ja pouzivam vi , kedze je to default na hp-ux. len velmi malo kedy sa mi stane, ze by som potreboval nieco z vim (vacsinou vertical select).
na freebsd mam tiez len vi. na debiane mam vim, ale musim si povypinat vsetky tie farbicky aby som sa necitil ako v skolke.
ed je super hlavne pri skriptovani pripadne ked potrebujem spravit zmeny vo vela suboroch naraz (typicke /rdisk/disk, ^#// a pod. ).
zacinal som ako joe user, postupne som presiel na vi.
:) to bolo na freebsd, ale neskor potom aj na slacku. ale keby bolo niekomu luto existuje 3rd party depot aj na joe na hpux :)
ked clovek pride na to aky je vi(m) dobry tak sa bude sam sebe divit, ze ako to, ze to nepouzival skor. a krasa vi je aj v tom, ze sa to clovek uci cely zivot :-)
v hp-ux, hlavne single mode sa vela krat ale treba spoliehat aj na ed, kedze nie vzdy je terminal OK. (pripadne vi je /usr/bin/vi, a /usr nemusi byt v mtw mode mountnute, pripadne cela VG moze byt deaktivovana).
Já jsem se kdysi snažil vi použít (na SGI :-) a dalo se s tím žít, ovšem na psaní textů mi chyběly volby wrap a linebreak. Klasické vi má jen wrapmargin, což je dobré jen při psaní nového textu, ale méně při úpravách. Na druhou stranu toto je už vlastnost wordprocesorů a vi dokáže volat "fmt", takže to nějak šlo obejít.
no compatible nebyl nikdy myšlen jako option pro regulérní práci, ale pouze jako původni vi compatible, tedy aby mohl nahradit vi distribuovaný s UNIX systémy a tvrdit o sobě, že je stále POSIX/UNIX compatible.
Jinak díky za článek, undotree jsem nikdy nepoužil. Asi budu muset projít release notes od 7.0 :-)
Podle me to Bram napsal uz v dobe, kdy byl Vim pro Amigu a znamenal "Vi iMitation" a ne "Vi iMproved". Ale musel bych se mrknout na changelogy.
Btw je *velmi* poucne si vzit zdrojaky Vimu 3.x, zkompilovat a pouzivat - clovek si uvedomi, kolik prace se od te doby udelalo a jak skvely nastroj Vim dneska je.