http://dx.com/p/usb-triple-action-foot-switch-keyboard-control-foot-pedal-56508
USB Triple Action Foot Switch Keyboard Control Foot Pedal
- Can easily be reprogrammed on a Windows PC to perform any keyboard action or key combination, or for mouse button emulation
Takže ESC, Ctrl, AltGr a skončím s dvoj až pětihmatama ...
Souhlasim, kdyz jsem jeste v drevnich dobach DOSu psal TSR (residentni programy) v asm, tak se dost casto stavalo kdyz clovek "hookoval" nejake preruseni ze se to cele kouslo a tvrdy reset byl nutny v te dobe jsem pouzival presne takovy reset pedal, druhy pedal pod stolem byl na klicovani mikrofonu (CB)
Taky vam prijde ze pouzit Arduino jen proto aby ovladalo celou jednu klavesu je silne neprakticke reseni?
Pritom staci v bazaru koupit (videl jsem ze je davali i zadarmo) starou klavesnici a vymontovat z ni tistak a dva vyvody vyvest na pedal. A kdyz chcete neni problem pedaly pridat na ostatni klavesy. Arduino potom zbyte na dulezitejsi veci.
Ač souhlasím s tím, že dneska Arduino a RPi pohání i naprosto primitivní obvody, tak občas to smysl má. (A někdy je dokonce nějaké ATtiny i celkově levnější, než používat diskrétní obvody..).
V případě toho pedálu jde za běhu změnit událost, kterou to po stisknutí a uvolnění pošle a mohou to být dva různé stisky. Petr myslím popisoval, že to teď posílá ESC při stisknutí a [ENTER, i] po uvolnění.
Ta myš ale mikroprocesor obsahuje taky a budete závislý na software, který bude zařizovat to mapování. Řešení, kde se mapování provádí už v hardware (firmware) je mnohem spolehlivější a přenositelnější.
Pokud při zmínění Arduina vidíte rudě, tak si místo toho představujte "obvod s atmega328p, nějaký pic nebo třeba msp430". Když to tak postavíte, tak i ušetříte celkem slušné peníze. :)
Když se tam píše že pedál posílá ESC tak to přeci není přepínač módů.
Ve VIM mám "i" pro insert, "o" pro insert na dalším řádku a "v/V" visual pro možnost označování textu. A klávesa ESC z těch všech pouze vyskakuje do příkazového módu.
Takže to určitě není přepínač módů pro VIM a jediné proč to chtít je v případ chybějícího malíčku na levé ruce, tehdy může být problém dosáhnout na klávesu ESC.
Je to přepínač módů pro VIM. Že jste špatně pochopil co to dělá, ještě neznamená, že to nefunguje.
Viz diskuse a internet. Ona to není "vyvedená 1 klávesa", ale zařízení simulující klávesnici. Při stisku simuluje jednu sekvenci kláves, při puštění jinou. Navíc si to můžete nastavit jak chce, třebas na "i" při sešlápnutí a na ESC při puštění. Nebo naopak. Je to arduino, takže si to klidně můžete ohackovat tak, aby to počítalo sešlápnutí a na liché to posílalo "i", na sudé "ESC". Nebo to i měřilo dobu sešlápnutí, při krátkém to dělalo "i", při delším "v" apod. Nenechte se zmást diskutujícím výše, který to považuje za ekvivalent vytažení dvou kablíků ze staré klávesnice.
Mas pravdu nedoslo mi ze to jsou klavesy dve a to uz by byl konstrukcne (na urovni Hardware) zajimavej problem udelat z klavesnice.
Jde proste jen o to ze delat z arduina za 680Kc (a to tevim jestli k tomu neni potreba nejakych shieldu) dvoutlacitkovou klavesnici se mi zda neprakticke a ze by to melo jit udelat i jednoduseji. Ano Arduino se necha naprogramovat i na slozitejsi chovani jako jsou ruzne sekvence stisku (Morseova abeceda?), ale to by pro osobu znalou nemel byt problem udelat primo v systemu. Ackoli jsem to nikdy nezkousel tak jsem pro widle videl ruzne programy pro klavesova makra a jejich existenci predpokladam i v linuxu.
Sakra ja si to snad skusim zbastlit. :-)
Jste moc všichni zaměření na software... V jakém systému? Linux? Win? Mac? FreeBSD? A každá ta aplikace bude muset řešit jiné problémy a nakonec ji nebude nikdo udržovat.
Když to uděláte v hardware, tak to bude fungovat všude a bez ovladačů. Konfiguraci zařídit přes USB HID protokol na druhém USB endpointu a máte to úplně univerzální (běžně se to tak dělá u SDR).
Btw s tou cenou.. Arduino něco stojí, ale uvnitř je stejně jen něco jako ATmega32u4 = 145Kč v kusovém množství (TQFP).
Jenže přičtěte si k tomu desku a okolní součástky (u toho AVR jich tam moc být nemusí, ale něco přece jen ano.. a konektory jsou občas až překvapivě drahé) a čas potřebný na vývoj a zjistíte, že těch 700 Kč zase tak moc není :)
Lepší argument pro vlastní řešení je často spíš velikost. Pokud můžete dostat na jednu pcb jen přesně to co vyžaduje Váš projekt, tak je to občas velká výhra. Shieldy u Arduina jsou tím skládáním do výšky dost nepraktické.
Je to celkom zaujímavý gadget, ktorý sa s arduinom dá preprogramovať podľa chuti aj na iné veci. Čo tak pridať schému, zdroják, plošák, BOM (Bill of material) - zoznam použitého materialu. A prípadne niekde zavesiť ako open source hardware projekt. Len by som to privítal. Ja sa chystám urobiť s arduinom multimedialne / quick launch tlačidla. Pridanie hlasitosti, ubranie hlasitosti, mute, spustenie kalkulačky, email klienta, browsera, a pod. a zverejnenie projektu by mi určite uľahčilo vývoj. Vďaka za článok.
PS Off Topic: Je pravda, že niekedy sa arduino používa aj tam kde by stačilo pár diskrétnych súčiastok, ale to nie je problém arduina. :)