Co je to "zvláštní znaky"? Každý jazyk užívá specifickou množinu znaků, neexistují žádné zvláštní, všechny jsou rovnocenné. Cítím z toho srovnávání s omezenou sadou znaků 7bitového ASCII, což je chápání, které nejvíce poškodilo a zpomalilo nacionalizaci počítačů ve světě. Jestliže mnoho technologií v IT bylo nadčasových, tak volba ASCII byla superkrátkozraká.
Ano, mas pravdu, len कed napises, ze vsetकy znaकy su rovnocene, taक Ti 97% ludi v Europe nebude rozumiet. Tamilsकe "L" nie je ziadne "L", ale cosi, co my nevieme ani vyslovit. Aक sa obratis na rozne aकamedicke institucie po celom svete s mailom, ze by mali toto respeकtovat, najsकor Ti odpovedia, ze by si Ty mal respeकtovat ich "spelling convention". Preto aj v tomto maili je zamena K za क, aby si si to mohol skusit a pouvazit nad svojou otazkou, ked budes pisat vsade s "k" zamenenym na क - neviem, कam sa dostanes. Myslim, ze Ti 90% ludi asi ani neodpise a Ta zatrati. Mas pravdu, su rovnocenne, ale ludia nechcu, aby rovnocenne boli.
ale tvoje uvažování je pokřivené tím, že se na to koukáš z evropského hlediska a přitom je mnohem víc lidí, kteří vnímají romanji jako tu "cizáckou abecedu" a jako přirozenou, lépe použitelnou a lépe vyslovovatelnou mají tu svou (pro vás rozsypaný čaj), číňani, japonci, korejci, indové, rusové a arabové je jen hrstka z obyvatel planety, pro které je romanji nepřirozený způsob vyjadřování