Vlákno názorů k článku Velká část e-mailů putuje internetem nešifrovaně. Kdo to změní? od e - Z jedne strany je tlak na bezpeci uzivatelu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2018 20:38

    e (neregistrovaný)

    Z jedne strany je tlak na bezpeci uzivatelu sifrovanim, z druhe na citelnost mailu pro mafii (cti stat) ktera chce mit uzivatele pod kontrolou. System se do sebe zasukovava dosti znacne. To bude casem uzel jako prase, ze kteryho nebude cesta ven.

  • 20. 2. 2018 23:33

    Jarda_P

    Ale no tak, to se prece jednoduse zakaze sifrovani. Vzdyt uz ted to tak trikrat do roka nekde navrhuje nejaky kreten a jednou, po nejakem vetsim teroristickem utoku, ke kteremu jednou dojde, i kdyby si ho soudruzi museli sami zorganizovat, to projde za siroke podpory verejnosti.

    Take by se mohly zakazat SMTP a jine komunikacni servery, krome tech, ktere pro tyto ucely budou provozovat tajne sluzby a na ktere bude povinne presmerovavat provoz kazdy ISP. Tam bude povolene sifrovani mezi klientem a serverem, ale server to bude mit v clear textu, aby bylo mozno proverit, nejsou-li zpravy konspiracniho charakteru. Takze vy treba poslete mail kamosovi do Venezuely. Ten odeslete pres SMTP server BIS, ta ho preposle na SMTP server NSA, ktera ho preposle na SMTP server SEBIN, ktery ho ulozi na uzivateluv POP/IMAP/webmail. V kazdem kroku bude mail dukladne proveren a podle vysledku budete vy a vas kamos okamzite zavreni nebo ne. V pripade zavreni vojensky soudce dostane vytisk do stosu, ktery jiz ma na stole a vy si par mesicu pockate, az dojde na radu vas mail a podle vysledku vyhodnoceni clovekem v kriminale zustanete anebo ne, na dobu urcenou akcni trojkou vojenskych soudcu, kteri se k vasemu spisu dostanou za par dalsich mesicu. Ale nebojte, ucasti u soudu vas nikdo nebude otravovat, soud probehne za zavrenymi dvermi bez vasi ucasti.