zatiaľ najlepší seriál na roote aký som tu čítal. minule som si vyskúšal cez emulátor Apple 2 má to strašne veľa aplikácií a hier. Skúšal som aj CP/M čo bol v tej dobe defacto štandard keď to porovnám tak CP/M bol niekde úplne inde v CP/M boli maximálne nejaké textové príkazy biele písmo na čiernom pozadí a blikajúci kurzor. Apple dva malo už v roku 1979 farebnú grafiku hry aplikácie…
Pamatuju si, jak jsem emulátor Maca provozoval na Amize. Ta měla výhodu stejného CPU. Na PC jsem se pak setkal s Executionerem: http://en.wikipedia.org/…8software%29
Běhal neskutečně svižně, možná proto, že tenkrát mívaly 386 i 25MHz, takže i přes jinou instrukční sadu Intelu to běhalo svižněji než na Amize se 7,14MHz. Navíc měly 386 rychlejší hi-res chunky grafiku.
No ono to s Orwellem dost souvisi. Ten text z titulku pouzivala firma Apple pri prezentaci Macintoshe jakozto „alternativy“ k vyrobkum firmy IBM, kterou Apple v te dobe povazoval za Velkeho bratra (a meli tak trosku pravdu, IBM v polovine osmdesatych let mela prsty prakticky ve vsem, co souviselo s IT). Takze diky Macintoshi se Orwelluv „1984“ v roce 1984 nekonal :-)
Paradoxni je, ze nakonec nejvetsim souperem firmy Apple nebyla firma IBM ale Microsoft, ktery prakticky vubec HW nevyrabel (vim, nejake mysi a klavesnice, ale to je minorita) a soustredil se jen na SW.
S tím souhlasím, na druhou stranu to má i svoje výhody. Jak reaguje a chová se kamarádův iPhone si vzpomenu pokaždé, kdy na nějakou operaci na mém po HW stránce pomalu 2× výkonnějším HTC čekám už několik vteřin nebo když potřetí v týdnu resetuji, protože tam něco uvnitř vytuhlo a realtime taskmanager to nemá.
Nehul uz tu marisu, vypni Marleyho, smir se s tim ze Che byl obycejnej vrah a necti uz Stallmanovy kydy. Leze ti to na mozek. Apple ma v soucasnosti nejlepsi unix jak na stole tak v mobilu a neni co resit. To ze je neco zamceny pri prodeji neznamena ze se to neda otevrit, ale komu to schazi? Pouze tem co chcteji spoustent na jafonu piratsky software.