Cistou nahodou prispel Microsoft Bushovi na volebnu kampan. Cistou nahodou po volbach jeho ministerstvo sa chcelo dohodnut tak, aby cistou nahodou Microsoft neutrpel cistou nahodou nic vazne a aby cistou nahodou nebol odsudeny pre porusenie antimonopolneho Shermanovho zakona. Cistou nahodou ak bol sudom uznany za deformator konkurencneho prostredia, cistou nahodou vlada USA nepozadovala jeho rozdelenie cistou nahodou preto, aby sa mu nic nestalo.
V zacatku toho "klani" byl zretelny zajem statu na potrestani MS. Potom byl zvoleny Bush, lehce se zmenily osoby v cele prislusnych uradu a ... ejhle retorika se otocila. Soudce Jackson rozdeleni navrhoval. Soudkyne Kotellyova je od zacatku mnoha pozorovateli podezirana z nadrzovani MS a rozdeleni zamitla velmi rychle. Zda v tom jsou uplatky ci ne ... kdo vi. Ale co jsem to tak sledoval, tak toho posunu v nazirani pripadu ze strany statnich organu nebylo mozne si nevsimnout.
musim s vami souhlasit, protoze to co se puvodne navrhovalo jako trest pro MS bylo dost tvrde a dostacujici na to aby ho ostatni platformy a firmy mohly silne ohrozovat na jeho monopolni pozici
nebylo by spatne se podivat na src od pridavnych casti windows
on dokonce nekdo na internetu rikal : "Dejte nam kompletni dokumentace a my vam naprogramujeme windows ktere budou lepsi a rychlejsi."
PS: zdrojaky by potreba nebyly, ale ta dokumentace by bohate stacila
Prispevky velkych firem na volebni kampan politickych stran v USA byly nedavno diskutovany v poradu Hardtalk na BBC TV kanalu. Hovorili hlavne o olejarskych firmach (Shell, ...), ale podle me to same plati i pro Microsoft.
V podstate konstatovali, ze firmy si timto zpusobem kupuji beztrestnost, a ze to zacina predstavovat velmi vazny problem kapitalismu, protoze to nici konkurencni prostredi.