HackRF One? Nojo, na GPS to asi stačí. 1 MHz až 6 GHz... hezky. 8bit I a Q... no nic moc, na lov v éteru používají mlsouni aspoň 12 bitů. 20 MSps... na základní blbnutí proč ne, ale na příjem DVB-T/T2 je to asi málo... ale koho to trápí :-) Jako alternativa RTL-SDR je to asi kvalitnější, určitě šířka pásma i vzorkovací rychlost jsou o ligu jinde.
Jo a mimochodem RAIM :
https://gssc.esa.int/navipedia/index.php/RAIM
https://en.wikipedia.org/wiki/Receiver_autonomous_integrity_monitoring
Konkrétně jsem to potkal u uBlox modulů LEA/NEO M8T:
https://www.u-blox.com/sites/default/files/products/documents/u-blox8-M8_ReceiverDescrProtSpec_%28UBX-13003221%29_Public.pdf
(hledejte klíčová slova RAIM, spoofing, multi-GNSS)
Všelijaká další dokumentace k u-Blox m8t, často zajímavě pojmenovaná ale bohužel spíš řidká:
https://www.u-blox.com/en/product/neolea-m8t-series#tab-documentation-resources
Konkrétně PDFko ohledně anti-jamming se našeho problému netýká (přestože je taky zajímavé.)
Bohužel RAIM a multi-GNSS provoz přijímačů u-Blox nejsou moc podrobně popsány. Ne v obecné/koncepční rovině, něco se dá dovodit z formátu relevantních zpráv v protokolech NMEA a UBX. V zásadě RAIM funguje na bázi "outlier rejection" = vyloučí družice, které "nezapadají do mozaiky", a je možné, že při multi-GNSS provozu (každá konstalace se počítá zvlášť) to moc neuvažuje ověřování "řešení" mezi konstalacemi navzájem, resp. že by RAIM dokázal vyloučit pár satelitů i v konstalaci, kde "lháři převáží". Krátká kapitolka o anti-spoofingu jasně říká, že funguje na bázi sledování konzistence údajů v čase, že je třeba aby přijímač nastartoval se zdravým legitimním signálem, a že pokud přijímač po startu vidí rovnou podvržený signál, tak má mnohem menší šanci ho vyloučit jako vadný. Tzn. základní anti-spoofing nezávisí na multi-GNSS provozu.
Obecně to vážně vypadá, že nejlepší obranou je sledování konzistence přijímaných dat v čase a prostoru. Což se snáz zařídí u jmenovitě stacionární GPSky s kvalitním (a žravým, protože vytápěným) oscilátorem, která je třeba obecně optimalizovaná pro časovací použití, než u mobilního přijímače, který je optimalizovaný na spotřebu a jistý (omezený) pohyb v prostoru je jeho denním chlebíčkem...
A "správný" způsob jak zmást chytrý a "obrněný" GPS přijímač, je začít s podvrhem na správných datech, tzn. "napodobit skutečnou konstalaci na obloze", a následně se od ní odchýlit. Což zase omezuje možnosti, jak daleko a jak rychle se lze s podvrhem odchýlit :-)