1) proč bych měl mít v paměti a na disku CAD, který umí ještě další 3 obory kromě toho jednoho, který potřebuji.
2) Proč bych měl kupovat - platit vývoj - všeho, když potřebuji jen jednu třetinu (to se netýká jen komerčního SW, i když to vyvíjejí dobrovolníci, tak není důvod plýtvat zdroji).
3) Jeden vývojář nemůže rozumět elektronice, architektuře a třeba strojařině... Totéž platí pro jednoho analytika. Takže i když seženeme x odborníků aby takový software vyvinuli, bude to nejen drahé ale i neefektivní. Ne nadarmo se říká: devět řemesel desátá bída.
CAD je prostě jen kategorie programů, mohou být dva CADy a budou k sobě mít opravdu hodně daleko, přestože každý bude špičkou ve svém oboru. Je to jako kdybys po kancelářském programu chtěl aby uměl všechno, jako kdybys řekl, že jsi se jednou naučil ovládat Word a chceš v něm dělat prezentace, nebo tabulky. Ano svým způsobem by šlo do Wordu nacpat funkce pro dělání prezentací nebo tabulek (ty tam částečně jsou), ale bylo by to značně neefektivní. Proto máme více specializovaných aplikací.
I kdyby se tohle všechno povedlo, tak stejně uživatel bude stát před volbou, jak si daný program přizpůsobit svému oboru (jak obecný CAD nakonfigurovat pro architekturu), což znamená spoustu zbytečné práce navíc a také to často znemožňuje normální práci (příliš mnoho možností pro příliš mnoho účelů/oborů, které uživatel vůbec nepotřebuje, ho zahlcují).