A zase: Kdo bude rozhodovat o tom vasem 'deleni' lidi? :) Na zaklade ceho? Jestli umi napsat stavovy automat?? Budou komise?
Jak pracovat se stavy, to uz je vec konkretni metodiky vyvoje, ktera se odviji od spousty veci (mj. zkusenost vyvojaru, rozsahlost projektu, ...). Rozhodne ale ne kazdy program potrebuje predem definovat a osetrovat veskere stavy (kdyz uz tak spis ohlidat vstupy). Ten v cecku ale pravdepodobneji ano. A pokud se nekdo rozhodne stavy resit, existuji na to vcelku moderni metody jako treba STD v UML a jeho alternativy.
S neznalosti syntaxe to uz trochu prehanite.
Pokud jsou jini lide ochotni poslouchat ty co neumi zpivat, pak proc ne. Je to jejich svoboda.
pokud tim clovekem komentujicim cosi v oboru myslite mne, tak mne nerespektujte :) nebude mi to vubec vadit (pisu sem sve nazory a konfrontuji je s nazory tech ostatnich, neni mym cilem primarne tu ziskavat respekt), pokud ne, tak jsem tu poznamku jenom spatne pochopil :)
ano opravdu si nemyslim, ze by se mela stanovovat nejaka hranice. kdo by ji mel stanovovat? statni zkouska z programovani? nejaky glejt ze skoleni? zalozime cech programatoru? budou ti pravi programatori ziskavat zvlastni titul?
pomerne kvalitni (rozumej kvality dostacujici pro brzne potreby, nikoliv spickovy nebo genialni) programator se da z toho, kdo ma to spravne mysleni (ano i s pomoci pokrocilych nastroju) relativne dobre vychovat i v praxi, a ten, kdo ho nema vetsinou nema takove ambice se programatorem stat.
proste jako v kazdem oboru, spickovych a kvalitnich lidi je malo a jsou drazi, pokud jich je potreba hodne, pak se musi nutne sahnout i k tem mene kvalitnim
jestlize se povazujete za jednoho z te lepsi skupiny, tim lepe pro vas (zejmena pokud vas za nej povazuji i ostatni)
praxe neni jenom to, jestli nekdo konkretni pise lepsi kod nez druhy a v cem ho pise rychleji. roli hraje spousta dalsich veci - kapacity, schopnosti, lidi, spoluprace, metodky, penize, cas, ...