Ja FreeBSD pouzivam v podstate jen pro firewall pfSense, casto navic ve virtualizaci, a ze tam FreeBSD je, neni v podstate poznat, tak dobre ma pfSense udelany UI a consolu. "Zabil" jsem to jen jednou, kdyz jsem pres softflowd omylem prohnal UDP peak na 10Gbps fyzickem iface. Ani pamet, ani CPU na to nebyly dimenzovane, + uid 0.
Z toho uhlu pohledu mam v podstate stejne problemy s "hardware" jako na linuxu - sitove karty proste nesmi byt Realtek, ani ty predpo a posledni dvouport 2.5GB Intel (V22*)
I v linux-u jsou ale drivery nekterych sitovek brutal bastl. Treba kdyz se sitova karta po link-down + link-up tvari jako up, ale na RX data nejdou, a ovladac te karty to resi smyckou, ze pokud do 90 sec nevidi RX provoz, reinicializuje zarizeni.
Ovladace pro desktopy (zvukovky, grafiky, bluetooth, wifi, GPS, senzory) jsou i v linuxu nightmare, clovek dva dny resi zprovozneni hardware s maloobchodni cenou 300Kc, a nebo jeden den predem hleda zarizeni kompatibilni s tou kterou verzi kernelu a shop, kde ho uz/jeste maji - a pak po par letech najednou muze s novym kernelem prestat fungovat. To musi bavit, tak se pozna srdcar.
já FreeBSD provozuju v dual bootu s OpenBSD na jednom notebooku, ale není to můj hlavní, NAS a HTPC.
S problémy s hardware jsem na nich nenarazil, to je ale železo co jsem si koupil sám. Co mám zkušenosti s různými pokusy na hardware co mi přišel pod ruku, tak 100% to rozhodně není. Pokud jde o podporu hardware v porovnání s Linuxem, tak ano, BSD jsou pár let za Linuxem.