Dakujem za pekny clanok. Tesim sa na cely serial.
Ako inspiraciu pre dalsie citanie zaujemcom odporucim moju srdcovku, https://ohmyz.sh/ (ideale v zsh terminali, ciastocne funguje i v bash-i ak si dobre pamatam) a tiez "youtube pre terminalove videa", https://asciinema.org/ (v nom je imho pekne ilustrovatelne pouzitie GBT pri praci) Jedna ukazka oh my zsh (imho nie najlepsi showcase) https://asciinema.org/a/10116 .
Diky za pekny clanek. Skoda ze autor nezminil nasledujici:
basic
theme - source $GOPATH/src/github.com/jtyr/gbt/themes/basic.sh
).Samozrejme. Staci pridat do promptu zobrazeni informaci o Git adresari (implicitne povoleno v GBT) a stisknout enter a nechat to nekolik sekund stisknute. Uvidite ze se vam zacnou objevovat prazdne radky mezi jednotlivymi prompty. V pripade GBT je vyskyt prazdnych radku mnohem mensi, coz znaci vyssi rychlost. Toto byla jedna z hlavnich motivaci pro napsani GBT - nepozorovatelne zpomaleni v pripade prace v Git adresari.
Kromě GBT používám také https://github.com/magicmonty/bash-git-prompt a ten je v některých případech skutečně pomalejší ve smyslu, že tu prodlevu "cítím" u příkazů, které by měly být okamžité (cd, pwd, pushd...). On se tam totiž nespouští jen git, ale zpracovává se i jeho výstup, takže i další nástroje (sed), je tam smyčka, která zjišťuje počet konfliktů atd. parsováním git status, další smyčka pro počet "stashů" atd. U rep s krátkou historií je to ok, ale u něčeho staršího je to skutečně cítit (ne že by člověk čekal pět sekund, ale prodlevu vidí).
Omezení tradičních terminálů je v práci s výstupem, ne se vstupem. To částečně řeší Emacs. https://www.masteringemacs.org/article/running-shells-in-emacs-overview