Dobrý den, po přečtení se divím, že nepoužil emailprofi.cz? IMAP zdarma, omezení velikostí na 60 000 zpráv s možností zdarma požádat o dvojnásobek. Carddav i calddav synchronizace, chytré filtry (spam, newsletter) i klasické podle pořadí a parametrů třeba v hlavičce, rozhraní i nápověda v češtině. Podpora IPv6. Moc bych prosil někoho, kdo na zoho má email aby dal link, na Office365 ty benchmarku nejsou taky nic moc:. My jedeme přes Seznam: https://internet.nl/mail/tekro.eu/
Zatím bych Seznamu vytkl jen práci s outlookem - chybí podporu IMAP idle a DANE. Synchronizace flags/barevných kategorií nevím jestli IMAP umí . Některým taky chybí podpora podložek, ale myslím že moc složek od práce spíš zdržuje. David Finger ze Seznamu: Email Profi bude zadarmo i nadále, chystáme kupu vylepšení: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/david-finger-ze-seznamu-email-profi-bude-zadarmo-i-nadale-chystame-kupu-vylepseni-40391286
Odpověď najdete ve zmíněném článku pod Seznam ale musí také nějak vydělávat… V podstatě generují nové uživatele navštěvující homepage nebo videa, které generují zisk z reklamy. Gmail.com nebo Outlook.com nabízí také služby zdarma. A je zajímavé tento argument používat u článku kde se řeší přechod Gogole zdarma na placenou verzi.
Údajně ráda ochotně vydává údaje na žádost orgánů
Chápu, že to nolog.cz je proti srsti:
Podporujeme antifašistické, antisexistické, antirasistické, antikapitalistické, environmenální aktivity a obecně boj proti jakémukoliv útlaku.
Ovšem na soudní příkaz vydají data i oni.
Jestli se bojíte tohoto, tak musíte jít ke službě pod nějakou jinou jurisdikcí, která pokud možno nespolupracuje. Hodně štěstí při hledání.
Jestli se bojíte tohoto, tak musíte jít ke službě pod nějakou jinou jurisdikcí, která pokud možno nespolupracuje. Hodně štěstí při hledání.
V těch jurisdikcích zase nemusíte mít zaručená práva na ochranu vašich dat. Stačí se podívat na případy v USA, kde jsou chráněná data občanů, ale podle všeho se k datům občanů jiných států mohly tamní autority dostat i bez soudního příkazu. Možná jste tam chráněný před našimi soudními příkazy, ale zase tam nemusíte být vůbec chráněný před tamními úřady.
Pokud má s tímto někdo problém, tak nic jiného než emailová služba se zero-knowledge architekturou nepomůže.
V těch jurisdikcích zase nemusíte mít zaručená práva na ochranu vašich dat.
Jistě, ale volani.webnode.cz se s odkazem na anarchisty z nolog.cz nelíbí, že Seznam vydá data na soudní příkaz. Zřejmě se tedy chce vyhnout vydání dat OČTŘ ČR/EU, pak skutečně nezbývá, než jiná jurisdikce - a USA to asi nebude, protože odtamtud se na data taky dá dostat, byť komplikovaně. Navíc US provozovatelé obvykle data lidí z EU ukládají v datacentrech v EU a tím spadají pod jurisdikci EU (Google, Microsoft).
Takže jim zbývají Rusko, Čína, možná Afrika, Karibik - pokud tam něco rozumného je.
Proto jsem přál hodně štěstí při hledání.
Pokud ty logy nemáte, tak ale porušujete zákon č. 127/2005 Sb, konkrétně § 97, odst. 3 o uchovávání provozních a lokalizačních údajů, což jsou „zejména údaje vedoucí k dohledání a identifikaci zdroje a adresáta komunikace“. Rozsah uchovávaných dat pak upravuje vyhláška 357/2012 Sb.
EmailProfi od Seznamu jsem zvažoval. S účtem u Seznamu tam mám i email, který občas používám, takže ho celkem znám. Rozhodlo asi to, že je na můj vkus příliš jednoduchý. Jsem přece jenom, co se týče emailu, docela power user a Zoho Mail je funkcemi a možnostmi nastavení někde jinde. Tím nechci říct, že email od Seznamu je špatný. Mám kolem sebe celkem dost běžných uživatelů, kterým ta jednoduchost vyhovuje. Když člověk jede prakticky výhradně přes IMAP, tak může vyhovovat i power userovi. Já jsem to pro sebe jako nejlepší možnost nevyhodnotil. Celkem mi vadí i ty reklamní bannery, abych pravdu řekl.
Nehledal jsem email zadarmo, ale za rozumnou cenu, takže to, že něco bylo zadarmo, bylo plus, ale ne nijak výrazné v mém rozhodování.
emailprofi je seznam !!! tedy firma co bonzuje statu a po CZ.NIC uz v Cr nic co rychle nedam jinam mit nechci.
V CR se tez cenzuruji emaily, takze jsou vlastne k nicemu.
zkuste do CZ freemailu dat odkaz na zakazane weby a posilejte si mezi ucty a neco uvidite ;-))
Proto je pro me zjimave kdyz uz mimo CR tak aspon EU, lepe mimo EU a jeste lepe mimo NATO ... CZ urady se uz jen tak nedostanou do dat v EU, muzou ale uz to musi oduvodnit, v CR jim daji datat na dobre slovo ... na dobre slovo odstavi domeny, ISP blokuji weby ... no a i USA vydaji data i kdyz mnohem hure nez EU ... no a takova Cina nebo Thajsko data nevyda vubec, to by se muselo jednat o mez. terorizmus, nebo by myselo jit o velke penize, vrazdy atd. maji na to svoje zakony a to ze si polda v ghorni dolni upsoukne, ze by chjtel videt tady data ranty Omacky, nebot ma podezreni ze chodi kamosivi za za zenou, tak to fakt neee ... a nebo ze je moc proCinsky ... to by asi Cinany rozesmalo.
Znam pripad, kdy CZ financak volal do Thajska, nejdrive se s nimi nikdo nebavil, pak teda sehnali elitniho vystrovatele co umi anglicky, ten se jako 1 zeptal o jakou castku jde a kolik je to na USD nebo v jake mene ... kdyz zjistil, ze se bavime o cca 30.000 kc ... tak se zacal smat a rikal, ze se jim divi, za na to maji cas, ale ze on fakt ne at pridaji 1 nulu a KC zmeni na USD a pka to pro nej bude zajimave.
Pokud používáte Google Photos, tak to je zase jiná. Já něco takového raději nezačal ani používat, tak jsem do toho vendor lockinu nezabředl. Takové vyhledávání je pěkné, ale když si člověk vezme, kolik metadat kvůli tomu musí Google z fotek vás a vašeho okolí vytěžit, aby ho mohl dělat, tak je to krapet děsivé.
Na fotky používám Synology NAS, který mám pod stolem. Umí to rozpoznávat osoby a vyhledávat je, ač to samozřejmě nebude zdaleka tak dokonalé jako u Googlu, ale data zůstávají doma, což je pro mě asi cennější.
Já jsem Zoho zkoušel začátkem roku, protože jsem chtěl odejít od Googlu. Narazil jsem ovšem na několik problémů a podpora Zoho mi s nimi nebyla schopná pomoct, jen mi posílali nějaké obecné kecy a postupy. Nepodařilo se mi tak zprovoznit mobilní aplikaci ani na jednom ze tří zařízení. OTP aplikace se nedala použít jiná, než jejich OneAuth. A hlavně nemají jednotnou schránku, takže bych se mezi jednotlivými schránkami musel neustále přepínat, což mi nevyhovuje. Takže i když jsem byl ochotný to cca 1 euro, tak nakonec zatím zůstávám u Googlu a hledám dál.
Na OTP používám aplikaci třetí strany (andOTP pro Android) a naprosto bez problémů. Nepletete si to s tím bezheslovým přihlašováním přes OneAuth? Tam to funguje podobně. Když se chcete přihlásit, vyskočí vám notifikace v mobilu, v aplikaci se zobrazí kód, který zadáte do prohlížeče, a přihlásíte se, ale není to OTP. Pokud si nastavíte OTP, funguje to jak v tom jejich OneAuth, což je i OTP klient, tak v čemkoliv jiném.
V průběhu minulých let proběhlo několik událostí, které vyvolaly diskuze na téma internetové samostatnosti státu. Konkrétně to byly dva výpadky Googlu, což v očích běžných uživatelů znamenalo nefunkční internet (především kvůli DNS a závislosti nejrůznějších služeb na reCaptcha), a údajný Ruský test odpojení od zahraničí. V diskuzích zazněly názory, že bychom se měli pokusit minimalizovat - ideálně eliminovat - závislost nejdůležitějších služeb na zahraničí, což samozřejmě jde proti aktuálnímu trendu globalizace.
Toto všechno mne vede k otázce: jak se k celé této problematice stavíte v souvislosti výběru e-mailu? Z článku mi vyplývá, že vám dostačuje umístění datacentra v Evropě.
Čistě pro jistotu bych chtěl podotknout, že za mou otázkou není kritika ani nic podobného. Je to jen upřímná zvědavost, mj. proto, že sám si nejsem jistý, jaký postoj zaujmout.
Záleží na tom, čím myslíte to zahraničí. Všechno mimo ČR? IMHO nemá smysl stavět nezávislost na národní úrovni u tak malého státu jako jsme my. To prostě nikdy nebude fungovat a pokud by se rozpadlo fungování s okolními státy, tak máme tak jako tak velký problém. Evropská unie už je celkem dostatečně rozsáhlý celek, abychom se v rámci něho pokoušeli o nějakou soběstačnost. Můj požadavek na data uložená v EU je nicméně především kvůli ochraně dat. V zemích EU vím, co můžu jako občan členské země očekávat.
Jinak jsem fanda decentralizace obecně. Zrovna email je věc, kterou si sám provozovat nechci, ale jinak si řadu věcí jedu na vlastním serveru. Ne, že by každý jednotlivý takový server byl spolehlivější než servery Googlu, ale zase je podstatně menší riziko, že vypadnou ve větším počtu naráz, proto si myslím, že Internet by byl s decentralizovanými službami spolehlivější. Trend je ale přesně opačný, co si budeme povídat.
Ja mam postu na serveru s pripojenim do projektu Fenix - https://fe.nix.cz/ tam je mozna nadeje se k ni dostat i kdyz by jsme byli odriznuti. Ale samozrejme je celkem velke riziko, ze kdyz by se neco takoveho stalo, tak asi ze vseho nejmene me bude trapit, jestli se dostanu do posty.
Toto všechno mne vede k otázce: jak se k celé této problematice stavíte v souvislosti výběru e-mailu?
Podle mne je dobré vědět, u koho tu e-mailovou schránku skutečně mám a poté vyhodnotit, jestli mu věřím natolik, abych mu dal k dispozici svoji korespondenci.
Jestli v mailech nemám žádné důležité informace a když o schránku ze dne na den přijdu, tak se nic nestane, v takovém případě je to jedno :-)
...jde proti aktuálnímu trendu globalizace
I globalizace má své výhody a nevýhody. Když si svoje věci budete nechávat u sousedů, může na tom vydělat i tratit :-)
„Podle mne je dobré vědět, u koho tu e-mailovou schránku skutečně mám a poté vyhodnotit, jestli mu věřím natolik, abych mu dal k dispozici svoji korespondenci.“
Ačkoliv naprosto souhlasím, domnívám se, že jde o trošku jinou problematiku, byť je určitě velmi vhodné ji taktéž řešit.
Podle mne jde o dva rozdílné parametry - důvěryhodnost služby (to popisujete vy) a dostupnost závislá na geografické poloze (o tom jsem psal.) Důležité jsou určitě oba.
„Jestli v mailech nemám žádné důležité informace a když o schránku ze dne na den přijdu, tak se nic nestane, v takovém případě je to jedno :-)“
Taktéž souhlasím, ale nabyl jsem dojmu (a na základě něj jsem psal svůj příspěvek), že se článek věnuje mailové službě používané pro velmi důležité účely, jako je např. komunikace v rámci vývoje operačního systému.
„I globalizace má své výhody a nevýhody. Když si svoje věci budete nechávat u sousedů, může na tom vydělat i tratit :-)“
Souhlas.
Ve svém původním příspěvku jsem se snažil ji nehodnotit, jen konstatovat, že svou otázku stavím mj. na tom, že přestože je zde trend globalizace, jsou zde názory, které jdou proti němu.
To, že globalizace má - jak píšete - výhody i nevýhody, má za následek, že jakákoliv volba je kompromisem. Ten řešíme tak, že si pro sebe stanovujeme priority a podle nich min-maxujeme. No a mě prostě zajímalo, jak toto vidí autor článku, pan Eischmann.
Dekuji autorovi za clanek, dobra prace, pokud by Gsuite odstrihl tak taky prejdu asi na ZOHO mail, libi se mi nejvice ... hned po protonu ;-))
Co je ale divne, ze mi google dopust neposlal zadny email, mozna je to tim, ze mam generickou domenu, tam jen 1 ucet a tedy se to spise tvari jako neziskovka nez jako firma, taky tam zadna firma neni ... a asi rtusi, ze bych stejne odesel, ael navrch by mi museli dale sprtavovat ucet, nebot jak sami rekli ucty nechaji kvuli androidu, nebot pokud by mi sekli android ucet okamzite chci linuxovy mobil a nic uz si u google nezalozim, presneji nic oficialniho, nic kde bych dal penize.
jedna firma se treba divila, ze jsme je odkopl, ptali se na duvod a ja jim rekl, ze meli jen login pres FB, ze jsem si na to zalozil vlastni ucet jen pro podobne ucely a FB mi jej smazal bez nahrady ... a ze podruhe uz to neudelam a uz nikdy nedam penize nikam, kde budu vazany na najeky FB a jine nespohlive slusby, ktyere vam zrusi i ucet, kteryu je jen k overovani, tedy se hlasil sice kazdy den, ale zed byla logicky prazdna ;-))
Je to v tom linku, co už stihnul postnout kolega. Docela složitě je potřeba se k tomu akorát doklikat přes admin konzoli G Suite. Připadalo mi, že to je obyčejný formulář v Google Docs. Člověk tam jen potvrdil emailovou adresu admina G Suite, že to bude používat max. pro 8 uživatelů pro nekomerční účely a odeslal jsem to. Zatím ale nic nepřišlo. Hádám, že po 1. květnu to zmigrují na Workspace a až po tom oznámí, že nás nechají žít :-) Uvidíme, kdo ví...
Já vím o jenom problému, který nastal loni. Nestihli záplatovat zero-day a útočník se díky tomu dostal k datům některých zákazníků (netýkalo se to ale emailu). Mezi nimi byl i Červený kříž. Nicméně něco takového se dnes může stát opravdu každému. S tím jsem smířený. Dělám v oboru a vím, že absolutní bezpečnost zajistit nelze, je to jen o manažování přiměřeného rizika. Pokud bych vypozoroval, že to není ojedinělý incident, ale systémový problém u Zoho, tak by to pro mě samozřejmě byl pádný důvod hledat jiného poskytovatele.
Dívám se na to nizozemí. Jestli bude skutečně služba zakonně pod kontrolou Nizozemské pobočky a zákonů této EU země, v tom si nejsem jistý, snad ano. Datacentra používají také v Nizozemí, jak se dívám, sekundární EU datacentrum používají v Irsku. Nizozemí je pro ČR zajímavá země už proto, že největší podíl "Přímé zahraniční investice" v ČR má právě Nizozemí (i naopak, nejvíce investic ČR je také v Nizozemí). Co z toho plyne nevím, ale s touto zemí asi budeme zůstávat kámoši i eventuálních špatných dobách.
moje zkušenost se Zoho byla negativní.
Při upgradu na placenou službu mě to nutilo konvertovat vytvořené aliasy na placené účtu a nedovolilo mi to ty aliasy smazat.
Podpora nebyla schopna vyřešit a odpovídala s obrovským zpožděním.
Zkusil jsem tak Outlook.com od Microsoftu a tam je trochu problém s vlastní doménou, vyžadují, aby byla registrovaná u GoDaddy, což se mi nelíbí.
Váhám tak kam odejít. Má nekdo zkušenosti se Startmail? Případně řeší někdo Tutanotu? I když tam už je to o trošku vyšších cenách...i když Startmail nabízí slevu na rok.
Pár zkušeností.
Tutanota - import dat (e-mailů) z Gmail je problém. Přístup přes IMAP není, žádný nástroj pro import nemají. Electron desktop aplikaci by v budoucnu import měla dostat, ale zatím stále schází.
Startmail - nemají vlastní Android aplikaci, ale lze e-maily nahrát přes IMAP. Nicméně nepodporují aliasy na vlastní doméně.
Protonmail - vypadá nejlépe, ale pro doménu s více uživateli se zdá, že limit je 5 GB / uživatel. A cena je už dost vysoká.
Jako nejlepší řešení se mi jeví vlastní mail server.