a funguje? Pred zhruba rokom aj nieco som instaloval cisty Leap 42.1 na obycajny Dell latitude laptop, ktory ma dokonca "certifikat" Canonicalu a dodava sa aj s predinstalovanym Ubuntu. Bol to des, ved ani externy monitor nesiel pripojit bez toho aby mi nieco mrzlo alebo padala siet. Tym ze to mala byt viac "stable" verzia som to rovno sekol na (k)Ubuntu a odvtedy bez problemov. Tumbleweed by som sa veru bal nahodit na takyto pracovny stroj
Fedup (resp. plugin do DNF v posledních verzích) je naprosto pohodě, Fedoru mám od 17 do 25 na jeden zátah. Na manželčiným stroji je od 18 do 24 (ještě nebyl čas na upgrade)... Jediná nevýhoda je 3/4 hodiny reboot, ale jendou za půl roku přes noc není problém (v porovnání s jiným systémem, kde je to 1x za měsíc na dva dny).
Porovnejme s Debianem, kde se jedná o úpravu /etc/apt/sources.list na novější verzi a v podstatě update, dist-upgrade. Případně doupravit backports.
Resp. můžete používat Testing nebo dokonce Unstable jako prakticky konzervativnější rolling release. Není problém takto upgradovat za běhu a potom následuje obyčejně reboot vcelku běžné délky. Žádné zásadní problémy jsem u nikoho, koho znám, nezaznamenal. Maximálně, když to celé měli nějaké pohackované nebo používali proprietární ovladače např. nVidia. To může být oříšek, ale obyčejně se nic tragického nestane.
Instaluju jen velmi minimalne, a kdyz uz tak jedine distribuce co jdou nejakym bootstrapem (treba debian, gentoo, apod). Sice to vypada slozite ale kdyz clovek vi co dela tak je to daleko jednodussi a spolehlivejsi cesta.
Jinak na svem pracovnim notebookui mam gentoo a jednou tak za 1/4 roku zaktualizuju. Metodou: beadm create newroot, beadm mount newroot, chroot, sync, emerge -avuDN @world. Pak jen prebootit a jede se dal. Ze to trva nejakou to chvili nez se to prelozi, to mi jedno, stale pracuji v starem BE a nove BE se muze "vytvaret" klidne par dni. Takze v podste atomicky upgrade. Mam-li novy hw, vezmu disk pripojim, sendnu zfs datasety nebo pripojim jako mirror a necham resilverovat.
Cista instalace mi dnes prijde spise jako anachronismus.
Asi se casy meni. Take jsem to tak drive delal. Pak jsem vydrzel s updaty od fedory 21 po fedoru 24. Na fedoru 25 jsem updatoval taky, ale mel jsem problemy s waylandem, tak jsem dal cistou instalaci (aspon bylo na chvilku zas vic mista na disku). To byl krok vedle, protoze jsem prisel o nektere historicke knihovny a tak prestaly nektere aplikace (presneji hry) fungovat.
tak to bude spis (tvejma) rukama, minimalne DEB based distra zvladaji upgrade na novejsi verzi s lehkosti a eleganci, problem sem mel parkrat v minulem stoleti, ale jinak v 99% se povyseni verze povedlo bez zadrhleu :) takze tve problemy jsou nejspis takove ze {zm,um}rvis stavajici system a "systemovej upgradator" na tom vyhori ;)