Sak to mas jedno, stejne na to potrebujes "starej a neaktualizovanej" browser, protoze v tom "novy a bezpecnym" to prece "ve tvym zajmu" nefunguje. A sjtene tak na to potrebujes mit nainstalovany vsechny verze (neaktualizovany) javy, ... protoze je to prece kompatabilni.
Pak si prijdes jak u blbejch na dvorecku, kdyz kvuli tomu, aby ses pripojila na 10 krabek potrebujes 10 ruznejch browseru a 10 ruznych verzi javy.
Na straně prohlížeče to fungovalo, na straně Javy s tím vždy byly problémy. On se totiž Web Start pokoušel řešit spoustu věcí navíc – cache JARek, aktualizace, verze JRE, instalace aplikace do systému pro off-line použití atd. Navíc to používalo stejný sandbox, jako Java applety, takže aplikace si teoreticky mohla říct jen o některá oprávnění. Jenže v tom sandboxu zase byla spousta děr (většina bezpečnostních děr v Javě se týkala právě toho sandboxu). Takže na jednu stranu chápu, že to Oracle zařízl, problémů s tím byla spousta. Ale že to nenahradili nějakou jednoduchou variantou „stáhni tyhle jarka a spusť java -jar hlavní.jar“, to je hloupé. Bohužel Oracle na Javu na desktopu zjevně kašle, akorát si nejsem jistý, jestli si uvědomují, kde běží ty aplikace, které konzumují služby běžící na těch jejich WebLogicech a ukládající data do Oracle SQL, a kde se ty aplikace programují…
Já jsem se s tímto naposled setkal u dellu, myslim, ze se to jmenovalo "drac" KVM. Pro neznale je to vzdaleny pristup k serveru, ve kterem se da vlezt i do biosu. nakonec jsem si na to musel udelat vlastni javaws xml generator, protoze v tom xml, co mi to davalo bylo potreba prepsat nativni knihovny, ktere si to stahovalo (nejspis na vykreslovani, co ja vim) z *.dll na *-native-i386.so, nebo tak nejak. Jako stalo me to chvilku trapeni a toho, ze se mi ostatni admini (co meli windows) posmivali, jak na tom linuxu nic nefunfuje, ale pak jsem diky tomu prisel, na to, ze se da v javaws prepsat i ip adresa ke ktere se ma ta konzola pripojit a pokud si tam predtim curlem vezmu session, tak vlastne nemusim ani spoustet prohlizec a nekam se logovat. Podle evidence verejna ip server -> ip kvm konsole potom vyhledat spravne ip a druhej den rano uz jsem to mastil pres konzoli "kvm-jws 280.155.103.25" a koukali na me jako na boha, protoze odpadlo hledani ip pro pripojeni, logovani do webu, stahovani javaws apod (coz s 280ms pingem nekde v kuola-lumpuru neni zadnej med).
JWS používá i třeba iLO od HP (minimálně ještě ve verzi 4, poslední pětku nikde nemám) nebo SuperMicro. No a samozřejmě vzdálené KVM v datacentrech. V jednom zahraničním pro jistotu ještě musím v Javě povolovat RC4 a MD5, protože jsou už v defaultu zakázané a ten letitej bazmek nic jiného neumí. Alespoň že to mají schované za VPN, byť PPTP taky není žádná výhra... :-/
Já naštěstí většinou používám SSH a přístup na virtuální sériový port, ale sem tam, tak jednou za rok, je potřeba i grafický terminál...
Jo, supermicro jsme měli taky, už je to řada let, nevzpoměl jsem si na nazev značky, jen jsem věděl, že je to byl, tehdy považovaný, levnější šunt a přecházelo se na "profesionální" dell, kde bylo kupodivu, alespoň z mojí pozice dvakrát víc problémů. IPMI jsem taky někde zažil, ale už si nevzpomenu kde.
Ostatně nechat si na disku starší javu kvůli javaws je ne-problém.