Mam tenhle problem na notebooku Latitude od DELLu, zvukova karta intel + windows. Pri streamovani, nebo prehravani videa z HDD + stahovanim neceho jineho se mi seka zvuk.
Pokud pocitac uspim do usporneho rezimu a zase probudim, tak to trhani zmizi. Trvalo mi docela dlouho, nez jsem na tuhle zakonitost prisel. Tenhle workaround ovsem ve verzi 2.0 prestal fungovat.
Mne to taky blbne, Asus K70AF - Win7 64bit HP. Jdu dát zpátky starší verzi, nemám náladu zkoumat nějaké souvislosti. Ve zvukovém nastavení jsem zkusil změnit snad vše a bez výsledku. VLC mám rád, nový design vypadá moc dobře, jednoduchý a příjemný, ale v tom zvuku něco pos.... Počkám, až to vyladí.
Taky jsem na některých počítačích měl už s VLC a zvukem problémy. Ale většinou stačilo si pohrát s nastavením a šlo to. U 2.0 ne, vyzkoušel jsem změnit vše a bez výsledku. U sledování čehokoli je to protivné. Vrátil jsem předchozí 1.11 a ta jde opět dobře. Asi počkám na 2.0.1, jestli se to spraví.
Celkově je VLC výborný a jednoduchý přehrávač, ale ty problémy se zvukem nejsou náhodné, sám jsem s nimi měl tu čest víckrát. Mohli by to doladit, je to jediná velká moucha.
Možná jsem nepozorně četl, ale nějak mi uniklo na čem autor testoval.
Procenta vytížení CPU a špatné dekódování na GPU jsou sice pěkné údaje, ale na čem? Atom, Liano, Buldozer, Sandy Bridge... A4-3300, nebo Core i7? Grafika byla integrovaná, nebo dedikovaná... Intel, nVidia či AMD?
Třeba před časem umělo VLC dekódovat pouze na nVidiích, protože AMD jaksi nekomunikovalo s vývojáři...
Rozumím. Díky za upřesnění, ale asi by to chtělo doplnit do článku a přidat i o jaké video se jedná.
Například vytížení 70% na Atomu 1.6GHz s videem 1080p bitrate 7000kbps je vlastně krásná hodnota. Ovšem pokud se jedná o 1080p/3000kbps na Atholonu X2 s 2.8GHz tak je stejný výsledek mizerný. Z článku to ale není nijak patrné a to je dle mého názoru chyba.
Neviem ako na vidlach, ale na linuxe hw akceleracia funguje bezproblemovo uz dlhu dobu (predpokladam slusne distro, ovladace a nainstalovane kniznice ako libva, vaapi a pod).
Ubuntaci si musia tie kniznice stiahnut a potom to pojde aj im (apt-get, nic co by nezvladla cvicena opica schopna citat changelogy/manualy, len ubuntakom to robi problem).