No je celkem jasné, že to fungovat nebude... Ten váš server, na kterém ta cache jede, nejspíš nebude dostupný (zvlášť když to bude něco typu 192.168.*.*)...
A je asi celkem jedno, jestli se použije to nastavení v článku - cache server bude nastavený jako proxy - nebo to zadáte jako nový repozitář.
Asi by se to dalo vyřešit tak, že by měl člověk dva konfigurační soubory pro APT (jeden s proxy, druhý bez) a nějakým skriptem mezi nimi přepínal...
K tomu presne mam na notebooku tenhle skript v /etc/network/if-up.d/apt-proxy : http://so.piskvor.org/3503/apt-proxy - podle broadcast adresy z DHCP nastavi tu spravnou proxy pro APT (nebo prime spojeni, pokud neni na zname siti).
Zajímavé řešení. Zkusmo jsem jej upravil:
if arp 192.168.1.1 | grep xx:xx:xx:xx:xx:xx > /dev/null; then
if ping -c 1 192.168.1.2 ; then
case "$DHCP4_IP_ADDRESS" in
192.168.1.5)
PROXY='Acquire::http { Proxy "http://192.168.1.2:3142"; };';
;;
*)
PROXY=""
;;
esac
fi
fi
Pokud adresa 192.168.1.1 má MAC adresu mého routeru, zdaří se ping na cache server a zároveň je mi přidělena má IP (jsem tedy doma) - použije se nastavení pro proxy server, jinak se proxy nepoužije.
Lezu s netbookem i do jiných LAN, kde mi může být přidělena IP adresa z rozsahu, který mám doma. Též adresa přiřazená cache serveru může být obsazena a fungující. Proto jsem si doplnit i kontrolu MAC adresy síťového prvku, který mi IP přiřazuje.
Vypadá to, že to funguje - přesto se chci zeptat - není v mé úvaze a vylepšení skriptu bota, kterou jsem si neuvědomil? Nerad bych byl za čas nepříjemně překvapen nefungujícím řešením z vlastní dílny :-)