V článku je to trochu vysvětleno. Do velké trubky se dá zafukovat přímo, ale vejde se tam výrazně méně kabelů, protože jsou tam potřeba větší vůle. Dají se tam nejdřív zafouknout trubičky a pak do nich kabely nebo se dá položit trubka už rovnou vyrobená s mirkotrubičkami uvnitř – to je nejúspornější varianta, protože mikrotrubičky tam jsou namačkané a využije se plná kapacita té velké trubky. Pak platí, že do mikrotrubičky přijde jeden kabel, který musí mít kolem sebe dost místa pro vzduch.
Dá se přifuňet i dodatečně, ale je to velmi omezené. Do jedné HDPE40mm (32mm nemáme odzkoušené) se dá přidat jeden, někdy i další kabel. Musí jít o profi tlusté a pevné kabely. Vzdálenost reálně jen stovky metrů. Pokud se u toho špatně modlíte, pak se kabely do sebe zamotají musíte stáhnout velký kus z5. Optimisti zkoušejí několikrát znovu, pesimista jde navrhnout jiné řeśení (stáhnout původní kabel a zafouknout najednou multiduct (tj mikrotrubičky, viz info v článku)
Po zkušenostech jako snad 4tý největší ISP v ČR jsme zjistili, že "nejlevnější" je pokládat multiduct rovnou. Miktortubičky jsou dnes oprávněně koněm který táhne veškeré (profi) optické kabelování. A to bych se ještě před léty článku smál.
dovolím si trošku nesouhlasit, pokud foukáš jen krátké trasy takto jde (foukat trubičky - my používáme nejčastěji klasickou kombinaci 4+3), ale když máš hodně štěstí a krásně rovnou trasu tak foukneš max 800m, kdežto na kabelu foukneš bez problémů 2km (pokud není kopnuté HDPE). Hlavně záleží CO nebo KDO je na koncích kabelu ("Ustředna" nebo koncový zákazník)