Díky za zajímavé informace. Vždycky jsem byl zvědavý, jak dokáže i ta nejobyčejnější kalkukačka spočítat velice přesně sinus a kosinus, a konečně jsem se to dozvěděl. Fikaný algoritmus.
Škoda že se na rootovi nedají články známkovat. Tomuhle bych dal jedničku (alias "5 bodů) za informační hodnotu.
Mockrat dekuju za pochvalu a teste se na dalsi dil, tam budou dalsi vychytavky CORDICu.
Jinak kalkulacky (alespon ty klasicke "vedecke" jake zminujete - co umi sin() cos() a x^y) maji CORDIC o trosicku komplikovanejsi, protoze pocitaji v BCD kodu, tj. co cifra, to ctyri bity. To je docela vyhodne, protoze se jako uzivatel muzu spolehnout na to, ze vysledky na displeji opravdu odpovidaji reprezentaci v pameti (registrech) CPU v kalkulacce. To je rozdil oproti napr. FPU, kde se neda rozume zapsat ani 0,1 :-)
Tak tak... Co si pamatam tak v desiatkovej sustave (BCD kod) je mozne zobrazit na konecny pocet miest cisla ktore su v tvare 2^a*5^b, kde a,b su cele cisla. Je to sice len o chlp lepsie ako 2^a, alebo potom pocitat v sustave s bazou faktorialov.
Dávejte si pozor na označování konstant a proměnných, které v textu používáte - máte tam napříkald 2 na -i, což by si leckterý matematik mohl lehce splést s i - tedy komplexním číslem rovnajícímu se odmocnině z -1