> Z principu ip sítě musí mít primární a záložní stroj jinou ip adresu.
to neni uplne pravda, BSD systemy maji vec zvanou CARP, ktera umoznuje nad 2 servery udelat jeden virtualni if se stejnou IP adresou. pomoci CARP se mu pak synchronizuji stavove tabulky a pri vypadku primaru jede sekundar v pohode dal se stejnou IP adresou.
ano souhlasi. neco podobneho je pouzito i v tomto pripade. ale je to o nasazeni dalsiho protokolu, ktery puvodni predstavu zavedenou navrhem ip site "ohyba". Ohyba proto, ze (nevim presne jak v pripade CARPu, ale myslim ze to bude stejne) ve zvolenem reseni uzlum puvodni (jednoznacne) adresy zustanou. jedina ip adresa je jen urcitym zpusobem simulovana.
poznamka v clanku mela byt o tom, ze kdyz zacnete stavet ip sit, pak proste pokud nevynalozite dalsi usili, tak jednotlive uzly musi mit ruzne ip adresy.
on vlastne takovy cluster puvodni ideu jednoho pocitace taky ohyba.
duvod proc se takova vec dela je ciste prakticky.
pokud zacnu stavet treba webserver, pak proste pokud nevynalozim dalsi usili, nebude ani poslouchat na portu 80 :-) ach jo, to jsou zas kecy. :-(
Btw. co je to ten "navrh ip site"? neni IP protokol? ;-)
ne. cluster "ohyba" predstavu, ze fyzicky (tj. pocitac) uzel a virtualni (tj. to co je pod konkretni ip adresou, zustaneme-li u problematiky siti) uzel si odpovidaji 1:1. Cluster je jen dalsi forma virtualizace, ktera tento pomer meni na n:1.