Skôr by som povedal, že links nezvládne (skoro) nič :-) Zvláda teda veľmi slušne bežné HTML (vrátane framov, čo bolo na textový browser úžasné), ale pokiaľ nenastalo zemetrasenie, tak dnešné stránky závislé na java scriptoch, css layoute a p. tam musia dopadnúť hrozne. Takže pravda je skôr taká, že žiadnu modernejšiu stránku nezvláda.
V tom případě jde ale o problém webové stránky, protože webová stránka má kvůli přístupnosti správně fungovat (pokud je to možné) i bez JavaScriptu a CSS. Ale hodně webdesignerů na nějakou přístupnost kašle (docela mě překvapilo, že i googlí YouTube) a pak se nelze divit, že ty stránky pořádně nefungují ani jinde než v IE.
Vývoj sa nezastaví. Moje stránky bývali prístupné v čomkoľvek, ale na dnešnú dobu je už ich dizajn dosť prekonaný. A svojim spôsobom sa nedivím, že pokiaľ je nejaká stránka postavená na „supergrafike“ a ponúka videá a obrázky, tak jej tvorcovia na rôzne sparťanské prostredia kašlú.
Pokiaľ ide o Google, kopa jeho produktov nefunguje (resp. nedávno nefungovala) ani len v Opere, napr. Google Books, Google Maps nešli ešte v Opere 9.27.
Prísne vzaté, čo by ste si s YouTube počali,keby aj rovno linkse fungoval?
Nejde jen o spartánské prostředí, ale i o roboty, hlasové čtečky, braillovské řádky, „tenké“ prohlížeče v netboocích a mobilní telefony. To poslední je snad dostatečný důvod, proč se zase (naštěstí) začíná přístupnost řešit (to první řeší jakýsi obor zvaný SEO, který jsem nikdy pořádně nepochopil, protože dělám přístupné stránky a tak jsem neměl s vyhledávači problém)
U YouTube je jasné, že třeba videa nemůžou v linksu fungovat, ale alespoň komentáře by se měly dát číst.
To neni tak docela pravda.
Zrovna CSS neni pro zobrazeni textu zivotne dulezity (jde jen o jeho stylovani), uprime nevim jak je na tom links s javascriptem (slibuju, ze jak bude trochu casu, tak testnu), ale podle me by urcita podpora by byla mozna – i javascript podporuje praci ciste v textu. No a formulare mu zas tak velky problem nedelaji – jak vidite sam, ponevadz pro vasi radost pisu tento prispevek prave v Linksu :-)
Podle me je vsak jeho nejvetsi sila prave na vykonych systemech, nebo ve spojeni s jinymi linuxovymi (unixovymi) prikazy. Nicmene, pokud je clovek natolik schopen, ze se obejde bez grafickych sarapaticek, shledavam tento mely a pritulny prohlizec velice uzitecnym i pro bezne vyhledavani informaci a pokec na forech ;-)
CSS tak, ako sa využíval pôvodne (fonty, zarovnanie, farby) naozaj nebol životne dôležitý. Ale vypnutie CSS pri dnešných stránkach (čo len takého Ubuntu alebo Mozilly) znamená veľmi neprehľadné zobrazenie. Informácia sa síce nestratí, orientovať sa v nej by však bola dosť otrava.
<flame>Prečo je na jednej strane dôležité spĺňať Acid3 a na druhej strane je ideálom akademický web z polovice 90-tych rokov?</flame>
Pokud je stránka bez CSS nepřehledná, tak je špatně udělaná. Zkuste se podívat třeba na výsledky hledání na Seznamu bez CSS a JavaScriptu; objeví se několik pomocných hlaviček a odkazů, takže je to přehledné i v linksu.
Tohle jen krásně ilustruje vaši nechápavost toho, jak funguje přístupnost. Ideálem webu je to, aby prohlížeče podporovaly nejnovější standardy CSS a JavaScriptu, ale aby weby fungovaly i v prohlížečích, které tohle neumí, přesně podle hesla „liberální při přijímání a konzervativní při vysílání“.