A není to spíše tím, že Vaše znalosti už jsou někde jinde? Jako pro některé diskutující je LinuxExpres jen blábol o ničem, pro ostatní to může třeba být hutnou četbou. A já osobně jsem si ho začal kupovat na stáncích, ale už pozdě (mám posledních asi 8 čísel).
Za mého mládí byly hutnou četbou třebas i VTM, Téčko a do určitého věku i Ábíčko. Ale když si to čtu dneska (ta čísla před rokem 1989), tak se nad tím musím pousmát.
A co bylo jiného (PC) než Bajt? A upřímně, co v něm bylo jiného, než je dnes běžně dostupné? On jen zprostředkovával to, co jinde člověk musel pracně shánět, kdežto dnes je takřka vše dostupné.
Já se jen snažím vysvětlit, že vlastní pohled na minulost je nutně zkreslený tím, že to bylo "poprvý" - kam se hrabou dnešní hry na wolfsteina a dooma - já vím, že grafika nic moc, ale ta hratelnost!!! - neznáte to? (přitom IMHO z CoD4 adrenalin jen odkapává).
Nějak si neumím představit mnohodílnou recenci na Win NT - kdo by první křičel, že to je nechutná skrytá reklama na WINs a že manuál si taky umím přečíst a není potřeba ho opisovat?
Jestli jste toho schopni, neberte si to osobně. Jen jsem chtělu pozornit na to, že srovnávat PC časopisy z doby před 20 lety s dnešními, je prostě srovnávání jablek s hruškami navíc přes optiku vlastního mládí a prvého nadšení. A to mi přijde vůči současným časopisům nefér. Navíc za socialismu se vydavatel nemusel starat o obsah ve vztahu k financím na vydávání, resp. když už si někdo na komančích vybojoval možnost vydávat, tak si tam mohl psát co chtěl, pokud to nebylo protistátní ...
P.S. Jestli chcete hutné časopisy, tak si můžete kupovat Karolínku (ActaUniversitatisCarolinae či jak se to píše) - tam jsou brutálně odborné texty bez reklam a obrázků - to abych si jen tak rýpnul na konec