resetu počítače (ale nevím, zda to BIOS umí i na nejnovějších počítačích). V MS-DOSu to byl poměrně hojně používaný trik, protože 286 se nedala dostat z protected módu jinak, než resetem.
Vím, že ještě nedávno někdo napsal program, který vytáhne zakázané sériové číslo z CPU (na Windows 9x) právě tak, že CPU resetuje.