Co se týká firewallu ve Windows (od Vist výše), tak mohu potvrdit, že jsou ve výchozím nastavení aktivní následující předdefinována pravidla týkající se protokolu ICMP ve veřejných sítích:
-cíl nedostupný (ICMPv6-In)
-příliš velký paket (ICMPv6-In/Out)
-čas překročen (ICMPv6-In/Out)
-chyba parametru (ICMPv6-In/Out)
-dotaz posluchače vícesměrového vysílání (ICMPv6-In/Out)
-zpráva posluchače výcesměrového vysílání (ICMPv6-In/Out)
-posluchač vícesměrového vysílání dokončen (ICMPv6-In/Out)
-oslovení směrovače (ICMPv6-In/Out)
-inzerování směrovače (ICMPv6-In/Out)
-oslovení vyhledávání sousedů (ICMPv6-In/Out)
-inzerce vyhledávání sousedů (ICMPv6-In/Out)
-zpráva v2 posluchače vícesměrového vysílání (ICMPv6-In/Out)
-typ 3 kód 4, tedy: cíl nedostupný, nutná fragmentace (ICMPv4-In)
Tuto informaci uvádím jen z důvodu, že "rozšířený" firewall má na rozdíl od přechozí verze firewallu/filtru (Windows XP) složitější nastavování protokolu ICMP. Tak aby hned někdo nevyšiloval že neví jak ICMP povolit - není třeba, základní komunikace je již nastavena. Směrovače po cestě pod kontolou stejně nemáme.
Kromě zmíněných pravidel existuje ještě pravidlo pro doménu a soukromou síť (požadavek na odezvu: ICMv4/6-In/Out), které se uplatní při sdílení souborů a tiskáren.
--
Co se týká Tereda a 6to4, tak děkuji za odkazy.
Hodně detailů lze pochopit také pokud si prostudujete (na Windows) nastavení parametrů služby (děje se pomocí netsh) a problematiku nastavení a poskytnutí vzdálené pomoci. Mimochodem, služby Teredo využívá například i klient uTorrent k tomu aby překonal případný NAT vytvořený ISP (to je podle mne to na co níže v diskusi "SB" narážel, ne na to že ISP má v provozu IPv6). V různých "manuálech" k síti torrent je problematika NAT rozebrána docela do hloubky a přitom formou, kterou může pochopit i člověk který o sítích neví vůbec nic. Nicméně nastíněných řešení bývá málo, protože v tom množství uživatelů sítě Torrent se vždy najde dost lidí s veřejnou IP adresou, a když ne tak je tu ještě server.